Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 BOLESTI KOZE

Ići dole 
+50
evian33
JohnnyBlack
iva85
Dante Diablo
pati
Mea
snowwhite
topaz
Bojan_Radojkovic
Shar pei MKD
MitaBG
NikolaKM
tattoo 035
sandra1000
Sheere Khan
Bruno Djela
djordje9
Beauty Hana
nesa151
Vladica
katarina_igor
Dzoica
Beti
Dacha
nina 023
Nesha
rugievithus
neron
Lea<3
Cupika
Blaze
hektor
sharpei hr
ivan
dacadixi
Kaja i Boki
Siniša
Big Mazi
sabla
Bosko&Ljubo
Kesten_Pire
Nikita
unaltraina
sloti
zabrinuta
Murphypei
Skarfi
sharpi
kud
slavkan73
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći
AutorPoruka
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 6:52 am

Ljiljo molim te za tvoje misljenje?-...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 8:49 am

Sasa da li pre cedjenja ti cirici izgledaju kao ova gore malo levo na drugoj slici kuglica  ili kao ono sto svetluca pod krznom negde na sredini, mucinuoza je prisutna i to se vidi ali i dalje ne znam sta on cedi....ovo je gotova upala zbog cedjenja verovatno ako nije zapaljenski proces iz nekog drugog razloga....iskrena da budem ja prvi put cujem da im dlaka urasta a propratila sam po raznim grupama o zdravlju rase jako puno problema sa kozom tako da moze biti pre ovo sto Pedja kaze i neznanje veterinara...mucinoza izgleda ovako u principu BOLESTI KOZE - Page 16 73372_10201838553196179_1214136781_n
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 8:52 am

e sad to moze biti i po jedan taj baloncic i zasebno i razbacani, moze biti crvenila oko njih na kozi ako dodje samo od sebe do infekcije zbog curenja mucina(ono sto ti nazivas gnojem i lici na njega) Ti baloncici se nikada ne cede a ja zaista sa slike ne mogu da vidim sta on ustvari cedi. Vidim kozu pod jakom upalom, par fustula i malo lezija ali to je verovatno zbog cedjenja


Poslednji izmenio unaltraina dana Uto Okt 15, 2013 1:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 9:47 am

ne izgleda tako, kad mu se prvi put pojavilo bilo je kao dva čira,iz kojih je curila krv,sukrvica....nikad nije imao takve...kad mu prodje terapija odvest cu ga kod drugog veterinara i vidjeti sa njim da se uzme  uzorak kože i odradi analiza...ja sam vidio kad mu je istiskao izleću dlake iz tih ranica...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 1:49 pm

onda je neka infekcija u korenu dlake..... ali rekla bih mali mucinski baloncici mu isto svetlucaju pod dlakom ako  nije neka masnoca od nekih masti kojim mazes ?, ne znam sta bih drugo rekla sem da potrazis i drugo misljenje od nekod drugog veterinara koji vazi za boljeg i uradi se i biopsija za svaki slucaj
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 2:17 pm

Hvala vam ipak, kad ga odvedem kod drugog veterinara, javim vam, sta je bilo i dr....nadam se da će se povući sve ovo, ali se bojim da to sve nije od tac-tic kojim sam ga kupao 3 mjeseca kad je dobio demodex...
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 2:46 pm

moze da bude svasta, taktik je kancerogen ali sumnjam da bi bilo posledica sa obe strane , najlogicnije je da on lezanjem kojekuda i na tvrdom osisa dlaku jer je kratka i ostra i u otvorene pore udju neke bakterije i inficiraju koren i koje su sada tu i seljakaju se pod kozom.... samo razmisljam u tom pravcu....
Nazad na vrh Ići dole
sabla

sabla


Muški Broj poruka : 70
Godina : 42
Lokacija : Banja Luka - REPUBLIKA SRPSKA
Datum upisa : 14.02.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 15, 2013 3:00 pm

Una hvala ti...znas kako leži u svojoj kucici, cista je, od jelove daske je, i spava oko kuće na betonu a u kuci kad je na plahti....ovo sto se desava to je na zadnjim nogama,( kao urastaju dlake ), ali na prednjim nogama u gornjem dijelu noge/ lopatice tj. na gorenjem zglobu isto izgleda od ležanja pojavilo mu se ali manje, isto je kao i na zadnjim nogama, izbije kao krv,sukrvica isto sam to iscjedio....iskreno umoran sam vise od njega i problema...brinem se kao o djetetu a uvijek samo problemi...ali ga moja porodica strasno voli i svi smo vezani za njega..samo da se ovo rijesi jednom...
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 3:32 pm

e pokusacu da stavim par slikica.
Bilbo ima nekih problema s kozom. Vet kaze da su gljivice a ja nesto pocinjem da sumnjam. To se ne vidi osim kada se zagledate jer dlaka na tim mjestima nije skroz opala nego je samo rjedja nego na drugim. Evo kako izgleda

BOLESTI KOZE - Page 16 Yofb
BOLESTI KOZE - Page 16 Tjm5
BOLESTI KOZE - Page 16 Dqzd


ovako izgleda cjelokupna slika tih mjesta gdje se to nalazi. Jedna je na boku prema ledjima a druga prema stomaku kod zadnje sape

BOLESTI KOZE - Page 16 Oqr5

i ovo je slika glave samo sto u stvarnosti ne izgleda tako lose kako je ispalo na ovoj slici

BOLESTI KOZE - Page 16 Yhb4

MOZE LI NEKO DA MI POMOGNE OKO DIAJGNOZE. vUCE OVO VEC MJESECIMA. jA MU LJEKOVIMA I TERAPIJAMA ZALJECIM ALI NIKAKO DA IZLJECIM. TRENUTNO JE NA VAKCINAMA.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 3:38 pm

Šta je veterinar tačno uradio i kako je došao do dijagnoze?
Drugo pitanje je koju tačno hranu jede?
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 3:41 pm

AUTOMATSKI MI ROTIRA SLIKU
POSTAVLJAM JE DA VIDITE KAKO MU GLAVA IZGLEDA KADA SE NORMALNO SLIKA

BOLESTI KOZE - Page 16 L3na
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 3:45 pm

vet je uzeo uzorke koze i dlake a sta je tacno sa tim radio nemam pojma .... 

A hrana pa jeo je uglavnom granule dok ga moji roditelji nisu pricuvali na vikendici dak sam bila na moru, pa mu se svidjelo i ostao je tamo cijelo ljeto pa ga je cale toliko razmazio, kupovao mu je Rojal, najskuplje konzerve za pse ... davao mu dok jede, svaki drugi zalogaj mu je bacao i slicno tako da sada muku mucim da ga vratim na granule. Do te granice ga je razmazio da nece da jede ako nesto ostane u zdjelici staro nego trazi da mu novo stavim pa mu kombinujem granule i konzerve za pse.

Bitna informacija je da mu se taj pojavio dok je jeo samo granule. Dakle promjenio je navike u ishrani a problem je ostao
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 3:50 pm

I jos par bitnih informacija

preko ljeta mu se brze sirilo nego kada zahladi i smrdi katastrofa!

Pitanje
Koliko brzo se Demodex siri? Ovo njemu stoji vec duze od pola godine ...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 4:12 pm

To sto je tata bacao pare na Royal, to je bedak. Royal je pun zitarica, a koza trpi, cim se pei hrani granulama punim zitarica. Dakle, od sada uzmi granule bez zitarica, nema hrane sa stola Wink  Kada su bolesti koze u pitanju, sve mora da se radi vezano, od medikamenata do hrane i rezultati ne mogu da izostanu.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 4:22 pm

Uz skarifikat i bris vet bi trebalo da tačno zna šta je u pitanju. Jedina stvar koja može da se provuče je demodeks jer se on kod šar-peja krije duboko ispod sloja. Pretpostvljam da je dobio tačnu dijagnozu da su gljivice u pitanju, ukoliko je slao uzorak kože na analizu u laboratoriju (to se ne može dobiti za dan treba im vremena da uzgoje šta se nalazi na koži).

Hrana je izuzetno bitna kod njih. Rojal je smeće za šar-peja (a nije ni za ostale rase mnogo bolji), ali znam da vi muku mučite sa kvalitetnim granulama. Velike količine žitarica i velike količine šećera izazivaju da gljivice bukte tako da bez promene ishrane teško da se išta može dovesti u red. Problem će se vraćati stalno. Da je moj pas išao bi na ishranu sirovim mesom, mesnim kostima i iznutricama i ne bih dodavao ništa sa stola, posebno ne hleb jer znam da ljudi vole da bace parčence hleba svom psu. Very Happy

Ne znam šta sad trenutno dobija od lekova i tih injekcija, ukoliko ne dobija ivermektin probao bih sa advocate ampulama i to kupio 4 komada i svakog ponedeljka stavio po jednu ampulu na njega. Advocate je spot-on i dobro se pokazao protiv demodeksa i još nekih parazita. Ovo uz konsultaciju sa veterinarom, advocate može tako da se stavlja na psa, ukoliko nije siguran nek se konsultuje sa proizvođačem. I ni slučajno nek mu ne dodaje kortikosteroid jer će da buknu te gljivice, ukoliko sad dobija nešto na bazi steroida napraviće haos.
Naravno dodao bih i neophodne suplemente za šar-peja Omega 3 kapsule, počeo od jedne kapsule pa lagano podizao dozu do njegove tolerancije (pretpostavljam da bi neke 3-4 kapsule dnevno bilo dovoljno), takođe vitamin C sa produženim dejstvom 500mg dnevno i kurkuma začin, prstohvat u hranu dnevno.

Imali smo dosta sličnih slučajeva sa šar-pejevima na forumu, Neron je imao taj problem i nakon promene ishrane sve je došlo na svoje. Problem je u mladom imunitetu i organizmu koji je pogubljen.

EDIT: Evo Zoka napisala za hranu kao i ja. Nego za širenje demodeksa, postoji dve vrste, lokalizovani i generalizovani. Demodeks nije problematičan dok se na njega ne nasadi gljivica i/ili bakterija. Retko kad je sam demodeks, uvek ima nekog pratioca, moguće da su u ovom slučaju to te gljivice.
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 5:45 pm

Ne znam koje su inekcije u pitanju ali lijek koji dobija uporedo sa inekcijama (oralno) je Alfamec 1%, ivermektin 10mg/ml
Navike u ishrani mu mjenjam definitivno....
Ovo na kozi mu se od ovih inekcija polako ali previse polako povlaci. U principu sada se primjeti samo ako se dobro zagledas. Djeluje kao da ga je neko malo osisao na tom mjestu jer ima dlake ali je rjedja.
Juce su me zvali iz organizacije jedne izlozbe pasa sto ce biti u BL i decko me zamolio da dovedem Bilba posto nemaju ni jednog Shar Peia. Bogu hvala pa se ovo ne primjeti tj prolazi pa kontam da nece ni primjetiti LOL ... nakon toga ga vracam na granule. To ce biti lavovski yadatak. Pronacici cu granule prilagodjene njegovim potrebama i krece lavovska bitka. Ne znam kako sada da ga odviknem od svega sto ga je moj otac naucio (sta ces, ovaj cvilio kraj stola a ovaj mu davao do besvjesti).
U principu on je do prije dva mjeseca jeo samo granule ali pogresne granule jer u njima ima zitarica.
Kakva je Eukanuba?
Poslala sam mail onoj osobi za hranu sto se ovde reklamira na forumu ali nisam jos dobila odgovor isporucuju li granukle u Republiku Srpsku.
Ako ne, kontam da mu kupujem pajsl pa da mu kuham .... Zivo meso necu da mu dadnem jer smo cesto na vikendici a komsinica ima koke i druge zivotinje pa kontam da bi mogle da plate glavom ako se ovaj navikne na zivo meso ...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptySre Okt 16, 2013 10:06 pm

Eukanuba nema dobru liniju hrane za šar-pejeve. Sve ima žitarice.
Po ovome veterinar definitivno sumnja na demodeks, čim je dao ovaj lek. Sve se to sporo leči, ali mora da ima potporu u ishrani i zdravlju kompletnog organizma. Creva su osnova imuniteta.
Što se tiče odvikavanja od loše hrane to nije problem, jednostavno mu se ne daje ništa i kraj priče.
Za ovo oko kokošaka i životinja i živog mesa moram da se nasmejem, moje jedu živo pa je Kalla završila u kokošinjcu i posmatrala kokošku i naravno ništa joj nije uradila. Lov nema veze sa vrstom hrane koju pas jede nego sa instinktima. Takođe pas može da ima veoma izražen lovni instinkt, a da nema ubilački instinkt pošto takav primer imam kod sebe, obe vole da jure druge životinje uključujući i mačke ali nikad nisu povredile drugu životinju.
Nazad na vrh Ići dole
topaz




Ženski Broj poruka : 30
Godina : 40
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 21.03.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyČet Okt 17, 2013 8:24 am

Smile

hvala na odgovorima.

Nutrivet kod nas nema da se kupi. Odgovorili su mi mailom tako da bi morala npr da idem u Srbiju po tu hranu.

Begam na temu o Demodex-u da vidim kako se to lijeci
Nazad na vrh Ići dole
snowwhite




Ženski Broj poruka : 1
Godina : 42
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 25.08.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyPon Okt 28, 2013 6:06 pm

Poz svima, ja sam nova na sajtu i mozda ste vec pisali o ovom ali ja nisam uspela da nadjem odgovore. Moj sar pei je star 5 meseci, zadnje dve nedelje mu jako puno opada dlaka i ima perut, cetkam ga 3 puta dnevno, crne je boje i ladja i vrat su prekriveni tim belim prahom... vet kaze da ga sto cesce cetkam i perut ce nestati. Da li je jos neko imao slican problem?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyPon Okt 28, 2013 6:44 pm

welcome
Šta jede zgužvanac? Ovo bi trebalo da bude period onog prvog linjanja, najgoreg, a tada umeju da se perutaju, posebno ako ishrana nije adekvatna. Perutanje obično nije problematično, sve dok nema pečata i promena na koži nije zabrinjavajuće. Lično ne bih ga četkao baš svaki dan, ovo je rasa koja nema podlaku (ne bi trebalo da je ima) i ne zahteva da se četka stalno, može samo da mu iritira kožu. Standardni suplementi za šar-pejeve pomažu da koža ostane u dobrom stanju, omega 3, vitamin C sa produženim dejstvom i kurkuma začin. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Mea




Ženski Broj poruka : 74
Godina : 39
Lokacija : Zagreb, Hrvatska
Datum upisa : 14.10.2013

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Okt 29, 2013 8:55 pm

Ciao, moj Aron se jako linjao prije kojih mjesec i po dva (tad je imao 4,5 - 5 mjeseci) i isto je dobio prhut, ali nakon cca tjedan dana je nestala jer sam uzela gusti češalj i svaki drugi dan ga dobro isčetkala, a njemu je to odgovaralo:)
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Maj 06, 2014 11:04 am

Cao! Iscitala sam ovu temu ne bih li nasla da neko ima slican problem kao moja Patricija i pronasla sam!!! Moj pas ima MUCINOZU pa mi pomozite kako se leci??! Pre mesec dana je vererinar pregledao i rekao mi da ima upalu dlake i prepisao antibiotik medjutim nista nije pomogao! A na vratu su joj ujutru puka par baloncica i to je tako lepljivo pa je jos i rascesala! Premazala sam jodom a zvacu i veterinara nego cisto kada bi mi neko ko zna rekao kako se leci da joj ne daju pogresnu terapiju-da je ne kljukaju antibioticima...
[img]BOLESTI KOZE - Page 16 9asjux[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Maj 06, 2014 12:19 pm

Vesikularna hijaluronoza tj. mucinoza se ne leči. Nije bolest u pitanju, recite veterinaru da ne kljuka psa antibioticima bezveze. U pitanju je jedan od simptoma SPAIDa (Šar-Pej Autoinflamatorna Bolest). U prevodu to znači da je Patricija u rizičnoj grupi za autoinflamaciju i da ima veći broj kopija mutiranog gena koji imaju svi šar-pejevi, neki manje neki više. Balončići se mogu povući mazanjem cink kremom jer osim što kada puknu (kada ih pas raščeše), i tada može da se nakači neka bakterija nijednu drugu štetu psu ne nanose, balončići su samo znak da postoji više kopija i da treba voditi računa o zapaljenskim procesima i održavati hijaluron zdravim. Urađena je najbolja stvar kada su balončići pukli očišćeno je jodom i to je to. Što se tiče ove cink kreme to je ona za ojede kod beba, koristi se 2 nedelje tri puta na dan, ali se mora strogo paziti da pas ne liže mesta na koja je namazana. Trebalo bi uključiti i suplemente za održavanje zdravog hijalurona (ukoliko ih ne koristi već) o tome ima više na linku dole, naravno ako ima nekih nedoumica ili nečeg što bi trebalo detaljnije objasniti nikakav problem da pitate u toj temi, malo je teža, ali se nas nekoliko trudilo da je pojasni.

Ovo je tema o SPAIDu: http://www.sharpei-balkan.com/t561-shar-pei-i-hijaluron-spaid

Savetujem bokalče kafe lagano čitanje, poslednje dve strane su sa najnovijim istraživanjem objavljenim u PLOS ONE oktobar 2013.
Nazad na vrh Ići dole
pati

pati


Broj poruka : 16
Godina : 40
Datum upisa : 10.06.2009

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Maj 06, 2014 12:29 pm

Hvala punooo Murphypei !!!! Beskrajno sam zahvalna! Puno sam se zabrinula...ali sada je sve lakse! Veceras bokalce kafe Smile i čitanjac!!! Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 EmptyUto Maj 06, 2014 12:34 pm

Nema na čemu. Nemojte da se isprepadate od teme nije sve tako crno-belo kako će da izgleda na prvo čitanje. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOLESTI KOZE - Page 16 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOLESTI KOZE   BOLESTI KOZE - Page 16 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOLESTI KOZE
Nazad na vrh 
Strana 16 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći
 Similar topics
-
» ORTOPEDSKE BOLESTI KOD PASA
» Bolesti pasa izazvane stafilokokama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: