Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
imamo problem sa ocima EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
imamo problem sa ocima EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
imamo problem sa ocima EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
imamo problem sa ocima EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
imamo problem sa ocima EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
imamo problem sa ocima EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
imamo problem sa ocima EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
imamo problem sa ocima EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
imamo problem sa ocima EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
imamo problem sa ocima EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 imamo problem sa ocima

Ići dole 
+11
AhKin
unaltraina
Daddy
neron
TEAAMANDA
Beti
rugievithus
Dacha
Vladica
Murphypei
AvgustCezar
15 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 5:58 pm

Pozdrav imamo mali problem sa ocima, malo sam svrljao po forumu, ali ne mogu da nadjem nesto sto bi mi pomoglo. Nasem Cezaru je levo oko u unutrasnjem delu blize nosu oteklo, bili smo kod veterinara i dao nam je dexamethason-neomycin da mu stavljam dve kapi na svaka 4sata, narednih sedam dana, ako mu ne bude bolje morace da ide na operaciju suzne zlezde. Sad
Da li je neko imao slican problem i neki savet?
Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 6:02 pm

Jel možeš da slikaš da vidimo kako to izgleda? Pretpostavljam o čemu se radi, ali ipak da budem siguran. Jel se pojavila kao crvena kuglica u uglu oka?
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 6:04 pm

To ima i moja Tia...Veterinar kaze da nije ista strasno.Takodje,je rekao da ce joj hiruski ukloniti to kada bude isla na zatezanje kapaka,medjutim zadnjih par dana je pocelo da joj se smanjuje...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 6:12 pm

AvgustCezar ::
bili smo kod veterinara i dao nam je dexamethason-neomycin da mu stavljam dve kapi na svaka 4sata, narednih sedam dana, ako mu ne bude bolje morace da ide na operaciju suzne zlezde.

Izvini ovo sam tek sad pročitao kako treba! Opet ću da pljujem po veterinarima ali i ovaj je odvalio za medalju. Pretpostavljam da se radi o cisti na trećem očnom kapku koja u nekim slučajevima može da se povuče, a u nekim slučajevima se reši prostom operacijom koja NE PODRAZUMEVA nikakvo sečenje i vađenje suzne žlezde. Uzrok za pojavu ciste na trećem očnom kapku može biti uvrtanje kapaka (entropija), udarac ili još neka mehanička povreda. Ako se kapci uvrću i entropija je uzrok pojave ciste onda je omanuo i sa kapima jer kapi na bazi steroida se ne stavljaju kada postoji oštećenje oka!

Ne znam koji je veterinar u pitanju al evo kontakt za dobrog veterinara u NS:

Ambulanta za kucne ljubimce
PET VET

Veterinar Slobodan Kovacevic
Cirpanova 40
Novi Sad

021 6546 998
063 8586 007

Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 6:23 pm

Da,to sam i ja cula za ove kapi ,da se ne smeju koristiti ukoliko postoji ostecenje roznjace...
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 7:58 pm

Pozdrav. Evo i ja da napisem moje iskustvo povodom te teme Smile
Moj prvi pas sar pej kog sam nabavio je bila zenka Lejla od Kasperovih.Ona danas ima 3 1/2 god. Ona je imala isto tu kuglicu u donjem delu oka prema nosu.Otisli smo kod veterinara i rekao je da ce mo pokusati to da terapijama sredimo.E sad koliko se secam cini mi se da smo stavljaji Tobrex kapi za oci i vezamicin mast.Posto se posle 2 nedelje nije povuklo resio sam da to sredim na Vet fakultetu.Operaciju je radio Dr. Hadzi Milic,kazu jedan od naj boljih za te stvari. Rekao mi je da je to rutinski zahvat i da traje 25-30min. Medjutim ja sam cekao citavih 2h i 30min. Kad je izasao rekao mi je da sam trebao ranije da se javim,jer je ta kuglica iritirala suznu zlezdu i toliko je ostetila da je morao na kraju i nju da ukloni. Posle operacije smo imali jos 10 terapija kod njega,medjutim oko nije prestajalo da se na njemu pravi plava skrama. Otisao sam kod drugog veta koji koristi neke metode iz Engleske (Tako barem on kaze) Pravio je neke serume koje je mesao sa njenom krvlju i to sam stavljao jedno 3 nedelje i plavetnilo se stvarno povuklo.Medjutim vec posle par nedelja se opet vracalo Sad Ponovili smo posle toga jos 2x istu terapiju,ali na zalost uvek se plavetnilo vracalo Sad Sve to lecenje je mene kostalo oko 1200e . ali nije bitno to koliko je potroseno vec to sto nismo uspeli da spasemo oci,e sad dali mozda greskom lekara koji je radio operaciju ili onog sto je rekao da cekam 2 nedelje,ili joj je mozda tako bilo sudjeno Sad Sve u svemu ona sada dosta slabije vidi ,i to dosta slabije i tako vec 2,5god Sad
E sad iskreno se nadam da tvoj vet zna sta radi nadam se da ce sve biti ok. Drzim palceve i moja banda vam salje milion kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 8:39 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img153/8707/08032011388.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img101/7859/08032011390.jpg



evo slike...Mi smo mu stavili sada drugi put danas kapi i obrisali oko ociju jer je puno suzilo i u roku ok minut mu se povuklo to... thumbup malo smo Question
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 9:14 pm

Sada nam se opet vratilo Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 9:56 pm

Da ovo jeste cista na trećem očnom kapku, drugo on ima i entropiju i treba mu uraditi i zatezanje kapaka. Nije mi jasno kako veterinar to nije primetio ako ja sa slike mogu da vidim! Od gomile slučajeva za koje sam čuo (a i moj Marfi je imao cistu na trećem kapku i entropiju) samo možda 2 ili 3 slučaja su bila da se cista povukla sve ostalo su psi morali na operaciju. Nema vađenja suzne žlezde nego je operacija rutinska iskusan veterinar to jako brzo uradi. Ove kapi (dexametazon neomycin) su u ovom slučaju potpuno pogrešne i Dača je u pravu za kapi i mast samo ja ne volim da govorim šta bi trebalo jer onda ljudi koji čitaju forum koriste iste lekove u većini slučajeva na svoju ruku i pogrešno. Ko vam je veterinar?
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 11:50 pm

Isli smo u veterinarsku ambulantu(mislim da je drzavna), a nalaze se na futoskom putu... ne znamo kako se veterinar zove jer ih je bilo petoro-sestoro koji su ga pregledali....
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptyUto Mar 08, 2011 11:55 pm

Zovite sutra Slobu iz iz mog posta gore i zakažite pregled. Ivana (SKarfi) je išla u tu veterinarsku stanicu i Skarfi je završio bez suzne žlezde a oči su jedva popravili kasnije sa 3 operacije i dan danas ima problema zbog toga. Poslušajte me jednostavno ne poznaju rasu i nemaju iskustva sa njom i pogrešno leče, a samo štete psu.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:07 am

Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:10 am

Cezar sada ovako izgleda.....a sto se tice Slobe, sutra cemo ga zvati da zakazemo...vidimo da Cezar jako pati i da ga to jako boli....Hvala vam puno... Nadamo se da ce mu Sloba pomoci...
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:14 am

Murphypei, reci nam da li da mu veceras i dalje stavljamo ove kapi?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:17 am

Nemojte da brinete ne boli ga to samo ga iritira. Oko se samo povuče u očnu duplju da bi se zaštitilo al cista pritiska i stvara neki neprijatan osećaj al nije bol u pitanju. Što se tiče kapi ja ih ne bih stavljao ukoliko imate obične veštačke suze to mu stavite a sutra će vam on sve objasniti šta i kako, ja sam sa Marfijem čekao nekih 10 dana pre operacije ako se dobro sećam u svakom slučaju nije odmah bila zakazana.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:26 am

Hvala Murphypei....Ne znam kome vise suze oci, njemu ili mojoj devojci Smile Mozes nam reci koja je cena, da znamo da se spremimo?
Nazad na vrh Ići dole
rugievithus
technical support
technical support
rugievithus


Muški Broj poruka : 1561
Godina : 41
Lokacija : 13. galaksija 2. međuplanetarnog sistema
Datum upisa : 25.08.2010

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:33 am

Jadniče malo, baš mi je žao kad vidim ovakve fotke. Odmah se sjetim svoje Nike u danima kada je imala probleme s očima (entropijum) i patnji sa veterinarima. Strašno... razvuklo se na mjesec dana. Al` da ne tupim o tome.

Pokušajte da se pred njim ponašate smireno, jer sam ubjeđen da oni upijaju našu energiju i onda su i oni nervozni, tužni i sl. Poslušajte savjete Peđe i Ljilje oko promjene veta, kao i njihova mišljenja o situaciji.

Ne znam koliko se kreće cijena tu kod vas, ali ja sam u Banja Luci platio 90 e za oba oka (sjeckanje kože). U tome su kasnije bile uračunate sve kontrole i sl.

Držim fige da se što prije oporavi i da prođu svi problemi a i vi se držite. Biće to sve ok.

Veliki poz
Nazad na vrh Ići dole
Beti

Beti


Ženski Broj poruka : 368
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 20.01.2010

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:38 am

Imali smo isti problem kao i vi. Beti se to pojavilo najednom oku, pa smo operisali, pa na drugom, zatim se na drugom povuklo na dva dana i opet vratilo, pa smo operisali i to. Operacija je stvarno rutinska, ne morate da brinete. Inače smo i mi Beti vodili prvo kod drzavnog veterinara gde su nam rekli da ne mogu da je operisu jer nije primila revakcinu, da ispiramo kamilicom i slične gluposti. Sad se vise ne secam koja je cena bila pitanju, ali kad odete na pregled pitajte, svakako ce vam zakazati za neki drugi dan, ali je definitivno jedan od najboljih i najeftinijih veterinara u Novom Sadu.
kiss za sugradjana!
Nazad na vrh Ići dole
TEAAMANDA




Muški Broj poruka : 4
Godina : 41
Lokacija : BG
Datum upisa : 08.03.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 2:04 am

prikljucujem se i ja,moja Tea je takodje imala kao Avgust Cezar,nije nista strasno,nemoj da te brine.Tei je sa 4meseca izaslo na jedno oko ,da bi posle 10ak dana na drugo.Odradili hiruski zahvat,nekih pola sata trajalo.Danas ima 5,5 godina i super su joj oci.
Greska je sto ljudi vode na veterinarski,platio sam i ja skolu kod njih .
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 8:14 am

Hvala vam puno, otici cemo danas do petvet-a.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 11:47 am

Bili smo danas na pregledu i dr.Sloba nam je rekao da treba da ukloni tu suznu zlezdu jer ako je bude "vratio nazad" moze da se desi da mu opet iskoci...Zakazali su nam sutra taj zahvat i nadam se da ce sve proteci kako treba... Hvala svima sto su nam objasnili sta je u pitanju i koliko je to opasno tj. bezopasno...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:09 pm

Ave Cezare hail
kiss za mitoloskog brata Cezara, budi hrabar , kako i prilici jednom imperatoru, a ja cu, ako bude nekih problemcica poceti da palim , ko nekad Rim hehe hehe hehe
Uz tebe je tvoj brat Neron hugs
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 12:21 pm

Znači može da se desi da iskoči opet al ne mora da znači možda bude i sve ok, al će je ipak izvaditi pa neće imati suznu žlezdu. Rolling Eyes I jel objasnio šta znači za psa kada mu se izvadi suzna žlezda? Kako se ceo život treba ponašati prema njemu? I šta bi sa kapcima i entropijom?
Definitivno više ni njega neću savetovati nikome.
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 2:32 pm

Rekao nam je da ima ukupno tri suzne zlezde u jednom oku i da uklanjanje jedne mu nece smetati... Funkciju ce vrsiti ove dve.. Kako treba posle da se pomasamo nam nije objasnio..Za kapi je rekao da koristimo i dalje one, a za kapke i entropiju je rekao da ne treba jer mu ne smetaju... Stvarno vise ne znamo kome da verujemo od ovih veterinara.... scratch
Nazad na vrh Ići dole
AvgustCezar

AvgustCezar


Broj poruka : 214
Godina : 39
Datum upisa : 10.01.2011

imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima EmptySre Mar 09, 2011 2:33 pm

Hvala mitoloskom bratu na podrsci... kiss
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





imamo problem sa ocima Empty
PočaljiNaslov: Re: imamo problem sa ocima   imamo problem sa ocima Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
imamo problem sa ocima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa ocima
» Mukice sa ocima
» Osnovna dresura
» Problem sa testisima
» Problem bradavica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: