Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
STANDARD RASE - Page 6 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
STANDARD RASE - Page 6 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
STANDARD RASE - Page 6 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
STANDARD RASE - Page 6 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 STANDARD RASE

Ići dole 
+21
nesa151
Saymon
Mona Von Bercek
Jasna
Sonja Kukic
neron
vesnacikos
Romel
Dacha
unaltraina
Nesha
masterpiece
Hana
Ishler
Big Mazi
elenkov82
kud
Kesten_Pire
sloti
Skarfi
Murphypei
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Apr 16, 2011 1:11 pm

murphypei ::
Big Mazi ::
Big Mazi ::





Takode bih i ja voleo od drugih da cujem shta im smeta u standardu i shta bi oni promenili u istom?
Shto se tice temperamenta slazem se sa unaltrainom ...Naime dobro ring pripremljen pas ostrog karaktera u ringu nece pokazati tu svoju osobinu...
Kako bi se inace izlagali sluzbeni psi da nije tako Smile

Nisam dobio ni jedan odgovor na ovo pitanje Smile

Ovo što sam napisao o ušima je odgovor na ovo tvoje. Smile

Meni je jasno da ti to smeta u standardu ali i dalje tvrdim da se standard dobro tumaci shto se tice ushiju...znaci moraju biti male ushi Smile .
Nego zar ti ne rece da nisu ovo zelje kako treba pei izgledati, nego je tema kako se tumaci standard
murphypei ::
Pisano, forumsko nerazumevanje, opet. Smile
Znači, tema nije ja bih voleo/la peia koji će da bude ovakav ili onakav nego je tema standard. I ja bih želeo pravog kineskog peia, izvornog i još bih i na njemu nešto poradio da ga prilagodim sebi i svojim željama, al to nije tema. Tema je standard, a ne želje. Znači u kojim delovima standard propisuje jasnu stvar, a sudije se ne pridržavaju toga? A onda povučeni sopstvenim željama odgajivači (nagrađeni od tih istih sudija) stvaraju svoju viziju peia koji u nekim delovima odstupa jasno (pa čak i enormno) od standarda, a usput ubace i po koju manu koja smeta zdravlju psa. Hoću da vratim temu u pravi smer.
Neko ko je došao da pročita nešto o standardu na ovoj poslednjoj stranici mogao je da pročita samo da bi neko želeo velikog peia ili nebitno malog, a nije pročitao ništa što bi ga uputilo kako taj jedan pei treba da izgleda.

Primer: Crveni pas, korektnog zubala, dobrih prednjih i zadnjih uglova, solidno nošenog repa, dobra gornja i donja linija, tipična glava, dobro nošenog uha itd.... ima nos sa krem mrljom. Šta sad? Wink Kako oceniti takvog psa? E o ovome hoću da se priča. Wink
Nemoj da bunimo ljude Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Apr 16, 2011 3:59 pm

unaltraina ::
I dalje tvrdim iz licnog iskustva da je problem u usnom kanalu a ne u velicini usiju. Izrazito male usi ne znace i izrazito uzak usni kanal Smile
Da Ljiljo,tu se slazem sa tobom 100%. Evo recimo kod mene Delinda,Aragorn,April,Atina. nikad problem sa usima ,ali recimo Pako i Ariel koja ima male usi,njima se mora redovno cistiti. Znaci velicina usiju nema veze sa usnim kanalima Smile)) Evo i primera,jeste da nije sar pey u pitanju.Komsijin SOP(srpski odbrambeni pas) Ima usi ko krava,ali ima bas problema sa prljavstinom,moraju mu se cistiti usi minimum jednom nedeljno Smile Znaci pravila nema Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Apr 16, 2011 5:38 pm

[quote="murphypei"][quote="unaltraina"]
murphypei ::



Ono oko čega se ja konkretno bunim kada se priča o standardu ušiju je ovo:

FCI ::
Ears : Very small, rather thick, equilaterally triangular in shape, slightly rounded at tip and set high on the skull with tips pointing towards eyes; set well forward over eyes, wide apart and close to skull. Pricked ears highly undesirable.

Znači reči very small=veoma male

A sad citat iz kineskog (Hong Kong standarda)

Hong Kong standard ::
EARS
Small, thick, equilaterally triangular in shape slightly round at tips. Tips pointing toward eyes and folded to the skull. Wide apart and close to skull. Erect and standing ears are permissible but less desirable.
http://www.sharpeiclubhk.com/standard.html

Znači nije isto kada standard kaže veoma male i male to ostavlja prostora za pogrešno tumačenje. Ne kažem da standard treba da dozvoli uši kao lepeze na pola očiju, ali se ne slažem da treba da piše veoma male jer ne služi rasi.




Male ili veoma male mislim da svakako ne skode rasi vec kao sto sam vec rekla konstrukcija usnog kanala i polegnutost usne skoljke u korenu uha koja smanjuje pokretljivost usiju. Duna konkretno ima jako male usi ali i kanal koji nije preuzak...mislim da je tu poenta i ne bih ja tu nista menjala jer veoma male usi, opet se ponavljam Smile, mislim ne znace i probleme vec konstrukcija usnog kanala koja je kod svih pasa ove rase manje ili vise uzana a preuzana stvara problem i sigurna sam da nema veze sa velicinom usne skoljke vec naslednim preuskim kanalom.Kao sto rekoh, ovo je moje licno misljenje iz iskustva. Dalibor rece da Pako koji nema izrazito male usi vec male Smile ima problem, dok pojedini drugi njegovi psi sa veoma malim uhom to nemaju. Eto jos jedan primer koji podrzava moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Apr 17, 2011 10:57 am

drugari... pronasao sam ovaj klip na youtube....

ovde napominju da nazi guzvanci nisu za malu decu... lep snimak.. pogledajte

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=pMkrdFxdCww
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Apr 17, 2011 11:18 am

To se zna , nije bas tolerantan na razvlacenje i maltretiranje koje klinci mogu da prirede, tako da uglavnom samo pravilan odnos i ucenje dece sta se sa njim moze a sta ne, i naravno socijalizacija psa od malih nogu, mogu dovesti do harmonije u porodicama sa malom ili malo starijom decom. Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Jul 16, 2011 9:39 am

Podići ću temu u lepljive da može lakše da se pronađe. Na vrhu ovog dela. Ko uzme da je čita neka krene od prve strane. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyPon Feb 06, 2012 1:46 pm

Interesantna stvar koju sam zapazio dok sam ćaskao na velikom forumu oko standarda. Različiti klubovi imaju različite standarde rase, FCI (naš evropski), AKC (američki), UKK (engleski), CKC (kanadski). Pazite sad ovo oko temperamenta:

Engleski:

UK standard ::
Calm, independent, very affectionate, and devoted to people.
U prevodu: smiren, nezavistan, veoma srdačan i posvećen ljudima

Američki:

AKC stndard ::
Regal, alert, intelligent, dignified, lordly, scowling, sober and snobbish essentially independent and somewhat standoffish with strangers, but extreme in his devotion to his family. The Shar-Pei stands firmly on the ground with a calm, confident stature.

U prevodu: ponosan, na oprezu, inteligentan, uzvišen, dostojanstven, namrgođen, svestan i snobovski, istinski nezavistan i u određenoj meri oprezan sa strancima, ali ekstremno posvećen svojoj porodici. Šar-pej stoji čvrsto na nogama (fraza), samosvesno.

Kanadski:

CKC standard ::
Regal, alert, intelligent, dignified, lordly, scowling, sober and snobbish, essentially independent and somewhat standoffish with strangers, but extreme in his devotion to his family. The Shar-Pei stands firmly on the ground with a calm, confident stature.

U prevodu: isto kao i AKC

Evropski FCI (koji je kod nas na snazi):

FCI standard ::
Calm, independent, loyal, affectionate to his family.

U prevodu: smiren, nezavistan, odan, privržen svojoj porodici.


Interesantno, zar ne, kako UK standard govori nešto sasvim suprotno od ostalih. Amerikanci i Kanađani imaju samo više sinonima u odnosu na naš FCI, ali poenta je ista. Smile Inače ima još dosta stvari koje se razlikuju i to baš baš, kad budem imao živaca povadiću. Smile
Nazad na vrh Ići dole
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyPon Feb 06, 2012 5:02 pm

Ako komentarisem ove opise a imajuci u vidu da u porodici imamo i muzjaka i zenku ,blizi sam opisu i AKC i CKC nego UKs i FSI-u .Kako uvek postoji ali tako i ovde u ovom komentaru.Prema strancima bi vazila prva dva opisa ali kad ih upoznaju mogli biti potonji .
Mislim da je svaki Pas pa i Sar Pei olicenje karaktera svog gazde . Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Jul 19, 2012 10:49 am

Podižem temu jer je sezona izložbi i jer sam juče baš razgovarao sa jednim prijateljem o standardu shar-peia. Možda ima neko nešto da doda? Treba uzeti u obzir da je tema započeta 2009. godine.

Tema razgovora je bila građa, a započeli smo je tako što sam pre nekako uradio "pokušaj" teksta o uglovanosti shar-peia. Potom smo ubrzo sa uglovanosti prebacili na opšte počevši od kvadratičnosti i kostura.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Jul 26, 2012 10:20 pm

Za one koji hoće da se pozabave kretanjem evo jedan interesantan sajt:

http://vanat.cvm.umn.edu/gaits/trot.html

Poželjan hod po standardu kod shar-peia je kas, ima nekoliko vrsta, postavio sam baš taj deo na linku, ispod je objašnjenje. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySre Avg 29, 2012 9:30 am

Odlično objašnjenje prednjih uglova na slikama

STANDARD RASE - Page 6 45353_10150835125042939_1392529291_n
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Sep 27, 2012 9:40 am

Evo i ovde slike sa stranice Kluba na FB

STANDARD RASE - Page 6 564929_491123567579671_218947365_n

Najprihvatljivija podela kod šar-peja je urađena po tipu krzna (dlake). Tako razlikujemo tri (3) tipa krzna: 1. horse coat ili kratko čekinjasto krzno, odstajalo od kože,veoma bockavo i neprijatno na dodir; 2. brush coat mekše krzno,odstojalo od kože i duže od prvog tipa (hc), ali ne duže od 2.5cm, trenutno najrasprostranjenije; 3. bear coat ili medveđe krzno duže od 2.5cm veoma mekano, često sa podlakom i nije priznato standardom, bear coat šar-pejevi podsećaju na čau-čau. U samim tipovima vremenom se veštačkom selekcijom pojavljuju i određeni podtipovi pa tako postoji duži horse coat ili veoma kratak brush coat, kao i brush coat sa podlakom. Podlaka kod šar-peja je nepoželjna.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Sep 27, 2012 4:59 pm

Samo mala dopuna, Standard kaze : bez podlake! ...ali svedoci smo da podlaka ponekad prodje kao mana cak i kod visoko kotiranih izlozbenih primeraka tako da je realnije danas definisati kako je Pedja napisao Sad Podlaka kod Šar-peja je danas samo nepoželjna .
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyČet Sep 27, 2012 10:28 pm

Standard je tu poprilično šašav, u nedostatku bolje reči. Smile Tamo u opisu krzna-dlake lepo piše bez podlake, ali u ozbiljnim greškama ne pominje ništa. Mada je sasvim jasno da šar-pej nosi ime po jedinstvenoj teksturi dlake koja sama po sebi ne bi smela da ima podlaku.

Citat :
SERIOUS FAULTS :
• Deviation from a scissor bite (as a transitory measure, a very slightly overshot mouth is permissible).
• Snipy muzzle.
• Spotted tongue (except pink spotted tongue).
• Large ears.
• Low set tail.
• Coat longer than 2,5 cm.

ELIMINATING FAULTS :
• Aggresive or overly shy.
• Flat foreface with badly overshot bite; undershot bite.
• Solid pink tongue.
• Lower lip rolled in, interfering with the bite.
• Round, bulging eye. Entropion, ectropion.
• Skin, folds or hair disturbing the normal function of the eye.
• Pricked ears.
• Absence of tail; stumpy tail.
• Heavy folds of skin on body (except withers and base of tail) and limbs.
• Not a solid colour (albino, brindle, patches, spots, black and tan, saddled pattern).



Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Okt 20, 2012 9:23 am

Šar-Pej je jedna od retkih pasmina koja ima nekoliko varijacija. Ako se gleda svaki deo tela posebno prvo što osvaja pogled je glava. Razdaljina od vrha nosa do stopa trebalo bi da bude jednaka razdaljini od stopa do potiljka. Lobanja je ravna i široka, a stop umeren. Nos je velik i širok najpoželjniji je crn, ali svaka boja koja odgovara boji krzna je dozvoljena. Kod pasa bez crnog pigmenta (dilute) nos je posebne boje. Nozdrve moraju biti široko otvorene da bi se omogućilo pravilno disanje. Njuška je široka od korena do vrha, bez nagoveštaja sužavanja, usne i vrh njuške dobro popunjeni, ispupčenje na bazi nosa je dozvoljeno, ali ne i poželjno. Na kolažu se može primetiti koliko varijacija glave se nalazi u pasmini...

STANDARD RASE - Page 6 524919_501123593246335_290544149_n

Izvolite Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Diskvalifikacija pasa na izlozbama   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Nov 18, 2012 6:07 am

Nisam znala gde da postavim ovu temu pa sam je otvorila ovde. Ako joj nije mesto ovde nek je neko premesti Embarassed

Ja nisam mog psa vodila ninajdnu izlozbu. Zato neke stvari neznam.

Interesuje me zbog cega psa diskvalifikuju, sta to nevalja na njemu ili sta uradi da ga izbace iz takmicenja?

Sta treba da se radi pre izlozbe da bi pas bio spreman za takav izazov?
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Nov 18, 2012 10:48 am

Najcesci razlog za diskvalifikaciju na izlozbi je zubalo.
Narocito obracaju paznju da li pas ima sve zube, narocito P1 (mali zubic iza ocnjaka), i makazast zagriz.
Pas treba da dozvoli pregled zuba.
Bacakanje po ringu i pokazivanje agresije u bilo kom obliku.
Osim zuba i ponasanja za diskvalifikaciju je i svako bitno odstupanje od standarda.
Nasim psima nije potrebna neka posebna priprema za izlozbu. Nema frizurica, ulja isl.
Treba da trcka i stane u stav koji vecina njih vec po prirodi ima.
A sad za sta ne diskvalifikuju Shocked
Kod nas se ne mere visina i tezina psa, tako da sve na zalost prolazi.
Cak i psi sa entropijom prolaze jer je to "takva rasa".
Niko ne proverava broj cipa kad se izlazu psi, pa u principu mozete da izvedete bilo kog psa ako je istog pola i odgovarajuceg uzrasta kao u prijavi. No

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Nov 18, 2012 11:24 am

Nisam siguran gde bi trebalo da stavim temu pa ću je prebaciti u temu o standardu, tamo je detaljnije sve objašnjeno pa se diskusija može nastaviti. Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Nov 18, 2012 11:43 am

Blaze ::
Najcesci razlog za diskvalifikaciju na izlozbi je zubalo.
Narocito obracaju paznju da li pas ima sve zube, narocito P1 (mali zubic iza ocnjaka), i makazast zagriz.
Pas treba da dozvoli pregled zuba.
Bacakanje po ringu i pokazivanje agresije u bilo kom obliku.
Osim zuba i ponasanja za diskvalifikaciju je i svako bitno odstupanje od standarda.
Nasim psima nije potrebna neka posebna priprema za izlozbu. Nema frizurica, ulja isl.
Treba da trcka i stane u stav koji vecina njih vec po prirodi ima.
A sad za sta ne diskvalifikuju Shocked
Kod nas se ne mere visina i tezina psa, tako da sve na zalost prolazi.
Cak i psi sa entropijom prolaze jer je to "takva rasa".
Niko ne proverava broj cipa kad se izlazu psi, pa u principu mozete da izvedete bilo kog psa ako je istog pola i odgovarajuceg uzrasta kao u prijavi. No


Ona se luda rodila tu nema nikakve zablude, ali sam ja dosta doprinela njenoj mirnoci i ozbiljnosti. Ovo za zube, ima ih sve, ali mislim da nebi dala da je neko dira, ako bih mogla ja sudiji da pokazem zubalo to bi tako moglo, drugacije tesko. Bacakanje po ringu, pa neverujem jer je ona postala imuna na druge pse, mada znam slucajeve gde se ljudi profesionalno pripreme za izlozbu, a pas dodje u neko stanje sizofrenije i sve pokvari. Ne planiram da je vodim po izlozbama jer moja Beti da budemo iskreni nije primerak za to. Ona ima pola plav, pola roze jezik, a inace je sve normalno kao kod drugih pasa. Volela bi da je odvedem da vidim kako ce da je ocene, da cujem misljenje drugih. A ovo sto neproveravaju broj cipa to je po meni veliki propust i nije ni cudo sto su ljudi nezadovoljni. A sto se visina i tezina ne provetavaju to mi nije jasno uopste, znam da to mora.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyNed Nov 18, 2012 12:02 pm

Sandra da budem iskren za sve ove godine koliko posećujem izložbe (a idem više kao posmatrač nego izlagač) sem diskvalifikacije po pitanju zubala i agresije nisam video da se poštuju ostale stavke navedene u standardu. Čak se ne poštuju ni stavke koje bi trebalo da označavaju jasne mane i smanjuju ocene. Imamo previše izložbi, desi se i po dve u istom danu i stvarno je teško ne napraviti od skoro svakog psa šampiona. Moj savet je da prvo ti sama bez nje odeš na neku izložbu i posmatraš kako to izgleda sve u ringu, biće ti lakše za kasnije.
A imaš 2 opcije:

1. da je prijaviš na izložbu i tu je oceniš (u konkurenciji ili van konkurencije)

2. da nazoveš KSS i dogovoriš sa njima ocenjivanje u njihovim prostorijama uz sudijsku komisiju.

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyPon Nov 19, 2012 12:18 pm

Ovo drugo mi vise odgovara, tako je najbezbolnije. Tako cu i da uradim. Za izlozbe treba imati znanja, to mogu Dacha..Ljilja i ostalo drustvo koji su stalni ucesnicii, a mene samo kao sto rekoh interesuje misljenje kakva je Beti.

A za ove propuste mogu samo da kazem da je to verovatno samo kod nas, bilo gde drugde pravila su drugacija. Cudan smo mi narod
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptyPon Nov 19, 2012 12:53 pm

Iznenadićeš se, ali nije samo kod nas. Svuda u svetu je takav slučaj. Problem sudija i poznavanja standarda. Ova tema je odlična bavi se standardom od prve strane i neki delovi su detaljno opisani, može se lako ući u štos šta i kako treba da bude i izgleda. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Nov 24, 2012 11:09 am

A stigli su i repovi pa izvolite Wink Hvala svima za slike Wink

STANDARD RASE - Page 6 561652_516042808421080_829630937_n

REP: Snažan i okrugao u korenu i sužava se ka vrhu. Rep je usađen veoma visoko što predstavlja odliku pasmine. Može da bude nošen visoko i zakrivljen, urolan ili zakrivljen na bilo koju stranu leđa. Nedostatak repa ili nepotpun rep je krajnje nepoželjan i računa se kao diskvalifikaciona mana.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySub Nov 24, 2012 5:08 pm

ohoooooo... pa ovo super izgleda... STANDARD RASE - Page 6 1610813gpdl8fuylr
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 EmptySre Jan 30, 2013 10:21 pm

Izvolite prednje noge. Hvala za slike svima Wink

STANDARD RASE - Page 6 385233_548113811880646_1297126607_n

Udovi:
Prednje noge prave, srednje dužine, jakih kostiju. Koža na prednjim nogama nije naborana.
Ramena mišićava, dobro postavljena i blago iskošena.
Došaplje blago iskošeno, snažno i pokretljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





STANDARD RASE - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: STANDARD RASE   STANDARD RASE - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
STANDARD RASE
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Poreklo Rase
» Iz istorije rase van Kine
» Video klipovi Shar pei rase
» Zanimljivi video snimci pasa ove rase :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: