Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)

Ići dole 
+39
PAŠA
JankoB
ANA-VET
Gorda
Aron23
Ado '-.-
misko_man
Beba
dane0230
Vladislav
MitaBG
Rooney_Pei
sandra1000
nenaichao
hachiko
nesa151
Eta
Han
Vladica
hektor
marija
Dacha
sharpei hr
vesnacikos
neron
Beauty Hana
Lea<3
rugievithus
sabla
vule
kud
sharpi
dacadixi
Big Mazi
Nesha
Bora
unaltraina
Skarfi
Murphypei
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći
AutorPoruka
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyUto Jun 04, 2013 6:15 pm

welcome ja bih ipak malo više argumenata kad je u pitanju tema granule-ishrana sirovim (ili kuvanim). Po ovome mogu da izvučem analogiju: Ima odlična supa iz kesice koja je bez nekog konzervansa, sadrži čak i neke komadiće mesa, vremena su napredovala nema potrebe da kuvate domaću supu jedite tu iz kesice. Smile

Stavljam link sa prirode pasa kod njih ima odličnih primera: http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=357.0
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyNed Jun 09, 2013 9:41 am

Ima li bolje, zdravije i kvalitetnije  sunny   Wow  hungry
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Img201306081110450
https://2img.net/r/ihimizer/img208/5637/img201306081110310.jpg
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Img201306081110080
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Img201306081110200
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Jun 22, 2013 9:30 pm

hungry Losos

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Dscn7370aresize
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyUto Jul 16, 2013 1:16 pm

62 obroka - junetina/govedina (meso, iznutrice, hrskavice + juneća srca i mao ekspandiranog pirinča)
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Dscn7619aaresize

43 obroka - losos
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Dscn7753aresize

A ovo je kuvano
85 obroka - svinjska srca, jezici, malo bubrega i ekspandiranog pirinča
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Dscn7811aresize

+ papaline i skuše.

Malo više slobodnog vremena pa sam sad miran sa hranom do kraja avgusta. Smile
Nazad na vrh Ići dole
ANA-VET




Ženski Broj poruka : 1
Godina : 44
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 19.07.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: www.ana-vet.co.rs   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyPet Jul 19, 2013 12:24 pm

Murphypei ::
Primetio sam da nam na forumu fali ova tema, nešto je pisano u delu "Koja je najbolje hrana", ali nije dovoljno. Ne znam koliko nas tačno na forumu hrani ovom vrstom ishrane, čak i ono što radim ne može se računati u RAW jer kombinujem kuvano i živo u zavisnosti od toga šta Marfi treba da unese u sebe. Imate na poslednjoj strani odličan post koji je napisala unaltraina o ishrani sirovim mesom, čak sam ga i citirao tamo.

Da krenemo od početka. Interesantan podatak je da shar-pei spada u jednu od nekoliko rasa čiji je genetski materijal najbliži vučijem (Canis Lupus). Samim tim i ishrana bi trebalo da se svodi na imitiranje onoga što vuk radi u prirodi. Pošto naši psi nemaju priliku da love (niti bi bili nešto sposobni za to ovako razmaženi) mi smo ti koji moramo da im obezbedimo najoptimalniju ishranu i dozvolimo im da u organizam unesu sve potrebne materije. Najkvalitetniji proteini nalaze se pre svega u jajima (jaje sadrži proteine i ostale elemente koji se gotovo 100% iskoriste u organizmu), zatim ide sirovo meso. Ovo ne znači da psa treba hraniti isključivo jajima, jer to ne radi ni vuk u prirodi! Kuvanjem mesa uništavaju se aminokiseline i razbijaju na svoje neprirodne delove i samim tim su već slabije iskoristive za pseći organizam. Što se duže kuva-peče meso to je iskoristivost i kvalitet mesa (proteina) manji. Najmanju iskoristivost sadrži meso koje je prošlo kroz razne procese dehidratacije, a to je upravo ono što se nalazi u džakovima sa hranom (pod uslovom da uopšte ima mesa u dehidratu pošto ima i takvih kod nas na tržištu). Drugi problem koji postoji kada se radi o dehidriranoj hrani (u daljem tekstu granule) je što kod nas po pravilu sadrže kukuruz, pšenicu i ostale ugljene hidrate za kojima pseći organizam nema neku preteranu potrebu. Takođe problem granula su i razni fileri tj. dodaci koji se stavljaju u njih da bi što duže mogle da traju. Ako okrenete džak sa hranom i pročitate sastav naići ćete na razočaravajuće saznanje, a to je da su gotovo po pravilu uvek na prvom mestu žitarice ili mesni produkti (mogu na prste jedne ruke da nabrojim granule kod kojih je na prvom mestu meso, od tih granula samo jedne mogu da se nađu kod nas). Problem sa žitaricama je taj što sadrže gluten koji je poznat kao alergen i koji je prirodna hrana za gljiice i bakterije. Obično prljave uši, pečati po koži, gubljenje dlake, crvenilo, pored onog što ih izaziva (bakterije, gljivice, paraziti) budu potpomognuti neprimernom ishranom koja omogućava baš tim organizmima da se bogato hrane i tada ih je sve teže osloboditi se.
Isharana sirovim mesom i kostima odnosi se na davanje mesa i kostiju koji nisu prošli nikakav termički proces obrade. Poenta ovoga je da pas ima maksimalnu iskorišćenost svih materija u organizmu u najosnovnijem i najprirodnijem obliku. Jedino o čemu treba voditi računa je da takve namirnice moraju da budu proverene (kupljene od proverenog izvora) i da budu one za ljudsku upotrebu. Ukoliko vi ne jedete otpatke, ne bi trebalo da ih jedu ni vaši psi. Uz meso i kosti veoma korisno je davati mladi sir, jaja, ljuske od jaja (ja dodajem mrvljene kao prah). Kosti NIKAKO ne smeju biti kuvane, koska koja je bila u ključaloj vodi samo 5 minuta dobija oko 50% krtosti. Izuzetno su korisne velike butne kosti, posebno juneće, jer sadrže gomilu korisnih stvari (kalcijum, fosfor...) i dobre su za čišćenje zuba. Hrskavica, sadrži hondroitin (kondroitin) koji je koristan za pravilan razvoj kostiju vašeg psa i podmazivanje zglobova. Postoje i oni koji u ovakvu vrstu ishrane uvode i povrće, povrće mora biti kuvano ili sitno samleveno u blenderu da bi pas mogao da ga obradi inače će ga izbaciti u istom sastavu u kojem je u organizam i ušlo. Ovakva ishrana se kod nenaviknutih pasa uvodi postepeno, s tim što se nikada ne sme mešati u jednom obroku živo meso i kuvano ili živo i granule. Razlog za to je što se termički obrađena hrana daleko sporije vari u organizmu od žive.
Ovo je samo uvod u ovu temu i samo jedan MALI DEO, ukoliko želite možemo ovu temu još razviti, jednostavno je šteta da se ovom načinu ishrane pridaje ovako malo pažnje na forumu. Pored toga što je zdravo i korisno ima i velikih prednosti u odnosu na ostale načine ishrane.
Inače, nije teško ući u štos kako hraniti sirovim mesom i kostima, jedino treba pratiti psa i zadovoljiti njegove osnovne potrebe, a to je da koristi svoju vilicu i zube onako kako mu je priroda to namenila.
Evo nekoliko linkova koji mogu pružiti dosta informacija:

http://rawfed.com/myths/

http://members.shaw.ca/naturalpaws/index.html

http://www.dogguide.net/raw-diet-basics.php

http://www.shirleys-wellness-cafe.com/sampleraw.htm

http://www.natural-dog-health-remedies.com/raw-diet-for-dogs.html

Ovo su samo neki linkovi koje sam pročitao, naravno možemo dalje otvoriti diskusiju na ovu temu. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 8:17 am

Štenci stari dva ipo meseca
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 JN08wknf7HRUd


Junece mesne kosti (kičma)
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 JblWXvGTo480KZ
Pileca ledja
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 JeJzjU4mYmzEG
Haringa
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 JrD3ZzgXJbN0j
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Jb5C4pnRdyVi
Skembe
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 JyFvQgPXT5Zl1


Poslednji izmenio unaltraina dana Sub Avg 31, 2013 3:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
MitaBG

MitaBG


Muški Broj poruka : 707
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.10.2012

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Avg 29, 2013 3:12 pm

Yes, to je ono pravo
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Okt 03, 2013 7:28 am

Za one koji su nesgurni i u nedoumici koliko hrane i kog sastava trebaju dati svom psu , evo odlican ONLINE KALKULATOR za izracunavanje dnevnog unosa za ishranu sirovim.Nasim psima se zitarice trebaju izbaciti sasvim(dodati njihovu tezinu mesu i kostima) ili koristiti samo i iskljucivo pirinac kada je pas izuzetno aktivan ili mrsav.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Čet Okt 03, 2013 8:22 am, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Okt 03, 2013 8:05 am

Shar Pei spada i manje aktivne pse i uglavnom je vecini dovoljno  2-3% od tezine psa, za pse koji zive u kuci, oni koji su napolje zahtevaju i vise i vecu masnu jedinicu u sastavu , posebno zimi zbog trosenja velike kolicine energije za odrzavanje telesne temperature. Isto vazi i za mrsavije pse kojima je zbog metabolizma  potrebno vise hrane.Svaki pas je razlicit ali taj procenat je za vecinu kako sam i pomenula 2-3% ukupne telesne tezine. Isti je odnos i za kuvane obroke a namirnice se mere pre termicke obrade!! ali ... kuvanoj hrani je potrebno dodati vitamine i minerale jer se nutritivna vrednost mnogo smanjuje termickom obradom. Naravno suplementi preporuceni za nasu pasminu su "must add" ako zelite  da vam psi budu najzdraviji sto mogu.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Okt 04, 2013 2:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyPet Okt 04, 2013 1:39 am

Srnetina

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Wg9p
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyPon Nov 11, 2013 9:24 pm

Kako sada izgleda prosecan sirov obrok za celu bandu od deset izelica Razz 
Sastav:
- Junetina i teletina
- Malo junece zigerice
- Losos
- Burag  
- Malo tanko rendane bundeve
- Jogurt sa Kurkumom
- Omega 3 svakome
- i po produzeni C vit
-za ciscenje zuba i dodatni kalcijum,posle obroka ovaj put mesne telece kosti(kicma teleta).
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Jbfgiy7hY4PBN8
Ovo je kolicina za sve pse(oko 5.5-6 kg bez kostiju) koju podelim u porcije, stencima je ovo drugi obrok koji tezi u proseku oko 400-450grama kao i prepodnevni, prelijem jogurtom sa zacinom i dodam svakome suplemente i kost za kraj obroka.
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Nov 14, 2013 12:08 pm

Leo je poceo da se hrani evo 2 dana sirovim mesom, imam par pitanja... On ima 4 i po mjeseca i jede tri obroka dnevno, jedan oko 8 ujutru jedan oko 15h i jedan  oko 22 h pred spavanje, zanima me kad da mu smanjim broj obroka na 2 obroka? Takodje me zanima planirao sam danas za rucak da mu dam pileci grkljan, pilecu dzigericu i malo onih sitnih junecih mesnih kostiju, sve to uz malo mladog neslanog sira i kurkume, e sad mi vi recite da li je to previse i koliko pilecih grkljana smije po obroku ili dnevno?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Nov 14, 2013 9:18 pm

Objasnio sam Janku na Fejzbuku, ali hajde i ovde da napišem za ostale koji čitaju. Iako postoje neka osnovna pravila svakog psa treba posmatrati posebno. Količina koja odgovara za jednog ne mora da odgovara za drugog i tako u krug. Super stvar je kada neko ima psa koji sam sebi dozira količinu hrane, ali ima onih proždrljivih kojima nikada nije dosta (takvu jednu imam kod kuće). Ono što sam i njemu zaboravio da napišem, a sad sam se setio, meni je npr. uvek samo jedan obrok bio grkljani tj. pileća leđa sa vratovima, ima negde na temi slika male Belle kako jede leđa. Ostali obroci su uglavnom mesni (mišić, iznutrica i povrće/pirinač). Količina hrane na dnevnom nivou varira od psa do psa i naravno od telesne mase, kod Belle je bilo nekih 4% od telesne mase dnevno.

Za sve savetujem da pogledaju kod drugara na prirodi pasa kako izgledaju obroci, mogu da dobiju sjajne ideje, a evo kod njih teme za ishranu štenaca: http://prirodapasa.com/index.php?topic=493.0

neke stvari treba modifikovati potrebama šar-peja, i ovo je baš tema o ishrani šar-pejeva kod njih na forumu: http://prirodapasa.com/index.php?topic=1070.0
Nazad na vrh Ići dole
JankoB




Muški Broj poruka : 55
Godina : 32
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.08.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyPet Nov 15, 2013 10:18 am

goodpost
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 6:49 pm

Moram da pitam, juče sam prvi put dala Paši juneću sirovu kost, iskreno plašim se da mu dam bilo šta sirovo zbog bakterija   Embarassed  , problem je što neće ni da pipne kost. Samo je upakuje u tkaninu na kojoj sam je stavila i sinoć je pokušao da je zakopa u ugaonu garnituru  Very Happy 
Da li je to normalno, mislila sam da će se obradovati i bar malo je glockati   Neutral
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 7:07 pm

Pa ako se mi ne plasimo da dajemo sirovo, ne znam sto se ti traumiras?? Neron klopa sirovo pa puca Wink Mi nismo imali slucaj sa zakopavanjem,ali cim vidis da nece, ti mu je skloni,pa opet probaj..
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 7:33 pm

Evo sad je zakopava u policu od TV-a skloniću je....ma ne mogu da presečem da krenem sa sirovim a i on neće sirovo, dok mu kuvam pokušam da mu dam ali samo pljune na pod a kuvano hoće sve, imali smo milion gluposti oko njega i bojim se da mu se ne desi nešto od sirovog mesa.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 9:39 pm

nista mu se nece dogoditi od sirovog, nije navikao na teksturu u ustima a i kuvano im mnogo intenzivnije mirise :)znas i sama :)da bi poceo prvo treba da bude malo gladan pa onda prvo sirovo meso preliveno necim sto voli, moze i vrlo malo supe od kuvanja mesa za njega, ili jogurt...ili sta bas jako voli odozgo pa polako, stici ce i do kostiju :)Nije jednostavno navikao a malo kasnije pocinje. Bas danas je svratio Mita i video kako moji na gomili mlate filete lososa i svez juneci burag i sve u velikim komadima...gutaju kao pelikani.....ali oni jedu sirovo i glockaju kosti  navikli od 5 nedelje zivota ...polako, i pronadji mu "formulu" da mu nekim prelivom privuces manje intenzivan miris sirovog  Wink
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 10:03 pm

Probaćemo pa da i mi budemo mesožderi  hungry
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySub Dec 14, 2013 11:32 pm

Veruj, jedna od bitnih stavki u Neronovom oporavku, dok je bio mali, je bila - prelazak na sirovo. Od tada ne menjamo Wink
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySre Jul 30, 2014 3:55 pm

Zdravo, nova sam na forumu i puno sam čitala o ishrani sirovim mesom, moja 3 godišnja Lu ima problema sa dlakom zato sam odlučila, da probam. 

Za početak sam mislila 1 obrok sirove hrane i 1 granule, da se navikne. Šta kažete? I ako imate nekih recepta šta da joj pripremim za početak bilo bi super.

Sutra idemo u akciju i javim kako nam ide Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptySre Jul 30, 2014 6:39 pm

Može jedan obrok sirov jedan granule, mada ako dobro toleriše promenu ishrane, mogu granule i odmah da se ukinu. Za početak je nekako najbolja opcija da jutarnji bude sirov, a večernji granule zbog perioda varenja (granule se vare jako dugo, dok sirovo samo nekoliko sati). Ima ovde gore u temi recepata što je unaltraina postavljla, samo se rotiraju mesa, ima i još jedna tema RECEPTI u ovom delu foruma. Proverite kakvo je stanje u Sloveniji sa lažnim besnilom (Aujeckijeva bolest, Aujeszky disease) ja nisam siguran da li je iskorenjeno u tom slučaju i svinjetina bi mogla sirova da se daje, ako ima bolesti onda svinjsko OBAVEZNO kuvati.
Nazad na vrh Ići dole
evian33

evian33


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 35
Lokacija : Koper, SLO
Datum upisa : 24.07.2014

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Jul 31, 2014 12:09 pm

Ako vidim, da voli sirovu hranu odmah ču ukinuti granule. A i recepte moram da pogledam Smile HVala
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyČet Jul 31, 2014 12:26 pm

Volece, veruj mi Smile Srecno sa novom ishranom i njuska ce biti srecna, sigurno Wink
Nazad na vrh Ići dole
aronb

aronb


Muški Broj poruka : 5
Godina : 55
Lokacija : banja luka
Datum upisa : 06.03.2013

Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 EmptyNed Nov 16, 2014 6:49 pm

Blago tebi Aron23  ,,Moj Aron je poremeti oishranu ustari hocemo da predemo na sirovu ali stalno ima meksu stolicu nekad i proliv a samo mi recite da li kad jede sirovo treba dodavati acidofil jogurt da uravnotezi crijevnu floru ,,,,ili samo probiotik tablete. hvalaaaaaaa
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)   Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones) - Page 12 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Nazad na vrh 
Strana 12 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći
 Similar topics
-
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: