Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Do kog doba se fizicki razvijaju ?

Ići dole 
+15
Han
Vladica
hachiko
AhKin
vesnacikos
unaltraina
Bojana88
Qele
Big Mazi
Skarfi
kud
Nesha
ivana&bane
Murphypei
Yug
19 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Yug

Yug


Muški Broj poruka : 40
Godina : 38
Lokacija : Kg
Datum upisa : 28.04.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Maj 01, 2009 9:38 pm

Mnogi su mi rekli da je Mao dosta krupan . Pitam se da li ce da preraste standard i sta ciniti povodom toga?

koja je visina i tezina vasheg ljubimca ?elephant

Mao 25kg i 53cm


Poslednji izmenio Yug dana Sre Maj 06, 2009 3:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Maj 01, 2009 9:54 pm

Odmah da ti kažem,po onome što si napisao u predstavljanju Mao je već prerastao standard (koji je po mom mišljenju apsolutno smešan) jer po standardu bi trebalo da budu visoki od 46 do 51cm. Kod nas na sajtu KSS piše da može do 53cm,a inače su standard menjali jer je ranije bila dozvoljena visina do 57cm. Ali odstupanje je dozvoljeno 1cm ili 2,mada kod nas niko nikada nije merio psa na izložbi (bar se meni to nikada nije desilo niti ljudima koje poznajem,a imaju druge rase)
Marfi je rastao do 2god i promenio je masu izgleda trenutno je visok 54cm i ima 24kg i više neće rasti (sav je u mišićima). Brzina rasta zavisi od samog genetskog materijala i naravno od ishrane,tu jednostavno ne možeš ništa da učiniš,sada,a i nemaš potrebe,na izložbama vlada subjektivno mišljenje posebno kod rasa kao što je shar-pei tako da zavisi šta se kome svidi. Ja lično volim krupnije i mišićavije pse. Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySub Maj 02, 2009 1:33 pm

Cuo sam da se Shar Pei-evi razvijaju do trece godine. Crisp je rastao primetno do skoro 18-og meseca,sad vec malo sporije. Ovog leta idemo na plivanje da se jos malo rasiri u grudima ( nadamo se ) Smile Smile Smile i to bi trebalo da bude to... Visinu cu mu popodne izmeriti posto sada prase spava ( po ceo dan ) a merili smo ga pre neki dan i bio je tezak 27kg... To je trebalo videti Smile Smile Smile Uzimam ga u narucje a njegova blentava faca se javlja koja je pomesana sa uplasenom facom i mislim da mu se u glavi motalo "Sta ce sada da mi radi?? Necu valjda na kupanje...??" Smile Smile Smile Dajem ga Ivani u narucje koja stoji na vagi i... Kaze vaga 27 kg... Inace da smo nas dvojica stali na vagu,tiltovali bi je iz momenta Smile Smile Smile

Uspeli smo da izmerimo visinu Crisp-a,izmedju 53 i 54 cm.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Avg 21, 2009 1:13 pm

Jel normalno da Don sa 3 meseca ima 6 kg i 32cm
Sad smo uzeli novu hranu nadam se da će se ugojiti. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Avg 21, 2009 1:17 pm

Nema potrebe da ga tovis da bude kao prase... Dok je mali,po mom misljenju bolje je da bude i mrsaviji nego debeo jer moze se desiti da mu se pokrive kosti. Debelica na ovoj slici sto je na avataru izgleda super. Verovatno je prasac povkao genetiku na izvornu liniju tj vislji su i vitkiji...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Avg 21, 2009 11:26 pm

Ok! Hvala na savetu. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 5:38 pm

Danas sam ga merio i ima 7,5 kg i 33 cm Smile Very Happy Smile
Ima 3 meseca i par dana.Koliki su vaši bili u ovim dobu?Da li je Don sitan ili krupan? Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 6:55 pm

Po meni normalan.Ove mere koje ću ti sada napisati su opet iz tablica sa švapskog sajta ali ja ne znam da je kopiram ovde u originalu pa ću samo napisati ono što tebe zanima.
3 meseca: 7,4-9,1 kg.
4-6 meseci: 10,4-12,7 kg
6-10 meseci: 14-17,1 kg
10-12 meseci: 17,7-21,3 kg
Mrki je uvek bio između tih vrednosti a bliže gornjoj.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 7:24 pm

Hvala puno! Wink Upravo to mi je trebalo. Smile Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 9:18 pm

Odlicno on izgleda....po meni je bolje da psu manjka 2,3 kg nego da ih ima u visku...
skarfi je pravi atleta...nikad nije bio bucko, i trudicu se da tako i ostane...
A Don je kao Andjeo....SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 9:27 pm

Hvala! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

A jel mislite da mu visina odgovara za taj uzrast? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyČet Avg 27, 2009 10:59 pm

Don izgleda super nemoj da brineš,mada i ja sam o tome razmišljao kad je Marfi bio mali. Neko nepisano pravilo koje sam još od tate naučio je da sve dok mogu da mu se lepo osete rebra pod prstima,a da ne izgleda neuhranjeno je odlično. Što se tiče visine tu ti je priča malo drugačija tu nijedna tablica ne pomaže jer je to nešto individualno (meni lično je i težina individualna). Video si roditelje tako da bi trebalo da bude njihove visine,ali naravno geni su čudo i to se nikad ne zna. Bitno je da on dobro napreduje. Kod shar-peia ti je najbitnija umerenost i skladnost,a na slikama on veoma skladno izgleda,opet moje mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Sep 11, 2009 6:29 pm

Sada ima 3,5 meseca,visine 35cm i težine 10kg Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nije debeo provide mu se rebarca...Koliko se nama čini biće on veoma krupan mužijak.
Negde sam našao da je standard do 57,5cm i 32,5kg jel to tačno?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Sep 11, 2009 10:17 pm

Po standardu koji piše na KSS sajtu dozvoljena visina je do 51cm. Hong Kong shar-pei klub na svom sajtu ima cifru do 23incha što bi bilo nekih 58,...cm. E sad ti budi pametan pa pokupi šta i kako. Često pominjana cifra je tih 57,5cm kao i 51cm. Ja bih se nekako držao onoga što kaže Kina,jer standard propisuje matična zemlja,znači može do 57,5 cm i to je to.
A kilažu ne bih komentarisao jer zaista je to individualno,Marfi npr. ni u snovima neće imati 32 kg osim ako jedan dan ne rešim da umesto njega rešim da uzgajam prasca. Smile


Poslednji izmenio murphypei dana Sub Nov 26, 2011 12:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyNed Sep 20, 2009 3:10 pm

Kako vam se ovo čini? Don će za 3 dana napuniti 4 meseca.Sada ima 11kg i 40cm visine.Raste neverovatnom brzinom. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyNed Sep 20, 2009 5:25 pm

Stvarno neverovatno, čak 5cm i cela kila za nedelju dana... Smile Prasac Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyNed Sep 20, 2009 5:38 pm

Pa da prvo mu raste glava,pa telo pa su sad počele noge da mu rastu pa je naglo otišao u visinu. Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Okt 02, 2009 6:56 pm

Ovo je neverovatno...Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_eek Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_eek
Kada će malo usporiti rastom.Don ima 13kg i 200-300g i 42cm.Ima tek 4 meseca i 9 dana..Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_eek Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_eek
Voleo bi da bude što krupniji..ali baš ovakvim tempom da raste stvarno je neverovatno.Moram reći da mi se njegov tata jako činio visokim...rekao bi blizu 60cm i kako oni kažu imao je 30kg...Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_eek
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Okt 02, 2009 7:06 pm

Odlican je...sad je najintenzivniji rast i njegovo formiranje SmileSmileSmileSmile:
samo neka raste:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPet Okt 02, 2009 10:10 pm

Neka ga neka raste tako i treba. Samo da ti kažem da ne bi valjalo da bude baš 60cm nek se zaustavi negde oko 57-58 cm i biće pravi. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptyPon Nov 02, 2009 2:35 pm

Novo merenje..Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_smileDo kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_smile
Danas Don ima 5 meseci i 10 dana Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_smile
Težak je 17kg a visok 47cm Do kog doba se fizicki razvijaju ? Icon_smileVery Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySub Mar 13, 2010 4:56 pm

Danas smo ga izmerili.
Za 10 dana će napuniti 10 meseci.
Visok je oko 52cm i težak 24,4 kg
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySre Apr 21, 2010 9:12 am

Pozdrav svima,citao sam temu o rastu i standardu i slazem se da se jako razlikuju misljenje.Moj mazi ima cetiri i po meseca i ima 16 kg i visinu od 41-43 cm.Jako izgleda skladno i napipavam mu rebra tako da ne bih rekao da je debeo vec taman kako treba.Mislim da je najvaznije onaj utisak o psu na prvu loptu kada se vidi da ima drzanje, stav i gordo da drzi glavu tada izgleda mnogo mocnije i krupnije a rekao bih da i to mnogo utice na ocenu,naravno kao i druge stvari.Zelim reci da celokupnu sliku psa odlikuje bas stav tako da i ako je nizeg rasta moze super izgledati.Kada pas stane u stav izgleda bar par cm visi nego kada mulja sa spustenom glavom.Zato psa od malena treba uciti da se sam postavlja,najbolje bez povodnika.[img]Do kog doba se fizicki razvijaju ? Dsc00828oiEVO SLIKE MAZIJA[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySre Apr 21, 2010 5:41 pm

Meni Mazi deluje skladno na slici. Inače imam maniju da "seciram" shar-peia deo po deo kad ga vidim bilo na slici ili uživo pa stvorim sebi neki utisak. Smile
U suštini sve zavisi od linije koju pas vuče, neke linije su tanje, vitke i izuzetno agilne (tradicionalnije linije), dok su druge daleko glomaznije i krupnije i tromije. Imate olakšicu ovde na forumu jer možete da imate uvid u to kakav će Mazi biti, ako pogledate liniju iz koje potiče. Wink Bez obzira na sve ukusi što se tiče linija se razlikuju, a meni lično je nekako najbitnije da je linija zdrava i dugovečna, što nekoliko ljudi ovde na forumu može da vam potvrdi. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? EmptySre Apr 21, 2010 9:06 pm

Saznao sam gotovo sve o Mazijevoj liniji tako da je to zdrava i dugovecna linija i ja cu se truditi da sve sto je u mojoj moci preduzmem da tako i ostane.Ipak uvek postoji strah pogotovo sta sam vec sve cuo o tolikim bolestima koje prate sar peje.Nadam se vda ih Mazi nece zakaciti,naravno ipak je zdravlje na prvom mestu,a mi smo tu da im ga sacuvamo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Do kog doba se fizicki razvijaju ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: