Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Do kog doba se fizicki razvijaju ?

Ići dole 
+15
Han
Vladica
hachiko
AhKin
vesnacikos
unaltraina
Bojana88
Qele
Big Mazi
Skarfi
kud
Nesha
ivana&bane
Murphypei
Yug
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 12:52 am

E,a sad mi pade na pamet,vezano za granule https://www.facebook.com/SuperPremium.Hrana.za.pse.TOW (nadam se da mozes da vidis link,tj. da imas profil na facebook-u)...Nzm odakle si,ali ovaj proizvodjac hrane vrsi dostavu na kucnu adresu i cena je cini mi se prihvatljiva...A granule su super zato sto ne sadrze zitarice... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Han

Han


Broj poruka : 1196
Godina : 57
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 02.06.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:08 am

Mi već pet mjeseci kombiniramo Brit Care i Taste of the Wild i Hanu odgovara.To su jedne od rijetkih hrana bez žitarica i sa proteinima iz mesa. Dlaka mu je prekrasna. Naravno bilo bi super da mu možemo davati sirovu hranu ali za sada nismo u mogućnosti. Što se cijene tiče u HR je TOW jedna od skupljih hrana. Sada jede bizona jer ima više proteina, ali kad naraste davati ćemo mu losos. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 5:19 pm

Unos hrane za stence je oko 10% njihove telesne tezine mesa i uznutrica dnevno i kada je kuvana hrana u pitanju.Sadrzaj iznutrica do 30% u dnevnom unosu. Znaci...ako je tezak 10 kg, to znaci da treba da pojede 1 kg mesa (bez kostiju). U tom 1 kg, iznutrice znaci treba da budu zastupljene sa najvise 300gr.
Nalijes sve to sa malo vode, dodas malo zelenog povrca(brokoli, kupus , zelena mlada boranija itd) sargarepe i skuvas(nemoj prekuvavati meso niti povrce, bolje je da bude ovlas prokuvano) Meso i povrce izvadis i u toj supici skuvas princa koliko da on upije svu tu vodu(jedna soljica pirinca na tri soljice tecnosti). Iseckas meso i povrce(ili sve sameljes) i pomesas sa kuvanim pirincem. Rasporedis tu kolicinu na tri obroka dnevno. Po izboru na bar jedan obrok u toku dana odozgo dodas kasiku- dve mladog sira, ili jogurta ili kuvano jaje, i mlevene ljuske jaja(ravna kasicica praha je dovoljna za ceo dan rasporedjena na sva tri obroka) Smile Omega 3 po perlu ujutru i uvece uz obrok.To je najdenostavniji sablon. Ako pocne da ostavlja hranu ili nije dovoljno aktivan pa postaje pretezak i debeo, smanji malo kolicinu ali ne verujem da ce se to dogoditi, isto tako ako spada u jako aktivne stence mozes malo i povecati kolicinu.
Meso i iznutrice se mere pre kuvanja naravno Smile i one su osnova obroka...povrce i pirinac su samo dodatak i nije pozeljno da za stence obrok bude pola pirinac kako si do sada praktikovala. Malo je to hranljivih materija za razvoj steneta, pirinac je punioc...verovatno zbog toga nije sit Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 7:51 pm

sad kuvamo obroke imace za par dana Razz jel se menja nesto u ishrani kasnije kad porastu?ili samo kolicina bude veca?..on nista ne odbacuje cak je poceo da jede listice cveca..to sam primetila kad se igrao i odjednom seo i povratio hranu... think ne znam zasto to radi? malo mi ga zao..hleb smo potpuno izbacili..hvala vam punomnogo znaci ovaj forum pillowfight
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 8:39 pm

vladice sve je ok kao sto si rekla ali nesto nece da mi upload uje Sad izbeli stranicu skroz...probala sam 10 puta Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 8:57 pm

Lisce cveca nemoj da gricka, jer neko cvece je toksicno,pa moze da naskodi, a u nekim slucajevima moze biti kobno.
Povracanje posle hrane moze da znaci da je suvise halapljivo ruckao, to se desava Smile Svi su oni kao bebe halapljivi Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 9:42 pm

naravno da se menja kolicina, posle perioda intenzivnog rasta, negde u vreme puberteta broj obroka se smanjuje a i ukupna kolicina hrane dnevno kada se procentualno u odnosu na tezinu psa gleda Smile......da bi kao odrastao pas trebao unositi samo 2-3% svoje telesne tezine u zavisnosti od toga koliko je aktivan.... i proteinski broj moze dole ko je pristalica ishrane ove rase sa manjom kolicinom sadrzaja proteina. Ja licno smatram da pas dokle god ima zdravu funkciju bubrega, ne treba biti na smanjenom proteinu. Kasnije kada su zreli ima prostora i za slabiju hranu ali dok se razvijaju iz mesa(posebno sirovog ili polukuvanog) crpe ono sto im je potrebno za zdrav rast i razvoj tako da tu ne bi trebalo biti nikakvih improvizacija niti nepozeljnih stvari tipa hrane sa stola, hemijskih dodataka iz raznih poslastica za pse i druge hrane namenjene ljudima, zitarica itd. Vodi racuna sta zvace Smile kao sto Neron rece medju biljkama, posebno kucnim cvecem ima jako toksicnih za pse a oni tako mali mogu svasta progutati i mimo lisca....sitnije delove igrackica, komadice drveta, plastike...i sve sto uspeju iskidati zabave radi Smile Sve te stvari i sistemu za varanje mogu jako ugroziti zdravlje psa pa i fatalno se zavrsiti.
Za grickanje samo igracke namenjene psima..... i velike junece sirove kosti koje su i dobar sport za zubice, zabava naravno.... a i dodatni unos prorodnog kalcijuma iz to hrsavice i mekseg dela zgloba koji mogu oguliti i pojesti Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:01 pm

vladice cena mi je malo skupa cini mi se za dzak od nepuna 2,5 kg..1700 respekt imas li neki link gde mogu da narucim bar malo jeftiniju hranu
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:14 pm

unaltraina mi smo skuvali iseckali i pomesali sve i taman od sutra jedemo po tvom receptu..malopre sam potopila granulice u vodu i super je pojeo...taste of wild je malo skup cini mi se..da ne znas koliko je brit i kako da ga nadjem..? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:44 pm

Brit Care trenutno ima samo u Pet Centru na Novom Beogradu, mislim da ga niko više nema u prodaji, ne znam iz kog razloga. Rolling Eyes Cena je za nijansu povoljnija nego TOTW.
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:48 pm

jel oni ne salju to na adresu?...ne znam dal da mesam sa nekim jeftinijim i kojim ako narucim 1 dzak....da mu te dobre povremeno dajem...jer ne bi bas mogla da uzimam to stalno Sad a nemogu da vam ubacim slike slatkisa...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 10:57 pm

Pet centar ne šalje koliko znam. Malo su iskomplikovali to sa hranama, posebno sa Britom. Ja ne bih mešao, gubi se svrha, doza na džaku bi trebalo da garantuje određenu količinu svih materija koje pas dnevno treba da unese u sebe, to je ono što mnogi zovu balans (mada balans kod ishrane ne postoji, marketinški trik). Kad neša bude video moj post postaviće link sa hranama gde može da se naruči on je skoro svojima odatle naručio neku hranu, znam da smo komentarisali sastav i nije bio loš. Wink

A ima i ovo uputstvo za slike preko sajta dodaj.rs KLIK OVDE
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 11:25 pm

marphy mislim da cemo uspeti..cekam dodavanje.jel nista posle ne treba da biram gde da dodam..izaci ce valjda na ovoj strani Smile ala se dugo ceka za dodavanjeeeeeeeeeeee....
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 11:28 pm

e vratilo me na pocetak... kao prevelika mi slika....a 800 piksela sam stavila....kaze prevelika je
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Nov 25, 2011 11:59 pm

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Pb191502resize




edit:Napravi njegovu temu ovde Arrow http://www.sharpei-balkan.com/f8-upoznajmo-se
Nesha
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Nov 26, 2011 12:03 am

sta sam uradila ovooooooooooo Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Nov 26, 2011 1:25 am

http://www.dodaj.rs/f/H/5o/1TWONzxM/dsc00151.jpg ovo su nam slike sa pocetka naseg druzenja affraid

http://www.dodaj.rs/f/o/GV/4zcMIPD3/dsc00159.jpg naravno tek sam se navikavam na povodac i ponosan sam passs I love you

http://www.dodaj.rs/f/3j/OT/2bB7gSGl/dsc00156.jpg ovde sam prve nedelje na navikavanju....samo se mazim i trcim u krila
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Nov 26, 2011 1:37 am

Molim te ovde otvori njegovu temu i postavljaj slike Wink Arrow Arrow http://www.sharpei-balkan.com/f8-upoznajmo-se
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Nov 26, 2011 1:41 am

ok...mislim da sam dobro uradila...samo ne znam zasto su meni slike prevelike,,,a imam dosta slika koje su preko 5 mb pa ne mogu da ih ubacim...kako da smanjim to Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Mar 29, 2012 5:20 pm

Ljudi moj Bruno ima 7 meseci i 22kg, ali uopste ne izgleda "debelo" svi kazu da je perfektno gradjen....
Interesuje me koji su standardi sto se tice izlazenja na izlozbu, tj sta trebam najvise da vezbam sa njim pre izlozbe?
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Mar 29, 2012 8:18 pm

Sto se standarda tice za kilazu pise 18-25 kg...
A sto se vezbanja za izlozbu tice,pa nauci ga da lepo ide na povocu sa leve strane,da dozvoli da mu sudija pregleda zube i testise... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyČet Mar 29, 2012 9:18 pm

Tema o standardu Arrow STANDARD RASE KLIK OVDE

Tema o pripremi psa za izložbu Arrow PRIPREMA PSA ZA IZLOŽBU KLIK OVDE

Možeš postaviti njegove slike u stavu u njegovu temu u Upoznajmo se ili u ovu temu o Pripremi psa za izložbu, verovatno će neko od nas reći ono što može da se vidi sa slika. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Mar 30, 2012 10:54 am

Joj pa on dozvoljava da mu se pridje da se mazi ali ne znam kako ce reagovati ako krene zube da mu pregleda, da li postoji mogucnost da ja pokazem sudiji njegove zube?
Postavicu neke slike pa vi mi recite da li je spreman da ide na izlozbu.... Uz levu nogu ide bez problema, sto se tice povodca, ja imam davilicu sa crnim koznim kaisom....

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/208/img20120301143417.jpg

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/687/img20120301143620.jpg


https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/444/img20120301143233.jpg

Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptyPet Mar 30, 2012 12:12 pm

Tema o standardu Arrow STANDARD RASE KLIK OVDE

Tema o pripremi psa za izložbu Arrow PRIPREMA PSA ZA IZLOŽBU KLIK OVDE

Možeš postaviti njegove slike u stavu u njegovu temu u Upoznajmo se ili u ovu temu o Pripremi psa za izložbu, verovatno će neko od nas reći ono što može da se vidi sa slika.

I slike ne bi trebalo da budu prevelike!
Nazad na vrh Ići dole
Bruno Djela

Bruno Djela


Ženski Broj poruka : 28
Godina : 34
Datum upisa : 15.02.2012

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 EmptySub Mar 31, 2012 12:19 am

Nadam se da ste videli mog Bruna, iskreno me interesuje vase misljenje o njemu....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Do kog doba se fizicki razvijaju ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: