Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Do kog doba se fizicki razvijaju ?

Ići dole 
+15
Han
Vladica
hachiko
AhKin
vesnacikos
unaltraina
Bojana88
Qele
Big Mazi
Skarfi
kud
Nesha
ivana&bane
Murphypei
Yug
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Qele

Qele


Muški Broj poruka : 94
Godina : 34
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Apr 22, 2010 12:25 am

Mazi je extra, mali crni meda Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 3:41 pm

Jel mozete da mi objasnite kako da mu izmerim visinu? Smile Smile Od glave pa do poda? Smile Za dva dana 4 meseca, ima 11-12 kg, visina 40 cm ako ne i vise, nece da miruje covek dok ga merim. Nije debeo, nekako ima duge sape. Smile i interesuje me do kada mu glava raste, jer obicno ona duze raste od ostalih delova tela, da li to vazi i za njih?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 4:07 pm

Psima visina se meri od poda pa do grebena,znaci neposredno iza vrata na deo leda postavish lenjir i metrom izmerish do poda rastojanje Smile ...pazish da ti lenjir bude paralelan sa podlogom na kojoj pas stoji.
Glava se razvija i do preko 2,5 godine, a sa intenzivnim rastom u visinu je razlicito...kako kod koga...recimo ,oko,do godinu dana.Najintenzivniji rast je do 10 meseci a telesno se razvijaju do 2 godine.
Mada i tu ima razlicitih mishljenja,ja ovo pishem iz nekog licnog iskustva.Mazi je rastao u visinu do skoro godinu dana Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 4:13 pm

Meri se od A do B Smile

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Heighta
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 5:11 pm

Neša je postavio kako se meri pravilno pas znači u grebenu, mi smo došli do interesantnog načina tako što postavimo Kallu uz zid i prislonimo lenjir onaj dugački i obeležimo na zidu ne traje toliko dugo a onda samo izmerimo razdaljinu od poda do tačke. Naravno da nije idealno izmereno i kad i ako jednog dana budemo imali uzgojne smotre onda će ljudi tačno znati koliko su im psi visoki, ovako mislim da svi imamo jedno 1cm do 2cm više manje.

Boki odakle podatak da glava raste do preko 2,5 god?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 5:14 pm

Ja sam čuo tj. pročitao da se glava formira od 8 do 12 meseci. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 5:52 pm

Hvala vam. Onda otprilike ima 40 cm Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 8:53 pm

murphypei ::
Neša je postavio kako se meri pravilno pas znači u grebenu, mi smo došli do interesantnog načina tako što postavimo Kallu uz zid i prislonimo lenjir onaj dugački i obeležimo na zidu ne traje toliko dugo a onda samo izmerimo razdaljinu od poda do tačke. Naravno da nije idealno izmereno i kad i ako jednog dana budemo imali uzgojne smotre onda će ljudi tačno znati koliko su im psi visoki, ovako mislim da svi imamo jedno 1cm do 2cm više manje.

Boki odakle podatak da glava raste do preko 2,5 god?

Koliko ja znam lobanja se formira najduze do 14 meseci a potkozno misicno tkivo, koza i nabori svoj konacni izgled dobijaju tek oko 2-3 godine i to lice se ne menja dok god pas ne pocne da stari.
Pedja ja imam jos originalniji nacin merenja visine Very Happy , isto postavim psa uza zid, na zid prislonim pleh iz rerne jer mi je to idealan prirucni prav ugao i ima dovoljnu tezinu da pritisne nabore dovoljno Smile, spustim da legne donjom ivicom na greben,obelezim na zidu i izmerim posle visinu od poda do crtice.
Zena sta ces, sve mora nekako da dotakne kuhinju hehe
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 9:22 pm

Smile Smile Smile ma bitno je da se nadje neki nacin, a Vinija tesko obuzdam tako da cu isprobati svaki. Smile Joj necu da vas smaram, ali sve me zanima Smile nisam ovde nasla da procitam, koliki im je prosecan zivotni vek?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 9:58 pm

U proseku jako kratko Sad jer ima jako puno naslednih oboljenja u ovoj rasi...posebno oboljenja bubrega. Prosecni zivotni vek im je oko 6 godina trenutno...bar po statistikama sa Zapada Sad
Zato je jako vazno pri kupovini steneta pitati o zdravlju i zivotnom veku predaka. Ima linija koje su dugovecnije sto znaci i zdrave, gde psi zive i po 14-15 godina a prosecni zivotni vek takvih linija je iznad 10 godina.
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 11:19 pm

Sad Sad Sad zalosno je sta sve ljudski mozak moze da uradi. Pa nema pravila, preostaje nam samo da se molimo za nase zguzvane.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Feb 23, 2011 11:31 pm

[quote=]
murphypei ::


Boki odakle podatak da glava raste do preko 2,5 god?


Ne, nisam mislio da raste glava vec da se razvija i formira do tog perioda Smile


Big Mazi ::
Psima visina se meri od poda pa do grebena,znaci neposredno iza vrata na deo leda postavish lenjir i metrom izmerish do poda rastojanje Smile ...pazish da ti lenjir bude paralelan sa podlogom na kojoj pas stoji.
Glava se razvija i do preko 2,5 godine, a sa intenzivnim rastom u visinu je razlicito...kako kod koga...recimo ,oko,do godinu dana.Najintenzivniji rast je do 10 meseci a telesno se razvijaju do 2 godine.
Mada i tu ima razlicitih mishljenja,ja ovo pishem iz nekog licnog iskustva.Mazi je rastao u visinu do skoro godinu dana Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vesnacikos

vesnacikos


Broj poruka : 675
Godina : 59
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 12.02.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 11:53 am

Prosto citam i nemogu da verujem da u proseku zive 6god!!!! Mad , Sad sam zbunjena, zar ova rasa ne zivi (standardno) 10god???? U opisivanju ove rase sam uvek,uvek nalazila te podatke 10god, normalno koja god vise manje zavisi od puno faktora. Ima li ovde neko ko ima starijeg psa , ili smo svi mi s mladim psima??? confused
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 3:37 pm

Zvuči neverovatno, ali zaista je tačno da tako malo žive. Na mnogim mestima stoji taj podatak da je prosečan životni vek 10 godina mislim da smo mi na forumu imali samo jednu ženku sa 10god tada je i uginula. Trenutno su svi mladi psi negde 7-8 godina je najstariji pas na forumu ne znam da li ima neki stariji, javiće se već neko. Što se tiče linija po rodovnicima ima svega, postoje neki izuzetno dugovečni psi pominjali smo ih u temi o rodovnicima da ih ne nabrajam sada, postoji linija koja je tempirana bomba po pitanju zdravlja, isto ima dosta pasa iz te linije na forumu, sve u svemu u jednom momentu je uzgoj krenuo dođavola verovatno zbog popularnosti rase pa kad se na to doda neznanje, bezobrazluk i želja da se što brže napuni tržište i podmiri potražnja dobijemo rezultat-veoma kratak životni vek. Najčešće uginjavaju između druge i šeste godine i uglavnom zbog otkazivanja bubrega.
Ono čime sam se ja vodio kad sam uzimao Kallu je rodovnik roditelja i životni vek pasa, za 90% pasa u njenom rodovniku znam koliko su stari i koliko godina imaju ili su imali kada su uginuli, naravno za sve to mogu da zahvalim Marfiju o kome nisam ništa znao, a koji se napatio u svom kratkom životu.
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 3:49 pm

Moj Tomi ce u junu da napuni 7 godina.Nikad nije imao vecih zdravstvenih problema,osim sa kozom,par puta kontaktna alergija.Sad je vitalan,trci,jede dobro,lepo izgleda,kuc kuc,da ostane tako. party
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 6:16 pm

Zna li se sta je uzrok otkazivanja bubrega tj kao sto ti kazes najcesce je to razlog, moze li se to nekako spreciti, ili sta im davati ili ne da ne dodje do toga?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Feb 24, 2011 8:59 pm

Bojana88 ::
Zna li se sta je uzrok otkazivanja bubrega tj kao sto ti kazes najcesce je to razlog, moze li se to nekako spreciti, ili sta im davati ili ne da ne dodje do toga?
Urozci mogu biti razliciti i bubrezi su i inace kod svih pasa moze se reci najostljiviji organ ali kod Shar Pei rase vrlo je cesto nasledno oboljenje Amiloidoza Sad
http://www.sharpei-balkan.com/t571-bubrezi
Nazad na vrh Ići dole
Bojana88

Bojana88


Broj poruka : 72
Godina : 35
Datum upisa : 13.12.2010

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyPet Feb 25, 2011 5:22 am

Strasno Sad Jao ima li nesto na sta nasi zguzvani nisu osetljivi ili najosetljiviji...
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Nov 23, 2011 10:48 pm

cao drugari,moj Haciko za 6 dana puni 4 meseca i visok je 40cm a tezak 12 kg..smatram da je to normalno za njega...duplirala mu se glava za mesec dana doggy ne znam da li da mu dam cal de fos tablete ? to mi je preporucio neko ko gaji drugu rasu a kaze da su bolje od cafortan tableta jer imaju vise poz dejstva..sta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Nov 23, 2011 11:01 pm

Zavisi šta inače jede i kako se razvija. Cafortan u sebi ima najmanje kalcijuma (vidi se na sastavu) dok ove druge (cal-de-phos) imaju daleko bolji odnos fosfora i kalcijuma. Dodavanje svih tih tabletica je mač sa dve oštrice. Moji nisu dobijali ništa od toga, ali kod mene je princip ishrane malo drugačiji pa kroz hranu izvuku svešto je potrebno. Jedan od dobrih pokazatelja su prednje noge, treba da budu ravne bez spuštenih došaplja. Ukoliko je sve ok ja ne bih ništa dodavao, mada zavisi šta zgužvanac jede.
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Nov 23, 2011 11:17 pm

pa jede sve zivo on guta hranu..prozdrljivko.uglavnom kad radim do 4 popodne ga hrani tata..daje mu svaki dan pirinac i psecu pastetu sa malo hleba...pa pirinac,sargarepu,jaje...nekad u obrok ide ljuska od jaja..ima psecu salamu pa mu to stavi sa malo hleba i malo jogurta.i daje mu pirinac sa dzigericom...svaki drugi dan dobija za veceru 3 pune sake royal canin granula ....ad kapi idu na malo hleba to jede van hrane..mene buni sto nemam pojma koji je sastav te hrane i sta tu ima od vitamina a sta fali...jel sam negde pogresila?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptySre Nov 23, 2011 11:49 pm

Pozdrav Wink
Ovde ima dosta tema koje bi mogle da vam pomognu Wink http://www.sharpei-balkan.com/f1-zdrava-ishrana
Hleb nikako,pseća pašteta ne,pseća salama ne! Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyČet Nov 24, 2011 12:11 am

Evo ga deo foruma o zdravoj ishrani ZDRAVA ISHARA LINK tu ima dosta informacija ukoliko nešto nije najjasnije i tu se može pitati. Wink

Hleb je prva loša stvar, ne treba im uopšte posebno ne našim zgužvancima, pun kvasca, aditiva i žitarica videćeš vremenom kako će uši odreagovati (u 99% slučajeva prljave uši su u vezi sa hranom jer žitarice i ti prosti šećeri potpomažu razvijanje gljivica i bakterija).
Pirinač i povrće je ok davati, naši dobro reaguju na pirinač, ali više kao dodatak nego kao glavni deo ishrane. Ono što im najviše treba je meso. Iz mesa izvlače najviše stvari za dobar razvoj. Jaja su ok takođe (iz jajeta se razvije ceo jedan organizam tako da je bez sumnje puno dobrih stvari), ljuske od jaja su ok isto, odličan izvor prirodnog kalcijuma kojim se pas nikada ne može predozirati. Moja zgužvanka je dobijala ljuske mlevene u prah u svaki obrok kao dopunu upravo umesto tih tabletica kalcijuma. Jogurt je odličan, izvor kalcijuma i probiotskih bakterija (ovih izuuzetno korisnih za pravilan rad creva i želuca)
Te pseće salamice su uglavnom loše stvari, najveći otpad ide u njih, nije problem ponekad dati malo kao nagradu, ali ne treba bazirati obrok ili ishranu na njima. Granule su zaista po izboru, lično ne volim granule, ali uvek kažem da ko nije siguran da će dobro pripremiti obrok za svog psa najjednostavnije je da ga hrani kvalitetnim granulama. Ovo je tema sa granulama koje uglavnom preporučujemo na forumu: KLIK OVDE
Royal Canin je srednja hrana, uglavnom je izvikana (moje mišljenje) za iste ili manje pare može se naći daleko bolji granulat. Ukoliko ste raspoloženi za spremanje hrane, na prvom linku ima nekoliko tema pa vidi šta najviše odgovara vašem načinu života (koliko vremena imate svi u kući) pa se nešto može ukombinovati. Uz dobru i raznovrsnu ishranu nikakve tabletice nisu potrebne (moje lično iskustvo) i u 99% slučajeva se izbegnu neke od najčešćih boljki kod ove rase (uši, problemi sa kožom).
I da Omega 3 perle, veoma bitne za svakog shar-peia, svima savetujem da ih koriste, ja dodajem još neke stvari uz njih (kurkumu, vitamin C, pivski kvasac) ali Omega 3 su najbitnije. (za njega 2 perle u toku dana su dovoljne, prvo krenuti sa jednom da se vidi kako toleriše zbog ređe stolice)
Wink

P.S. Kad će tema i slike u Upoznajmo se, da vidimo zgužvanca? Mi ovde volimo slike. Smile
Nazad na vrh Ići dole
hachiko

hachiko


Broj poruka : 150
Godina : 39
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 20.11.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyPet Nov 25, 2011 12:08 am

hvala ti na odgovoru .zamenila bi ja te granule ali ovde je izbor katastrofa..tako da ne znam kako da nabavim Brit care? ali raspitacu se..ostaje da mu dajem kao do sad kuvano i da mu ubacim junetinu,iznutrice i da nastavi sa dzigericom....sutra pravim najmladji sir koji moze da se napravi,to je najbolje za njih dance i ubacicu malo ribe...a kupicu mu omega 3 to moze i u bilo kojoj apoteci ako se ne varam...samo ne znam meso i pirinac koliko cega da mesam..u proseku mu dajem po 3 pune kasike pirinca i dzigerice sa dodatkom ljuske i ad i sargarepe ali njemu nikad nij e dosta hrane hungry ... ps: ubacila bi slike ali ne znam kako? Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 EmptyPet Nov 25, 2011 12:45 am

Hey,kad si vec pomenula digericu,bolje je kombinuj sa nekim misicima (zeludac,npr.) da ne bi dobio proliv... Very Happy
Sto se tice slika evo uputstva www.sharpei-balkan.com/t630-slikoviti-prikaz-postavljanja-fotografija ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Do kog doba se fizicki razvijaju ?   Do kog doba se fizicki razvijaju ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Do kog doba se fizicki razvijaju ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: