Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kupovina steneta EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kupovina steneta EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kupovina steneta EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kupovina steneta EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kupovina steneta EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kupovina steneta EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kupovina steneta EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kupovina steneta EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kupovina steneta EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kupovina steneta EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kupovina steneta

Ići dole 
+6
Blaze
unaltraina
Murphypei
neron
Sonja Kukic
Saymon
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 8:44 am

Pozdrav drugari.

Ja sam Milos i vec par meseci razmisljam da kupim stene. Odluka je da kupim shar peia jer mi se mnogo svidaju. Kao klinac imao sam boxera tako da o ovoj rasi malo znam ali zahvaljujuci ovom forumu dosta stavri sam naucio.

Za 4 dana idem po stene pa mi je potrebno vise saveta:
1. Na koje stvari trebam da obratim paznju prilikom preuzimanja?
2. Kako da proverim da li je cistokrvno da nije mesanac ili nesto gore?
3. Da li shar moze da se drzi u stanu od 45m2 Very Happy

Hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 10:55 am

cAO mILOSE! Drago mi je da zelis da se bavis ovom rasom (jer kupovina ljubimca je samim tim i veliko bavljenje njima a samim tim i naucis dosta o zguzvancima Smile ) Prvo pitanje za tebe je GDE IDES DA KUPIS STENE?( jer su ovde jako fini ljudi koji se dosta dosta razumeju i znaju o odgajivacima i mogu da ti pomognu i pre nego sto uzmes,a i svi zguzvanci su nekako krvno povezani pa ces imati i rodjake uskoro ovde Very Happy )

Bitno je da unapred znas da su zguzvanci po dosta toga specificni,samim tim traze mozda i vise paznje i bavljenja njima nego vecina drugih rasa. Dobro se spremi da pomno pratis rast i napredak svoje bebice Smile

1.- Prilikom preuzimanja obrati paznju na papire i roditelje. To je nesto sto (ako se manje razumes u rasu,kao ja sto sam u pocetku,a i svi kad prvi put kupuju shar-pei a) je glavno. Dakle, odakle su otaci majka, kakve su im titule, koliko su stari i jako bitna stvar- lekarsi pregled oba roditelja ( jer ova rasa-al vec si video ako si pregledao ceo forum- ima jednu gadnu naslednu bolest FSF ili ti "groznica" koja kasnije moze ogromne probleme da ti napravi...)
Titule i ostala pomagala su ti bitna jer ces samim tim videti kakav ce tvoj ljubimac imati rast,razvoj i kakva mu je genetska osnova... A to je svima jako bitno.

2. Ja iskreno ne znam da ti odgovorim na ovo pitanje,jer ne znam na sta konkretno mislis... Sar-pei rasa je dosta modifikovana od nastanka,imas kineski i americki tip,a pored toga i razne druge modifikacije, a sve zavisi od onoga STA TI ZELIS da gajis... Da li da bude zguzvaniji, visi, duzi, kakvu zelis boju krzna...
Generalno,u odgajivacnicama ne bi trebalo da bude mesanaca,jer oni mogu da dobiju zesze tuzbe pa im se ne isplati da rizikuju. Ne znam kako da odredis, ja sam znala neke karakteristike rase pre nego sto sam dobila Aleksu al to ces sam videti vec vremenom...

3. Shar-pei moze da se drzi i u boxu(iako sam ja protiv toga i rastuzim se kad to vidim)... Bitno je da ga izvodis (kad bude mogao jer dok ne dobije revakcinu i dok ne prodju 2,3 dana ne sme da izlazi da ne bi dobio "stenecak") dosta, da dosta trci i da se druzi sa drugim kucama da kasnije ne bi bio "problematican" tj agresivan...

Ja ti zelim sve najbolje, imam Aleksu 3ipo meseca (on sam ima 5ipo) i obozavam ga. Imali smo nekih problemcica,ali videces, uz iskustvo i vreme se sve nauci... Srecno ti bilo sa kucom,i nadam se da sam pomogla... A uostalom,javice se uskoro strucniji (murphy,nesha,big mazy,unaltraina...) da me isprave ili upotpune :*

wave

loveshower
idem sad da ucim filozofiju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 11:05 am

Cao Milose, dobro dosao na forum Smile
Lepo je sto si zainteresovan / odlucio da nabavis peia Smile
Moje je misljenje da si, pre nego sto si rezervisao stene (posto kazes da ides za 4 dana) trebao da se raspitas o svemu ovome Smile ali nije kasno. Verujem da ce se ostali forumasi sa vecim iskustvom u toku dana prikljuciti i odgovoriti, a ja ti mogu preporuciti da lepo iscitas forum i da su svi odgovori vec tu.

Prvo, obratiti paznju na "porodicu" steneta, kakvi su mama i tata, dugovecnost predaka i zdravstveno stanje svih , da li su imali bolesti i ako jesu,, koje??? Kakve su okice, noge..?
Nadam se da pas uzimas iz odgajivacnice i to one koja" ne petlja" , od koje ces dobiti rodovnik... Najbolje je da napises odakle uzimas stene jer forumasi odlicno znaju sve koji se bave time, tako da ces dobiti prave informacije. Nekada odgajivacnice "na glasu" nisu bas uvek garant kvaliteta. Bitna je i cena, tako da je dobro da nam das i tu informaciju Smile

Pas u stanu od 45 m2?Zasto da ne, mnogi psi sa foruma zive u stanovima (e sada o kvadraturi nismo nesto pricali Smile ) a najbitnije je da pas ima svoj kutak i koliko si ti i tvoji ukucani spremni da se naviknu da cinjenicu da stene vrlo brzo poraste u lepog i velikog psa. Uz redovne setnje, pas ce uzivati ma koliko kvadrata imao na raspolaganju Smile

Eto! Navedi te informacije pa ces ubrzo dobiti prave smernice od forumasa Smile
Pozdrav i naravno, sada i mi cekamo novog zguzvanog clana ove velike pei zajednice Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 11:07 am

Smile Vidim da je Sonja (dok sam ja pisala Smile ) napisala od prilike isto Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 11:43 am

hahahaha sad tek vidim ;D super , potvrdjena informacija Milose Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 12:34 pm

hvala na infu super ste Very Happy

planiram ovaj da kupim

http://www.oglasi.rs/Kucni-ljubimci/Psi/101021/Srbobran

gledao sam jos fotki i izgleda super

upravo dolazim iz kinoloskog drustva Jagodina. Bio sam do njih da mi malo vise kazu i da me upute u samu rasu i na koje stvari treba biti obraziv kada se kupuje stene. Oni su mi dali par instrukcija sta i kako da gledam...naboranost...da li ima krive noge(ne sme da budu krive) i ostalo.

Vidim da je cena steneta skoro svuda oko 150e

Iskreno ovaj forum mi je dao dosta informacija za pocetak... hearty i jedva cekam kada ce ta subota dogwalk
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 12:50 pm

Bebica je slatka loveshower , ali to , naravno, nije sve sto treba da te interesuje. Vidim da nije odgajivacnica u pitanju.
Verujem da jedva cekas da stigne beba Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 12:50 pm

sada gledam sliku i ne kapiram sta mu je ova fleka...Oznacio sam strelicoom mozda vi znate

da li znate neku proverenu odgajivacnicu gde mogu da kupim

Kupovina steneta Sjimm
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Sonja Kukic

Sonja Kukic


Ženski Broj poruka : 215
Godina : 32
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.02.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 12:57 pm

Ja sam svog dobila od decka, kupljen je u Cacku kod jednog Danka... Mada nece imati skoro neko leglo jer nece tu zenku vise da pari,trebalo bi da uzme novu... Ostali znaju sigurno gde sve mozes da nabavis, ima i na forumu par odgajivaca:
Sirius pei (Dacha je na forumu)
onda, Hana i Arci su skoro dobili stence...

Raspitaj se i kod njih,mada ce ti strucniji(kao sto sam vec rekla) sigurno danas sve napisati Smile Bebiron je presladak!!!!! Puno lepih trenutaka s njim!

p.s. ta flekica bi mogla da bude mladez, moj Aleksa ima na bradi tj izmedju brade i vrata i to je kvrzica malo svtlija i ima dlacice na njoj... Smile
hugs ocekujemo u subotu slike od tebe i utiske!!!
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 12:59 pm

Cena od 150 e nije bas svuda, jer ovde imas i primerke koji su kostali i vise od 1.000 e Smile , a li gledajuci oglase, najcesce se tako krecu cene od 200 do 400 e, kako gde . Cena ne mora uvek da bude merilo vrednosti, ali u vecini slucajeva dobri primerci, zdravi i sa dugovecnim precima kostaju vise.Buduci sampioni. To su i oni vlasnici, kojima je , pored zdravlja , bitno i sve sto sutra treba pas da pokaze na nekoj izlozbi.
Ako si citao forum, a i Sonja ti je napisala da su nasi psi malo specificni i zato treba otvoriti 4 oka pri nabavljanju bebica. Mnogi koji su ovde imali bolesne pse , kada drugi put kupuju pse veoma obracaju paznju na sve ono sto su propustili pri "prvoj kupovini" .
Lepo je sto se raspitujes na vise frontova, vidim da imamo buduceg forumasa koji ce dobro paziti svog naboranog ljubimca. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:01 pm

"Flekicu" imamo i mi, na centralnom delu kada ga gledas anfas. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:03 pm

lick
zato se i detaljno i raspitujem Very Happy nego ja kupujem to kao ljubimca nemam vremena da ga setam po izlozbama i ovo je vise kao hobi nego neko profesionalno bavljenje ....
Da ga ja volim...mazim....pazim.... i superiska to a da i da bude zivo i zdravo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:12 pm

Zivo i zdravo, to je najbitnije Smile
Jesi kaparisao kucu sa slike ili ne?
Prelep je, kao mali meda Smile
Srecno Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:13 pm

sada sam u kontaktu sa prodavcem... ja sam iz JA pa da vidim da ga u subotu preuzmem... ne mogu ranije zbog posla..

a da ... da li cu moci da ostavljam stene samo kuci dok sam na poslu...nema ko da ga cuva do 17h
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:18 pm

Od ujutru do 17h?
Ako je tako, to je bas veliki raspon vremena confused
Mnogi psi na forumu ostaju sami, ali je bitno da ima sa cim da se igra,vodu...
Nije lose ostaviti muziku ili tv da ima trip da ima nekoga tu. e posto je beba mala, zbog obavljanja nuzde ces imati problem, jer kada su mali, treba ih malo pripaziti.
Koliko ima bebac nedelja?
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:31 pm

ostenjen 26.01 dva meseca.... ali ova sto prodaje sada nece da ceka do subote a meni je cimanje da idem cak do novog sada jer radim...

Pronasao sam jos jedno musko stene koje je staro 3 meseca iz Krusevca (sto je meni blize) pa sta Vi mislite koje da se uzme

ovo su slike steneta iz KSa

album sa slikama
https://2img.net/r/ihimizer/g/hpim5203.jpg/

Kupovina steneta Dvyw3

ovaj oglas sam pronasao u ZOVu
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:45 pm

Neron je iz Krusevca uzet Smile , odgajivacnica Marijane Kain. Jesi zvao? Ne znam da li imaju stence trenutno.
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 1:49 pm

neron ::
Neron je iz Krusevca uzet Smile , odgajivacnica Marijane Kain. Jesi zvao? Ne znam da li imaju stence trenutno.

pa ovaj iz KSa je iz te odgajivacnice bounce tvoja kuca je odatle ili...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 2:14 pm

Jeste, Neron je iz Marijanine odgajivacnice Smile
Ako ga uzmes, bicemo rodjaci Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 2:19 pm

goodpost
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 2:32 pm

Ne znam da li su im isti roditelji, ali imas Neronove slike , pa mozes da uporedis Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 2:49 pm

kada pogledam slike na netu svi su isti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 2:55 pm

Ma videces, vremenom ces uvideti koliko ima razlicitosti Smile svako je lep na svoj nacin Smile
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 3:02 pm

hvala na pomoci....idem danas za KS da pogledam stene loveshower
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta EmptyUto Mar 15, 2011 7:49 pm

Dame su gotovo sve rekle Wink Evo tema:

http://www.sharpei-balkan.com/t554-planiram-da-uzmem-muzjaka-shar-pei

http://www.sharpei-balkan.com/t44-kako-odabrati-stene

Možda sam još neku propustio al uglavnom vrti se sve isto, dobar pregled rodovnika i odgajivač tj. prodavac koji zna šta priča, a ne prodaje štence bogatih nabora, mesnatih njuški i šampionskog porekla.
A da obavezno rodovnik uzmi bez obzira da li će biti ljubimac ili pas za izložbe rodovnik je kao izvod iz matične knjige kod ljudi, u njemu se sve nalazi i može dosta da se vidi posebno onaj ko zna gde šta da traži. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kupovina steneta Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina steneta   Kupovina steneta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kupovina steneta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Kupovina Shar pei-a, pomozite
» recite mi molim vas koje su ovo boje
» kupovina sar peja
» Kupovina shar pei-a
» Pomoc oko kupovine i odabira steneta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: