Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Kupovina shar pei-a  EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Kupovina shar pei-a  EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Kupovina shar pei-a  EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Kupovina shar pei-a  EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Kupovina shar pei-a  EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Kupovina shar pei-a  EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Kupovina shar pei-a  EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Kupovina shar pei-a  EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Kupovina shar pei-a  EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Kupovina shar pei-a  EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Kupovina shar pei-a

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
SamoMilos




Muški Broj poruka : 3
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2014

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptySub Okt 25, 2014 10:14 pm

Pozdrav, imam zelju da postanem vlasnik jedne, od meni najlepse rase psa, pa me zanima gde bih mogao da kupim stene i koliko se krecu cene.
Odmah da naglasim da zelim ljubimca, necu ici na takmicenja i izlozbe, ali sam upoznat sa problemima ove rase pa zato zelim da se informisem na vreme.
Iskreno imam budzet od 100e i nadam se da je to dovoljno za zdravo stene (odnosno tu kolicinu novca imam da odvojim za samo stene, jer znam da ce postojati i druge stvari koje cu morati da mu omogucim).
Unapred sam zahvalan na svakoj pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 12:08 am

welcome  forum

SamoMilos ::
Iskreno imam budzet od 100e i nadam se da je to dovoljno za zdravo stene

Može da bude ali teško, ne preporučujem da uopšte gledaš takve štence. A iskreno oko 100e mesečno ti treba da zdravog pei-a održavaš zdravim.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 12:10 am

welcome  pitanja scratch  pa recimo ovako:ako za 100 evra mozes uz stene da dobijes potpune informacije i neke puzdane dokaze o zdravlju roditelja kao i to da odgajivac  bar nesto zna  o precima i iza roditelja(tu ne mislim na upisane ocene 5 ili titule vec zdravlje ,zivotni vek i od cega su iginuli ako nisu zivi)uz to da je stene staro najmanje osam nedelja, uhranjeno, zdravo, lepo odnegovano, ima rodovnik....onda verovatno mozes zdravo stene kupiti i za 100evra ako imas PUNO srece u zivotu.Stence za 100 evra(malo vise ili malo manje) imas po raznim oglasima i uglavnom su loseg kvaliteta.Od ozbiljnog puzdanijeg odgajivaca za stene u kvalitetu kucnog ljubimca ti treba jos najmanje dva-tri puta toliko. Puno srece svakako iako ima ovde ljudi koji mogu potvrditi da "ko ne plati na mostu, plati na cupriji " ! Ako hoces zdravo stene to znaci da mora imati zdraviji genetski potencijal(to sto svako ko prodaje stene kaze:"roditelji su zdravi" slobodno baci u vodu vec trazi neke dokaze i podatke o zivotnom veku deda, baba, pradeda.... itd) i uz to mora  biti dobro odnegovano .... pa neka i nije izlozbeni potencijal, samo da ga neko othrani kako treba do 8-9 nedelje, ocisti od parazita i jednom vakcinise pre odvajanja iz legla, plati izdavanje rodovnika...  kosta vise  od 100 evra
Nazad na vrh Ići dole
SamoMilos




Muški Broj poruka : 3
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2014

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 9:58 am

Hvala vam na pomoci i dobrodosloci, bolje i da odlozim kupovinu stenca nego da kupumej po svaku cenu, jer nazalost znam koliko kosta lecenje ljubimca. Jos jednom hvala na pomoci, jer stvarno ne zelim da trcim pred rudu :-)
Nazad na vrh Ići dole
SamoMilos




Muški Broj poruka : 3
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2014

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 10:17 am

Malo sam dosadan ali sta cu, sta bi mi vi preporucili muzijaka ili zenku? Kastraciju ili me? Zivim u stanu i ja cu se najvise brinuti o njemu, ali desavace se da ostaje sam (6-7 sati max). Inace za vakcinaciu sam mislio da ce biti moja obaveza (prva vakcina, revakcinacija i cipovanje) bar sam tako prosao kad dam uzeo vucijaka (moji ga zavoleli, prisvojili i odvrli sa sobom u kucu pod izgovorom da mu treba veliko dvoriste, pa sad trazim stenca za sebe). Dosta sam citao o shar pei-u i znam da mu treba paziti na ishranu cistiti mu nabore, od malih nogu ga socializovati i nista od toga mi ne pretstavlj problem. Ako imate jos neki savet bicu vam jako zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
slobaga




Broj poruka : 1
Godina : 52
Datum upisa : 16.08.2011

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 11:04 am

Stenci se na forumu oglasavaju pod odredjenim uslovima i u odeljku malih oglasa iskljucivo !!!
http://www.sharpei-balkan.com/t1008-pravila-i-saveti-za-korisaenje-foruma
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 8:21 pm

Dobro nam dosao. Lepo je sto si se javio pre kupovine, da predupredis greske kroz koje prolaze mnogi. Ja sam isla grlom u jagode,imala srecu,sta li Smile , nisam mnogo znala o rasi,o cenama, o zdravlju predaka, pa ti mogu reci da je bolje da sacekas, prikupis kintu, uzmes stene od pouzdanog odgajivaca. 100 e je stvarno malo za sve sto ti treba u startu,od kupovine, do hrane,preko svega sto im treba. 
To musko ili zensko moras sam da odlucis. Ja sam iskljucivo htela musko,nesto sam htela da pobegnem od njihovih teranja i sl, ali vidim da mnogi ovde imaju zenke i nista to nije spektakularno tesko Wink Za sve udjes u fazon. Moj Neron nije kastriran, par puta smo hteli da obavimo to,ali odustajali. I ako nece pariti, jos uvek je muskarcina. 
Pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  EmptyNed Okt 26, 2014 8:51 pm

SamoMilos ::
Malo sam dosadan ali sta cu, sta bi mi vi preporucili muzijaka ili zenku? Kastraciju ili me? Zivim u stanu i ja cu se najvise brinuti o njemu, ali desavace se da ostaje sam (6-7 sati max). Inace za vakcinaciu sam mislio da ce biti moja obaveza (prva vakcina, revakcinacija i cipovanje) bar sam tako prosao kad dam uzeo vucijaka (moji ga zavoleli, prisvojili i odvrli sa sobom u kucu pod izgovorom da mu treba veliko dvoriste, pa sad trazim stenca za sebe). Dosta sam citao o shar pei-u i znam da mu treba paziti na ishranu cistiti mu nabore, od malih nogu ga socializovati i nista od toga mi ne pretstavlj problem. Ako imate jos neki savet bicu vam jako zahvalan.
Pol je tvoj izbor Smile postoji mnogo nacina da se spreci parenje ali svakako da je kastracija ili sterilizacija nesto sto vlasniku pruza najveci konfor i ostavlja najmanje brige ali oba treba ostaviti za vreme nakon sto pas dostigne potpunu zrelost jer hormoni itekako imaju veze za pravilnim razvojem.U sustini razlike u karakteru izmedju muzjaka i zenki nema, svaki pas je jedinka za sebe ali muzjaci u proseku mozda jesu za nijansu dominantniji i tezi za kontrolu mada daleko je to od nekog pravila. Sve zavisi od individalnog karaktera svakog psa ponaosob i generalno karakter nije vezan za pol.
Sto se vakcine tice, ona se obicno daje kada stene navrsi osam nedelja(neko daje i ranije) a do osme nedelje stene i tako nije preporucljivo odvajati od majke. Stene je izlozeno ogromnom stresu menjanjem sredine i odvajanjem od majke sto svakako nije stanje kada mu treba dati vakcinu, sta vise vrlo je opasno posebno za nase pse koji jesu podlozni stresu i veoma senzibilni, Ako ga uzmes ne vakcinisano morao bi sacekati sa vakcinom dok se stene ne adaptira i opusti u novoj sredini, bar desetak dana drzeci ga naravno u karantinu. Zato je najbolje da vakcinu da odgajivac, sacekas da prodje vreme inkubacije i tada stene doneses u stan Wink Ima dosta toga sto je drugacije kada je ishrana i nega u pitanju u odnosu na druge rase i pse uopste, ali potrebe za cisecenjem nabora apsolutno nema kada su zdravi i dobro negovani, pre svega pravilno hranjeni prema zahtevima rase,psi u pitanju Smile ...moj savet je da budes strpljiviji, dopunis svoj budzet i kupis stene pouzdanijeg odgajivaca u kom ces  imati podrsku i pomoc i kada stene ode od njega jer takvim ljudima nije stalo samo do toga da "uvale"  stene posto-zasto  i liferuju ga sa hrane vec da pas koji je stvoren kod njih u kuci i dalje ima zivot sto je bolji moguci, a uz to svakako mogu da ti daju odgovore na pitanja o zdravlju roditelja i predaka jer znaju sta razmnozavaju za razliku od vecine odgajivaca legala iz kucnih ljubimaca na koje mozes naici trazeci stene po niskim cenama.Dobro pripazi sta i od koga kupijes jer pas nije mobilni telefon koji ces baciti ako se pokvari vec psa treba leciti kada se "pokvari" i voditi brigu o njemu ceo njegov zivot bio zdrav ili loseg zdravlja.. Sto se lecenja tice, apsolutno nista nije jeftino, pocevsi od zatezanja kapaka kod stenaca, preko lecenja koze nakon sto stene zbog stresa nakon odvajanja(a loseg imuniteta zbog lose nege kod odgajivaca) pocne da ih ima nedugo nakon sto ih novi vlasnici preuzmu, zatim jos hiljadu stvari .......svaki problem sa zdravljem vrlo solidno isprazni novcanik i to je ono placanje na cupriji koje sam vec pomenula i moze itekako premasiti cenu steneta koju pominjes.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kupovina shar pei-a  Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina shar pei-a    Kupovina shar pei-a  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kupovina shar pei-a
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupovina Shar pei-a, pomozite
» kupovina sar peja
» Kupovina steneta
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Razno :: Mali oglasi-
Skoči na: