Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koja je najbolja hrana?!

Ići dole 
+37
Vladica
Emilija
neron
nesa151
nikola djordjevic
SMN
sandra1000
vesnacikos
Dacha
sharpei hr
MarkoBGD
rugievithus
nora s
Qele
unaltraina
elenkov82
Hesus
sloti
Mimmi
helly
slavkan73
kud
Nesha
Marko
srecko
Hana
Kesten_Pire
Jovana_Dario
Almira
EMA
Bora
Heron
Skarfi
sharpi
ivana&bane
Siniša
Murphypei
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
nesa151

nesa151


Muški Broj poruka : 843
Godina : 80
Lokacija : Sr.Kamenica-Novi Sad
Datum upisa : 16.05.2011

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyČet Sep 15, 2011 9:02 am

narode !
Hvala na odgovoru i potvrdi onog sto sam i sam mislio ,ali drugu "polovinu" treba da ubedim da bar za Boleta nista bolje od kuvanog .
Grkljancici ,Pirinac, dzigerica ,Sargarepa C vitamin i mirna Backa ,Bole olize tacnu ,/a za nem.ovcara i rota ko da se goste za neki praznik/.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyČet Sep 15, 2011 9:50 am

Ponekad komad sirovog mesa zbog najkvalitetnijeg oblika aminokiselina ako vec ne jede sirovo i inace,Omega 3 svakodnevno uz C 500(sa boljom resorpcijom ili produzenim dejstvom kako ga jos zovu Smile ), ponekad vitamin B i to je to. Neso, Kurkuma zacin u svaki obrok, na vrh kascice, koliko bi stalo u jednu kapsulu recimo. Moji i jos mnogo pasa na forumu ga uzimaju kao dodatak ishrani po preporuci Dr Linde Tintle...evo sta ona o njemu kaze:

CURCUMA (Curcumin je taj lekoviti sastojak u biljci Curcuma Longa ili Tumeric- drugi naziv za zacin)

Curcumin is a natural phytochemical obtained from the dried root and rhizome of Turmeric (Curcuma Longa). Curcumin has anti-inflammatory and anti-cancer effects.

Curcumin has been shown to interfere with multiple cell signaling pathways, including apoptosis (activation of caspases and downregulation of anti-apoptotic gene products), proliferation (HER-2, EGFR, and AP-1), angiogenesis (VEGF), and inflammation (NF-kappaB, TNF, IL-6, IL-1, COX-2, and 5-LOX). It has a protective effect against IL-1-beta induced inflammation alone and synergistically when combined with Resveratrol. Curcumin blocks beta amyloid fibril formation and aggregation in Alzheimer’s disease. Curcumin and the omega-3 fatty acids EPA and DHA also act synergistically as combined potent anti-inflammatory antioxidant compounds. Curcumin has been shown to down-regulate IL-6 and is a potent inhibitor of STAT 3. STAT3 is a transcription factor through which the pro-inflammatory cytokine IL-6 mediates its effects and is an important promoter of cancer. Experimental studies in animal models and preliminary trials in humans suggest that curcumin may have therapeutic value in treating inflammatory bowel disease. Curcumin also suppresses mast cell activation and has anti-histamine effects.

Generalno jako dobar suplement, antioksidativnog, aniinflamatornog i antikancer dejstva.
Ima ga u prodavnicama zdrave hrane u prahu ili u apotekama u obliku kapsula.
Nazad na vrh Ići dole
Emilija

Emilija


Ženski Broj poruka : 7
Godina : 25
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 01.09.2012

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Jan 06, 2013 12:36 pm

Cao svima Very Happy

Pa ovako... Astor ima 6 meseci Very Happy Hranim ga svacim! Ponekad granulama, mleko i hleb (obozava), pileca supa, makaroni, jogurt, jaja, kuvano povrce... Very Happy Nisam jos uvek probala kacamak i voce ali sam sigurna da ce mu se svideti Very Happy "Vodi poreklo od svinje"- Hahaha Very Happy Ovo i meni cesto pada na pamet. hehe Zguzvanci zaista uzivaju u hrani! hungry

Jel mogu da mu dajem i supu iz kesice u slucaju da nemam vremena da skuvam domacu?? Question
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Jan 06, 2013 2:05 pm

Uh.... Dosta nabrojanih stvari ne bi trebale da budu ukljucenne u ishranu shar pei-a iz zdravstvenih razloga... Pocnimo od pocetka....
Granule-ok su u ishrani ove rase pod uslovom da su bez zitarica (grain/cereal free)
Mleko- nije pozeljno, jer je kod pasa cesto prisutna netolerancija na laktozu koja se manifestuje dijarejom...
Hleb- nikako... U slobodno vreme prelistaj teme o ishrani i zdravlju, i videces da su zitarice (izuzev pirinca) jako stetne za shar pei-a
Pileca supa- ok ukoliko nije slana. Znaci,ne valja davati ovu supu koji jedemo mi,ljudi jer sadrzi dosta soli, koja je stetna za bubrege pasa. Ok je da mu ti skuvas posebnu, nezasoljenu supicu,plus dodas i sargarepu ili tako neko povrce i naravno meso iz supe. Smile
Makarone- nikako, isti slucaj kao sa hlebom
Jogurt- da,jako je zdrav za pse,posebno probiotik. Smile
Jaja- ok u umerenim kolicinama (2-3 nedeljno); davati celo jaje
Povrce i voce- ok u umerenim kolicinama; naravno,ne kao osnova obroka,ali ako pas hoce mozes mu dati malo uz meso..
Kacamak- nikako; isti slucaj kao sa hlebom i makaronama
Supa iz kesice- isto ne,zbog soli... Napisala sam ti gore kako mozes da skuvas super zdravu i ukusnu supu za zguzvanca..

Pozz od Vladice i Tie:)
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Jan 06, 2013 2:20 pm

Pozz za vas i Astora Smile
Vladica je napisala sve sto treba. Mi ovde se borimo da se psi iskljucivo hrane zdravo, jer vodeci racuna o ishrani-imate zdravog psa. Ja volim da kazem da psa ne treba gledati kao coveka u smislu ishrane,jer jednostavno oni su mesojedi i tako ih treba tretirati,a ni kao svinju koja jede sve sto joj se da Smile Oni jeste da podsecaju na prasice kad zaglabaju i jedu halapljivo,ali samo ono sto njima prija. Drugaciji su od ostalih pasa,zbog tih zitarica,pa se nekom ucini da su dosta nezni. Nisu,samo zahtevaju zrnce vise paznje i to je to Smile
Sve gore nabrojano shar pei ne podnosi,tj moze da izazove dosta problema. Najcesce psu koji se ne hrani kako treba strada koza (kozna oboljenja su najcesca kod pasa koja jedu zitarice),zatim stradaju bubrezi od soli... Sve je to problem u najavi Wink Zato pod hitno ukinite sve gore sto je napisala Vladica i imacete zdravog psa dugo godina.
Mozda se nekom ko je svez ovde ucini da mi preterujemo sa paznjom oko ishrane, ali evo moj primer je da je Neron bio sav bolesljiv i sve ga je napadalo u prvih 6 meseci zivota dok nismo presli na kuvano i sirovo meso. Od tada da kucnem u drvo-zdrav kao dren Wink
Uvek naglasavam, sav novac koji se ustedi kada je hrana u pitanju,najcesce se posle da na veterinare . Zato da idemo po onoj narodnoj - bolje spreciti nego leciti Wink
Mi smo ovde za svaku nedoumicu i pitanje Smile
kiss za Astora i pozz za vas
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Jan 11, 2013 11:37 am

Mi imamo isto iskustvo.Prvih 9 mjeseci Viktorovog života skoro da smo živjeli kod veterinara a možete samo zamislit kolko novca smo ostavili...Kao što Neron kaže dok smo prešli na kuhano i sirovo naši problemi su nestali bez bilo kakvih ljekova.
Nazad na vrh Ići dole
bogutovac

bogutovac


Muški Broj poruka : 16
Godina : 38
Lokacija : kraljevo
Datum upisa : 15.02.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: šta mislite...   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 12:45 pm

pozdrav svim članovima foruma...

treba mi mali savet...


pronašao sam neku hranu, da li je nova ne znam, zanima me kakavog je kvaliteta? pošto svaki prodavac priča o hrani koju prodaje sve najbolje! pa ne znam kome da verujem Smile
mislim da je u pitanju proizvođač GEBI

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img12/8204/gebi1.jpg

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img12/8204/gebi1.jpg
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 1:41 pm

Ovde prozvodjac treba da promeni sliku na ambalazi i umesto psa stavi kokosku rekla bih s obzirom da je na prvom mestu u sastavu nesto sto naziva zrnastom hranom affraid Gde je tacan sastav?ovako opisno bez tacno definisanih sastojaka i sa zrnevljem na prvom mestu u sastavu sto znaci da toga ima najvise je svakako za izbegavanje.... za bilo koje pse a ne za nasu rasu Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 2:11 pm

Ljiljo Gebi proizvodi stočno hranu pa su eto rešili da naprave i hranu za pse. Imaju i neku salamu za pse znači ono što ne može ni u viršle i paštete za ljude ide u pseću hranu. Čist otpad. http://gebi.rs.loopiadns.com/proizvodi/hrana-za-pse/frendy/

@bogutovac, izbegavaj ovo u širokom luku.

Citat :

Frendy

FRENDY je suva granulisana potpuna smeša za ishranu odraslih pasa.
SIROVINSKI SASTAV: sadrži fino termički obrađene žitarice, nusprodukte klaničke industrije, masti i biljna ulja, mineralna hraniva, vitamine i arome.

PARAMETRI KVALITETA: sirovih proteina 18%, masti 10%, celuloza 2,5%, pepeo 7%, vlaga 10%, kalcijum 3,3%, fosfor 1,3%

Znači čak nije ni hrana nego smeša. censored
Nazad na vrh Ići dole
bogutovac

bogutovac


Muški Broj poruka : 16
Godina : 38
Lokacija : kraljevo
Datum upisa : 15.02.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 2:12 pm

ima i ovaj deo

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img607/4494/gebi.jpg



a ovo je rojal kanin, ja se ne razumem u ovu sferu, pa baš ne znam kakva je razlika između ove dve hrane
http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img221/9955/rojalkanin.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 3:35 pm

Kada je nasa rasa u pitanu izuzetno je vazno da granule(ukoliko odlucis da njima hranis psa) budu bez zitarica. Znaci i Royal je bezveze (plus previse izvikana hrana,sto se odrazava na cenu).Ne znam kakva je ponuda u kraljevu,pogledaj po pet shopovima. A,evo ovu hranu mozes i preko interneta da narucis da ti dostave na kucnu adresu http://www.new-instinct.com/
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 3:37 pm

Ono prvo nikako ... to nije hrana od koje ce biti zdrav bilo koji pas, donja...nije za Shar Peje takodje. Izbegavaj sve zitarice u sirokom luku u sastavu sem pirinca....posebno kad vidis kukuruz u sastavu hrane vrati vrecu gde je bila kao da te je opekla. Imas ovde na forumu dehidrate koji manje ili vise ipak odgovaraju nasoj rasi ...posebno su dobri oni bez zitarica sasvim ali evo ovde nesto od toga... procitaj polako celu temu Wink http://www.sharpei-balkan.com/t134-hipoalergijske-hrane-za-pse


Poslednji izmenio unaltraina dana Pet Feb 15, 2013 8:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
NikolaKM

NikolaKM


Muški Broj poruka : 76
Godina : 35
Lokacija : Kosovska Mitrovica
Datum upisa : 28.12.2012

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyPet Feb 15, 2013 7:59 pm

Moja najtoplija preporuka:
http://www.new-instinct.com/Proizvodi/atlantic-ten-fish.html

Narucis, stigne ti na kucnu adresu za 2 dana i ne boli te glava. A sto je najvaznije znas sta ti pas jede.




Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Avg 18, 2013 8:00 pm

Mi jedem skoro uvek hils u kunzervi sa ukusom piletine ali naravno nekada i bareno povrce.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyNed Avg 18, 2013 8:06 pm

Samo da vam kazem nesto nasi psi jedu savrsenu hranu u odnosu na ljude koji psima daju jela koja su ukvarena ili nisi vise za upotrebu:no: confused affraid
Nazad na vrh Ići dole
Rajka




Ženski Broj poruka : 9
Godina : 43
Lokacija : beograd
Datum upisa : 09.11.2012

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 12:45 am

Moja preporuka bi sigurno bio DOG LOVERS GOLD - super premium hrana iz Holandije. Oni takodje imaju uslugu kucne dostave na teritoriji cele Srbije. Mi smo do sada probali njihovu Ocean Fish formulu na bazi okeanske ribe. Sve njihove hrane su hipoalergene i bez zitarica ili sadrze pirinac, tako da su odlicne za nase pse. Od skoro imaju u ponudi i konzerve, poslastice, itd,... Moj pas je probao i konzervu sa buragom i junecim srcem (bez zitarica) i nista do sada nije pojeo sa vecim apetitom. Sto se tice cene, mislim da su povoljniji od ostalih proizvodjaca istog ranga. Da ne kompiram, mozete i sami da pogledate na njihovom sajtu: www.dogloversgold.rs  Tamo ima i opcija za narucivanje. Mi tako i uzimamo hranu i vrlo smo zadovoljni uslugom i hranom.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 1:29 pm

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Psi-granule-krmivo-hills-hill-s-canine-dry-adult-chickennarucila sam ovu hils jer voli konzerve hils;)
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 1:30 pm

fifi ::
Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Psi-granule-krmivo-hills-hill-s-canine-dry-adult-chickennarucila sam ovu hils jer voli konzerve hils;) pa da probam dal ce da jede
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 3:15 pm

ne radi se o tome da li hoce ili nece vec o potrebama nase rase i toleranciji ili netoleranciji na odredjene sastojke hrane....Hills nema hrane u svom asortimanu proizvoda koja odgovara nasoj rasi u potpunosti, neki psi ce je podnositi, neki ne  ali generalno....Holls nije hrana za Shar Pei pse
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 4:58 pm

ok obustavicu isporuku uzecu one samo za sar pej rasu:D
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 5:06 pm

fifi ::
ok obustavicu isporuku uzecu ove sto si mi preporucio ali ne mogu da ih nacem nigde probacu da ih nadjem na netu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 7:32 pm

Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 EmptyUto Avg 20, 2013 7:54 pm

Hvala.Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 11 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja je najbolja hrana?!
Nazad na vrh 
Strana 11 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 Similar topics
-
» Hrana za Shar-pei rasu
» canagan hrana za pse - bez zitarica
» PASSION nova hrana za pse BEZ ZITARICA
» Platinum hrana
» Genetski modifikovana hrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: