Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Koja je najbolja hrana?!

Ići dole 
+37
Vladica
Emilija
neron
nesa151
nikola djordjevic
SMN
sandra1000
vesnacikos
Dacha
sharpei hr
MarkoBGD
rugievithus
nora s
Qele
unaltraina
elenkov82
Hesus
sloti
Mimmi
helly
slavkan73
kud
Nesha
Marko
srecko
Hana
Kesten_Pire
Jovana_Dario
Almira
EMA
Bora
Heron
Skarfi
sharpi
ivana&bane
Siniša
Murphypei
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Mar 06, 2009 11:39 am

Sto se tice granula Bora od malena pa do sada jede Hill's-jagnjetinu puppy i Royal Canin-piletinu za juniore!
Mesam mu u svaki obrok i jedne i druge granule + Kafortan obavezno!
Ali posto je moja mama razmazila Borka sada se retko desava da hoce samo ciste granule da jede!Obavezno mora da je unutra ili konzerva sa mesom za pse ili kesica sa piletinom,ili nesto iz nase kuhinje!
Banane od malena obozava da jede!
Dajem mu i sirovu sargarepu,mada to ne pojede sve,dok skuvanu proguta!
Probao sam da mu dam kacamak kao sto vi vasima dajete ali sa mlekom sam mu dao i odusevio se!Bukvalno je bez daha jeo!
Hvala vam na savetu za kacamak!Smile
P.S moj bora jede i burek,i picu,plazmu,slaninu,cvarke,...ma sta god ja da jedem i on ce samnom,ALI ZNAM DA TO NE VALJA I DA TAKVU HRANU NI NE TREBA DA JEDE ALI NEKADA MORAM DA MU DAM ZALOGAJ JER KADA ME POGLEDA ONAKO TUZNIM OCIMA KAKO SAMO ONI ZNAJU DA IH NAMESTE...KAKO DA MU NE DAM!?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Mar 06, 2009 4:43 pm

Ma slobodno mu daj sve što i ti jedeš,samo da ne bude začinjeno i naravno slatko NIKAKO. Shar-pei je pas koji je vekovima živeo u kineskom domaćinstvu i koji je jeo sve što su jeli i Kinezi,a znamo kakva je kineska hrana. Smile Marfi nama npr. nikad nije dobijao vitamine jer u gotovoj hrani već ima svih vitamina koji su mu potrebni i pravilno balansirani,i nikakvih problema nema. Naravno to je samo moje mišljenje. Ne bih rekao da je hrana za zgužvance neki velik problem, generalno, jedu sve kao svinje. Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Mar 06, 2009 6:23 pm

Ma znam nego je problem kada mu dajem sve i svasta da jede onda nece da jede granule!A to treba da mu je primarna ishrana!
I ja sam razmisljao da Bori smanjim kafortan,mozda vec polako da ga i izbacim.Jer ionako jede kvalitetnu hranu(granule),a pored nje i sve ostalo!Tako da cu mu davati jos kafortan dok ne napuni godinu dana i onda prestajem!
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Mar 06, 2009 6:31 pm

Nemanja,mislim da od nas forumaša niko ne može da izdrži da ne da "zabranjenu hranu". Smile Od par zalogaja neće im biti ništa,samo naravno da to ne bude čokolada ili neki slatkiš.
Danas sam mojima skuvao pileće mleveno meso i mlevene kosti(kod nas u mesari se može kupiti za pse i mačke).U to sam dodao 4 iseckane šargarepe,4 krompira i jedno malo parče barene slanine iseckano na male kockice (ipak da ima lepši ukus Smile ) pa pre nego što se skuvalo,stavio sam u to pola kilograma testenine.Kada je testenina mekana,dodao sam 3 jajeta,i pomešao sa vručom masom i to se skuvalo,i postalo baš gusto. To će im biti klopa za dva dana dovoljno. Danas ko prasetine,tako su se najeli... Smile Inače začine ne koristimo,jedino ako je već nešto začinjeno (domaća kobasica koja još nije dimljena Smile ),pa u onu supicu dodamo kačamak.I to baš vole! Smile
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Mar 06, 2009 10:40 pm

ja cu uskoro da dobijem sar peja, interesuje me to oko piletine, neki ljudi kazu da od toga smrde i da imaju alergije vecina pasa pa ne znam bas, vidim da neki ljudi hrane sar pejove piletinom i da su oni zadovoljni Smile interesuje me nesto vise o tome Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 12:42 am

Eto nam novog recepta!:)HVALA!
Moracu za vikend da mu to napravim samo moram kupiti u mesari to meso mleveno sa kostima!
Ja Bori uvek dajem iz supe bareno meso(teletina,junetina),zajedno sa sargarepom i krompirom...to obozava!A nekada mu sipam i supu zajedno sa granulama i ostavim da granule upiji supu...i to takodje obozava!Wink
Ustvari oni sve obozavaju sto i mi jedemo!Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 12:51 am

Oby sto se tice piletine...ne znam sta da ti kazem sem da ja mislim da je to cista glupost!
Meni je uzgajivac rekao isto da ne dajem piletinu nikako...ali bilo kog veterinara da sam pitao svi su rekli da to nema veze sa zivotom!
Bora dobija od malena granule od piletine i ovako jede pilece meso!
Niti smrdi(a zivimo u stanu) niti je imao bilo kakvu alergiju!Da kucnem u drvo!
Osim toga kod bilo koje dijete,alergije...uvek se preporucuje pilece i curece meso,jer je najcistije i bezmasno...
Tako da sto se mene i Bore tice...zivela piletina!Wink
P.S i svi Borini drugari za koje mi znamo u NS-u isto jednu piletinu i pilece granule...
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 2:55 am

hvala nemanja, moja baba drzi pilice i najvise imamo piletine tako da ce moja mala kuca biti srecna, ali neki sar pejovi su alergicni na piletinu nadam se da moj nece biti Smile , vec 5 dana izucavam sar pejove hocu da budem dobar gazda Smile i da moj mali guzvavi bude najsrecniji pas na svetu Smile))) , nemanja, hvala jos jednom Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 12:03 pm

Nema na cemu!Wink
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 12:22 pm

Već na drugom forumu sam čitao,da je nekom šarpej alergičan na pileće meso.Srećom moji nisu,niti smrde od toga.Ja 90% samo pileće meso/kosti dajem mojim zgužvancima. Inače što se mesa tiče oby,može im se dati bilo koja vrsta mesa,jedino je zabranjena svinjetina u sirovom stanju... Ali da znaš šarpej ne sme da jede puno mesa,jer im azot (što je u belančevini) može oštetiti bubrege.Ne preporučuje se ni gotova hrana koja ima preko 20% belančevine.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 1:25 pm

granulice ? jel oke da pomesam granulice sa malo mesa ili slicno, kako da znam koliko smem da mu dajem mesta dnevno - nedeljno, sa piletinom sam bogat xD a kosti ? neko je napisao na forumu krstarica mislim ,ako se nevaram, da krilca nisu zdrava ...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 1:59 pm

Za početak ti je najbolje da mu daješ neku gotovu hranu,tako ćeš biti siguran da je uneo u sebe dovoljno vitamina i svega ostalog što treba za pravilan razvoj.Svaki pas je jednostavno priča za sebe kao i čovek, neko je alergičan na jagode a neko može da ih jede. Sharpi je u pravu da ne treba da unose preterano proteina možda je čak i najbolje rešenje da ga od samog početka hraniš granulama ili konzervama za odrasle pse, ima jako puno marki na tržištu i realno skoro sve su u istom rangu tako da ćeš neke stvari pokupiti vremenom i otkriti šta psu odgovara. Na internetu se mogu nađi recepti za pripremanje hrane,i super su ali meni je npr. to jako nezahvalno jer nemamo vremena da kuvamo,dok vikendom jede samo kuvano. Smile Kosti sirove posebno pileće NIKAKO (može mleveno), juneća KUVANA je odlična i za zabavu i za zube. Krilca NIKAKO.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 07, 2009 2:24 pm

HVALA Smile)) , kada sar pej udje u moj dom, pricacemo jos oko tih recepata ja imam vremena dosta i nameravam da posvetim maximalnu paznju mom malom zguzvanku Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Mar 09, 2009 9:32 am

Super so Oby:)SmileSmile
na vreme se o svemu informises SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Mar 09, 2009 7:24 pm

moram jer necu da provodim kroz pakao i malou bebicu i mene Smile
Nazad na vrh Ići dole
Almira




Broj poruka : 1
Godina : 42
Datum upisa : 14.03.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 14, 2009 6:00 pm

Pozdrav,
nova sam na forumu i imam par pitanja vezano za ovu rasu psa. Naime veceras dolazi novi clan nase porodice, ima 4 meseca i interesuje me sa cime pocinjemo hranjenje uzevsi u obzir da je on jos uvek beba:)
Bila bi vam jako zahvalna na odgovoru..

Pozdrav iz Novog Sada:)
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySub Mar 14, 2009 7:42 pm

Almira dobrodošla, čestitam na novom članu porodice!!!! Smile Smile Smile
Za početak proverite sa odgajivačem šta je kučence jelo kod njega, možda je jelo neke granule mada oni uglavnom kuvaju za pse,ali ne škodi proveriti. Bilo koje granule za štence nisu loše u Novom Sadu znam da ima dobar izbor Royal, Eukanuba, Hills, trebalo bi da jede 4 puta na dan u tom periodu ako je zgužvanac probirljiv slobodno prelijete granule supicom ili jogurtom ili nekim sosom koji ima da se uzme u pet shopu. Već ćete sami videti šta mu odgovara posle nekog perioda. Na kesama ima ispisano doziranje na osnovu težine i starosti to je od velike pomoći. Neka vas ne prevari ako štene stalno kuka da je gladno u tom periodu umeju da budu jako proždrljivi,a nije baš dobro da se prejedaju može do svačega da dođe.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Mar 16, 2009 9:14 am

Almira dobro dosla SmileSmileSmileSmileSmileSmile
jesi pronasla hranu, sta mu dajes???
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Mar 16, 2009 8:47 pm

Welcome Almira! Smile
Lili kad je imala 3 meseca, ceo dan je imala na raspolaganju hranu,alo ponekad se toliko najela da smo mislili da će da pukne.Posle smo uvek joj gledali koliki joj je stomak,pa kada je bil baš "puna",onda smo sklonili hranu... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jovana_Dario

Jovana_Dario


Broj poruka : 16
Godina : 27
Datum upisa : 03.04.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPet Apr 03, 2009 9:44 pm

Ja Dariu dajem povrce, a tek meso voli da jede i supu. granule nece da jede neznam zasto... ima 10 kg i 400g debeo je nikad mu hrane nije dosta!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Kesten_Pire

Kesten_Pire


Ženski Broj poruka : 589
Godina : 46
Datum upisa : 21.05.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptySre Maj 27, 2009 11:32 pm

Moj Variya uglavnom jede dehidriranu i konzerviranu hranu. Uglavnom losos-riza ili jagnjetina-riza.Pilece i junece meso nikad nije probao, posto mu ne dajem. Da li neko moze da mi kaze na kom mestu u Novom Sadu moze da se nabavi Hill's hrana?

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyČet Maj 28, 2009 11:18 am

U Novom Sadu smo mi kad smo išli kod Bilje&Olje uzeli u onoj njihovoj zoo apoteci Hills imaju sve koliko sam ja uspeo da vidim. Mi smo bukvalno skroz odustali od granula pošto to ne jede nikako,a sada odustajemo lagano i od konzervi,prebacujem ga totalno na domaću kuhinju i to uglavnom živo meso,malo je problematično naći vremena,a izađe me isto kao i kad kupujem gotovu hranu.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyČet Maj 28, 2009 9:48 pm

Hills imas samo u veterinarskim apotekama...
jedna je u Drage Spasic 2a odmah pored ambulante Bilj i Olja:)SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Jun 01, 2009 1:57 pm

Od skoro smo uveli novine u ishranu Smile Smile Smile Posto kod mojih matoraca imamo sarplaninku,keva je jednom poslala za Crisp-a i "babu" paket grkljana (junecih,svinjskih) cisto malo da promesamo ishranu jer do tada su jeli samo granule pomesane sa konzervom.

Ljudi,"davili" su se kada sam im to prvi put skuvao Smile Smile Sada smo resili da batalimo konzerve i sada jedu samo granule pomesane sa grkljanima... Smile Smile Smile Vise nam odgovara jer supica od kuvanja razmeksa granulice a grkljane sitno iseckam tako da... I,jos sto je najbolje Smile Smile Smile 10kg grkljana kosta 400 dinara Smile Smile Smile Malo ekonomicnosti nije na odmet Smile Smile Smile

Malo se salim,na njima nikada ne treba stedet...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 EmptyPon Jun 01, 2009 4:20 pm

Meni je to super da se spoji štedljivo, lepo i korisno. Smile Smile Smile Znači ima nas više koji trenutno eksperimentišemo sa ishranom?!
Rekao sam,dok kod nas ne uvedu hranu čiji proteini dolaze iz mesa,a ne iz žitarica i dok ne reše problem sa uvozom takvih vrsta hrane teško da će Marfi dobijati išta drugo osim malo konzerve i ostalo sve totalno prirodno. Kad sam tražio savete na velikom shar-pei forumu nisam mogao da verujem kakve sve hrane postoje,a pošto kod nas nema toga dobio sam savet da dajem sve sem žitarica i onih stvari koje su no,no za pse,a svi znamo koje su. Smile Tako da, živeli grkljaniiiii!!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja je najbolja hrana?!   Koja je najbolja hrana?! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja je najbolja hrana?!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Hrana za Shar-pei rasu
» canagan hrana za pse - bez zitarica
» PASSION nova hrana za pse BEZ ZITARICA
» Platinum hrana
» Genetski modifikovana hrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: