Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Sara se mnogo oseca...

Ići dole 
+11
Mimmi
kud
EMA
Buba_mara
Skarfi
ivana&bane
Minja
sharpi
DexyCo
Murphypei
Siniša
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySub Feb 28, 2009 3:38 pm

Srećom već uopšte ne krvari,i ne boli joj,jer normalno hod,trči i vija Silvestera (mačku).Jedino ima bol kada stavljamo hidrogen na ranu. Inače pregledao sam celo dvorište i nisam našao slomjeno staklo,pojma nemam šta joj je rasekao nogu...
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySub Feb 28, 2009 8:31 pm

Pile malo,nadamo se da ce sve proci ok...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySub Feb 28, 2009 8:49 pm

Jaoj, malena...
drzimo fige da sve bude dobro i da ne mora na usivanje!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 10:06 am

Skarfiju su otpale kraste od ujeda sto je dobio od Njufaundlera i za 2-3 dana ce da padne kupanje.
Ovo linjanje koje traje vec vise od 10 dana ga bas nervira, stalno se nesto cese, cetkamo ga po nekoliko puta i primetila sam da ima i dosta peruti.
Jel normalno da perut prati linjanje u ovom periodu kad menja bebi dlaku ???
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 10:29 am

Lili je više od mesec dana menjala bebi dlaku,i još uvek malkice joj opada dlaka... To nikad nisam primetio ni kod Lili ni kod Alfi da ima peruti.Sada (većje prošlo više od 2 meseca od zadnjeg kupanja)kada duže mazim Alfi,osetim da su mi ruke kao da su malo masne,a to je zbog toga što imaju lojne žlezde koji stvaraju tanak sloj na koži,a to je i normalno.Mora da Skarfiju je malo suva koža,ali kad ideš kod veterinara,pitaj ih,možda ja nisam u pravu...
Drago mi je da su Skarfiju otpale kraste,znači sada je već sve ok,sada ostaje da mu izraste dlaka gde je bila rana... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 11:44 am

Hvala Sharpy SmileSmileSmile
kupicu ulje psenicnih klica i stavljacu mu to u hranu. Olja nam je rekla jednom kad je bio mali da mu to dam i proslo je. Mi smo mislili da je to prateci simptom menjanja bebi dlake !!
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 2:13 pm

Skarfi ima da se linja do kraja godine, bez brige može da mu se desi da baš ne izgleda najbolje,ali to je normalno, Marfi je te prve godine bio ćelav na nekim delovima jer se ljnjao kao lud. Što se tiče peruti, sigurno mu je malo suvlja koža, možda bi trebalo da izbegnete kupanje sa šamponom i dodajte mu sardine u hranu to je odlično za dlaku.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyNed Mar 01, 2009 2:21 pm

Mi Alfiju godišnje dva puta dajemo(krajem zime i krajemleta/početkom jesena) ulje za regeneraciju kože i poboljšanje rasta dlake.To je kombinacija biljih i ribljeg ulja.Pre par dana smo završili tretman,sada već je i Lili dobila,i jako vole ukus ulja. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPon Mar 02, 2009 9:37 am

Super, nabavljamo danas ulje i pocinjemo tretman SmileSmileSmile
sardine sam htela da mu dam, ali nikako da se setim i pitam vas da li im dajete to da jedu SmileSmile
hvala Murphyei sto si umesto mene to napisao, ja stalno zaboravljam SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySub Mar 07, 2009 4:44 pm

Skarfi,jel ima neke promene što se peruti tiče? Kako su mu uši? Nadam se da se poboljšava situacija!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPon Mar 09, 2009 9:43 am

Perut je skoro skroz nestala, kazu veterinari da to dosta ima veza i sa upalom usiju, jer je on bio pod stresom, pa je koza odreagovala.
Usi su mnogo bolje, jedno je skroz ozdravilo, a ovo drugo zahteva jos par dana terapije. On je super, dobro sve podnosi. Nije bas srecan kad shvati da se priblizavamo veterinaru, jer zna sta sledi, ali drzi se. SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPon Mar 09, 2009 9:51 am

Hrabrica mala!! Smile Smile Svaka mu cast!! Crisp kada vidi da se priblizavamo ordinaciji samo gleda kako moze da pobegne Smile Smile Kukavica moja Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPon Mar 09, 2009 6:15 pm

Dobro je da se Skarfi vraća u normalu i da je sve kako treba.Smile Lepo sam ja rekao da je u dobrim rukama. Smile Totalno sam zaboravio na to da koža može da im se peruta kad su pod stresom sećam se da sam o tome davno čitao.
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Mar 10, 2009 1:35 am

i meni je jako drago sto je skarfiju dobro Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Mar 10, 2009 9:26 am

Hvala svima puno:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Mar 10, 2009 1:09 pm

Drago mi je da se Skarfi ozdravio! Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Okt 07, 2009 3:50 pm

Da li je Sara prestala da se oseća od kako je na terapiji i od kako je dlaka počela da se regeneriše?Bilo bi lepo da Sara postane kućni pas kakav je i bila tj. da možeš da je pustiš i unutra nekad.
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Okt 07, 2009 5:15 pm

Prestala je da se oseca, nije vise kao pre. Ovo sto sam spominjao u tekstu je mislim, bilo ne vezano za demodex. Miris od demodexa je skroz druga prica i mnogo se vise oseca.

Kupam je jednom nedeljno a sobzirom da od terapije dobro napreduje, na kozi nema vise onih lepljivih izlucevina koje su imale neprijatan miris.

Iskreno, sumnjam da ce Sara postati kucni pas. Pustam je u kucu, bude malo sa mnom ali navikla je na dvoriste. Unutra joj je dosadno i uvek hoce da ide napolje.
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Okt 07, 2009 5:25 pm

Super.Baš mi je drago što je tako.Naravno da je u dvorištu zanimljivije ali kad uđe u kuću na kratko bar više ne moraš da luftiraš posle.
Nazad na vrh Ići dole
Mimmi

Mimmi


Ženski Broj poruka : 87
Godina : 31
Lokacija : Crna Gora,Podgorica
Datum upisa : 31.10.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Jan 19, 2010 11:43 pm

Pozdrav svima..ne pratim temu od pochetka,tako da je nisam,priznajem ni prochitala do kraja..
Samo da se nadovezhem na prichu o osjecanju psa.
Mi smo Lari jedno vrijeme,kad se osjecala,chistili sircetom..i da odnos je,kao shto je neko rekao 3:1..1cashica sirceta i 3 vode..tako smo mi praktikovali i zaista je pomoglo.
Medjutim,ono shto,niko nije pomenuo,a mozhda neko jeste (ponavljam nisam prochitala temu do kraja) je bijeli luk.Jednom dnevno Lari u obrok stavim 1-2 cheshljica bijelog luka(isjeckanog sitno,naravno) i ona nema problema sa osjecanjem ni iz usta,ni osjecanje njene kozhe,dlake..
Ovo je ubjedljivo najbolji i najzdraviji nachin za pse koji bez problema mogu da pojedu hranu sa bijelim lukom.Luk je majka Very Happy Ko ne mozhe,ima eto drugih nachina..
Pozdrav za sve
Nazad na vrh Ići dole
elenkov82

elenkov82


Muški Broj poruka : 90
Godina : 42
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 16.01.2010

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyUto Jan 26, 2010 10:51 pm

Nisam znao za ovo sa belim lukom, mozda cu i to da probam.
Ja danas bio do veterinara, i pitam slucajno dal ima nesto novo za dlaku i miris, kad mi oni dadose neki losion za pse, bas tako se i zove ( dog lotion ) a proizvodjac je greenfields care, sa mirisom sumskog voca! Ne znam dal je neko koristio vec ovo, al ja sam morao odmah da probam...i odusevio sam se Smile ne samo da se Meda ne oseca ni malo, nego jos i mirise Smile milina...a jos pise da cini dlaku sjajnijom...
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptySre Jan 27, 2010 5:06 pm

To je jako kvalitetna kozmetika za pse.Šampon sam probala za štence i odličan je.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPet Feb 26, 2010 1:27 am

Prvo moram da se nadovezem na komentar od Mimmi.... u pravu si sto se belog luka tice u vezi zadaha iz usta ali to je jedino dobro sto beli luk moze pruziti tvom psu No
Inace beli luk spada u jednu od najtoksicnih stvari za pse, pored crnog luka, cokolade, vecine kostunjavog voca, suvog grozdja... itd , naravno da kolicina koju mu ti dajes nije vitalno opasna u smislu ugrozavanja zivota trovanjem ali na zalost, polako i sistematski mu unistavas bubrege redovnim davanjem belog luka.

Joj moja Buki je smrdela kao kuga kada sam je donela, i mesecima nakon toga. dobila je i mikozu i streptokoke i jos hiljadu ko zna kakvih bakterija u kozi, bila sam ocajna a jadnica se nakupala u Mikosebu i nadobijala antibiotika a onda sam polako izbacila granule iz ishrane.
Sto se neprijatnog mirisa tice desava se da i sada dobiju neprijatan miris a to je retko i samo u periodu linjanja kada im je koza najosetljivija,uglavnom u predelu glave, u borama, to resavam iskljucivo delimicno ozonizovanim uljem koje im blaznicom utrljam u kozu i nakon par sati izbrisem vlaznom magicnom krpom, nakon toga nanesem kokosovo ulje takodje u tananom sloju.Moram da vam kazem da je moje iskustvo sa ozonom kada su psi u pitanju, nesto najbolje sto sam u zivotu koristila na psima ali jos uvek ulja nema na nasem trzistu.Meni je stizalo iz SAD ali sada ga sama pravim(nisam se smirila dok nisam dosla do ozbiljnijeg generatora ozona koji ga moze praviti), fenomenalna stvar sirokog spektra upotrebe.Ali o ozonu kasnije ako nekoga bude zanimalo.Pre ulja sam koristila "Octenisept" rastvor po istom postupku, naprskam, sacekam, izbrisem pa kokosovo ulje.
Inace ih kupam samo 2-3 puta godisnje samponom, vrlo cesto ih brisem, nekada cajem od lavande(prirodni antiseptik i odlicno mirise), nekada vodom sa malo jabukovog sirceta, na par litara vode supenu kasiku do dve.Leti imaju svoje bazencice u kojima se rashladjuju i spiraju prasinu, kada se jako isprljaju od prasine ili blata pada tusiranje ali samo cistom vodom.Za brisanje upotrebljavam povecu magicnu krpu koju ispiram u nekoj od gore navedenih tecnosti i koja odlicno skida necistocu sa dlake i koze ali ne i prirodni zastitni sloj koji koza mora imati.
Naravno sve ovo igra ukoliko pas ima zdravu kozu a to iskljucivo zavisi od nacina ishrane i od toga koliko mu cesto samponima skidate prirodnu zastitu....sto ga vise budete prali pocece se vise osecati jer zlezdice u kozi vise luce da bi nadoknadile ono sto ste oprali. Nema potrebe kako ja kazem "iskuvavati" psa kupanjem svakog meseca, mozete ga kvasiti ali samponi su mac sa dve ostrice.
Zadah iz usta takodje zavisi zdrave ishrane, zdrave usne duplje bez poremecene mikroflore sto ukljucuje i ciste i zdrave zube
Very Happy
Moje drustvo ZVACE svoju hranu sa sve kostima a glodju i one debele kanape za pse, mada cisto sumnjam da im oni mogu zube sasvim ocistiti da ne bi doslo do stvaranja plaka. Najbitnije za odrzavanje higijene usta je da pas zvace sirovo meso i kosti, time se zubi sami ciste. Nikada nisu imali neprijatan zadah.
Duni se ove zime jednom priilikom promenio zadah iz usta ali se ispostavilo da ima upalu krajnika i grla, jela je onaj prvi sneg kao luda Rolling Eyes
Za zdravu kozu koja nece imati neprijatan miris psa treba hraniti sa sto vise plave morske ribe...sardele, skusa, haringa. Losos je najbolji ali mu je cena malo hmmmmm kada je u pitanju hranjenje pet pasa tako da moji uglavnom jedu skusu i to svakodnevno.Od prirodnih dodataka ishrani za poboljsanje kvaliteta koze i dlake odlicni su riblje ulje(ako nece ribu), kokosovo ulje, ulje iz psenicnih klica i naravno maslinovo ulje.
Mozete im davati i sve po redu naizmenicno po kasicicu do dve da se ne "ukake" od vece kolicine.
Vec je spomenuto da zitarice i secer treba sasvim iskljuciti iz ishrane a spomenuto je i zasto, gore negde je murphypei pisao o tome a pisala sam i ja u svom postu o zdravoj ishrani pa da se ne ponavljam.
Eeee jos nesto... kuje u teranju menjaju miris svoje koze , nije bas sasvim prijatan, skoro da se moze nazvati smradom, nemojte to mesati sa bolestima koze Very Happy , malo cesce brisanje cajem od lavande, perite joj "intimnu zonu" povidon jod penom razredjenom sa malo vode i to je to, proci ce Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPet Feb 26, 2010 1:55 am

Zaboravila sam napisati da se kod nas moze kupiti "Ozonska cetka" za kucne ljubimce, ja sam je pre par godina kupila u "Medisani" u Bgd, Jevrejska 13, dobra je ali ulje je mnogo bolja stvar. Problem sa cetkom je sto proces dugo traje, meni je trebalo za jednog psa oko sat vremena ali odlicno otklanja sve mirise.Jako puno sam je koristila za Niine bebice, oni su maleni pa je brze islo Very Happy

Sara se mnogo oseca... - Page 3 22141_109423089069926_100000067071378_231765_622894_s
Ovo je beba Duna Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Ženski Broj poruka : 38
Godina : 59
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 13.08.2010

Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 EmptyPet Avg 13, 2010 12:23 pm

Dragi moji, ja sam imala drugo iskustvo sa mojim Atosom . On se osecao jako kad smo ga kupili , kad je bio mali... Imao je kozno oboljenje ...i zbog toga je smrdeo... pogledajte dobro dali ima crvenilo na stomaku, ispod njuske i u sapama. Posle izlecenja nikada vise nije smrdeo , niti ga cesto kupamo , jako je cist i nema neugodan miris... Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sara se mnogo oseca...   Sara se mnogo oseca... - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sara se mnogo oseca...
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» DNK - sto je mnogo,mnogo je
» Sara
» Sara
» Sara
» Sara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Nega-
Skoči na: