Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Osnovna dresura - Page 8 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Osnovna dresura - Page 8 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Osnovna dresura - Page 8 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Osnovna dresura - Page 8 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Osnovna dresura - Page 8 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Osnovna dresura - Page 8 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Osnovna dresura - Page 8 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Osnovna dresura - Page 8 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Osnovna dresura - Page 8 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Osnovna dresura - Page 8 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Osnovna dresura

Ići dole 
+36
Buzz
rugievithus
bimanega
Croft
nenaichao
djura
Cvikerasica
AvgustCezar
Dacha
ljgoran
Jasna
Ozzy
Cezar♥
Big Mazi
dacadixi
nora s
unaltraina
sloti
dowlaBrate
Mimmi
Buba_mara
Nesha
slavkan73
kud
Kesten_Pire
srecko
Hana
Jovana_Dario
andzelina
Skarfi
sharpi
Bora
EMA
Murphypei
ivana&bane
Siniša
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
Petar91

Petar91


Muški Broj poruka : 247
Godina : 33
Lokacija : Srbija-Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 29.03.2013

Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 EmptyUto Feb 11, 2014 2:47 pm

pillowfight    Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
BiAjDzi

BiAjDzi


Muški Broj poruka : 8
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.05.2014

Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 EmptySre Jul 09, 2014 3:34 pm

Javljam se zbog problema, logično Very Happy

Znači pas je do sad prihvatio nekoliko rutina, koje je zapamtio i drži ih se. Veoma brzo ukapirao da napolju obavlja nužde, takođe ukapirao ko koga vodi u šetnjama, ne vuče, niti pravi problem. Zna u koje sobe u stanu ne sme da ulazi, i ne prilazi im. Svime tim sam veoma zadovoljan, ne znam da li postoji rasa koja može tako brzo da odreaguje na ono što sam tražio od njega.

Naime naš problem je u sledećem, kako to u stranoj literaturi nazivaju dog separation anxiety, odnosno svaki pokušaj odvajanja od psa, odlazak od kuće, ili samo u drugu sobu na neko vreme, je nemoguć, prati me, ustaje iz svog sna, da bi mene pratio do kupatila, čak i legne ispred istog da odrema, dok me ne sačeka. Kada treba da napustim stan, iako ga ignorišem, izbegavam kontakt pred polazak, on to nekako nanjuši, i stane ispred vrata, ako kojim slučajem odem, kreće da cvili, grebe i laje, čak ni ne uništava ništa po kući, jer je u stanju da čeka i laje ispred vrata satima. To naravno komšijama smeta.

Edukovao sam se malo na internetu oko ovoga, ali generalno za sve pse i već smo počeli sa blagim treninzima odvajanja na 5-6 metara, bez njegove potrebe da me prati. Ali su me samo zanimanja mišljenja nekih od vas, koji su imali problem sa svojim Peiem, znatno tvrdoglaviju rasu, i kako ste rešili ovaj problem? Da li ste uopšte?
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 EmptySre Jul 09, 2014 5:43 pm

Moras da ga ostavljas postepeno, iskljuci sve iz struje i neka ga kuci neka se dere. ostavis ga 5 min, pa sledeci put 10 min, i sve vise i vise i onda se naviknu vremenom. Lara je urlala svaki put kada izadjem iz kuce, sada me samo gleda i ne pravi mi probleme. Samo nikako nemoj da se oprastas od njega kada izlazis ili takonesto, kuliraj ga da shvati da je to normalna stvar. 
Kada je u pitanju pracenje,mene Lara  isto svuda prati, mada meni to ne smeta Smile .
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 EmptyČet Jul 10, 2014 12:03 am

Nase iskustvo - Neron je prvih par meseci bio 24/7 bio uz mene, isao na posao , gde god ja tu i on. Kada je porastao, poceli smo sa 5 minutaa, pa 10, dok nije shvatio da se vracamo i da nije napusten. Posto smatram da sve razumeju sta im se kaze, kad god krenemo od kuce, kazemo mu "Idemo na posao, cuvaj dvoriste i kucu" i odemo. On nas isprati pogledom, nekad ni toliko i ode da ceka drugara s druge strane zice. Desavalo se da ga ostavimo na vise sati, rekord je bio 17 h, bio je u kuci, bez ikakvih problema, cak se nije ni upiskio... 
Lepo je sto ste radili na dresuri, Neron nema te zabranjene zone, nasa kuca je i njegova kuca Smile pa nismo ni radili na tome.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 EmptyČet Jul 10, 2014 12:32 am

Don nikakav problem ili štetu nije napravio kada je ostajao u kući, uvek je spavao dok nismo tu. (od 7. meseca je ostajao u kući) Ali je zato Betty pojela pola kuće svaki put kada ostanu sami.. Drala se i grizla sve što je stigla. Nismo je učili već je vremenom skontala da se vraćamo i sada čim vidi de se spremamo ode da spava i tako ostaje sve dok ne dođemo. Njihov rekord je 15 sati bez problema. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Osnovna dresura - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 8 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osnovna dresura
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» ZOI - Dresura
» Jo Zoi (DRESURA)
» Dresura video
» Ring dresura
» profesionalna dresura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: