Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Osnovna dresura - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Osnovna dresura - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Osnovna dresura - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Osnovna dresura

Ići dole 
+36
Buzz
rugievithus
bimanega
Croft
nenaichao
djura
Cvikerasica
AvgustCezar
Dacha
ljgoran
Jasna
Ozzy
Cezar♥
Big Mazi
dacadixi
nora s
unaltraina
sloti
dowlaBrate
Mimmi
Buba_mara
Nesha
slavkan73
kud
Kesten_Pire
srecko
Hana
Jovana_Dario
andzelina
Skarfi
sharpi
Bora
EMA
Murphypei
ivana&bane
Siniša
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPon Mar 09, 2009 10:00 am

Kao sto sam vec rekla, Skarfi je u pubertetu i to bas ludi sada SmileSmileSmileSmileSmile
dobio je nekoliko puta neverovatne batine, koje i dan danas pamti i nikada vise nije ponovio nista slicno.
Od kako smo ga uzeli sa dva meseca mi ga svaki dan vaspitavamo. Naucio je osnovne komande sa tri meseca....
Nismo ga dali na dresuru jer smo od nasih prijatelja koji imaju druge vrste psa, culi da su im muceni psi u toku dresiranja, a neki su cak postali agresivni nakon dresure.
Sa Shar pei rasom treba raditi, jako su pametni i brzo kapiraju stvari. Ali najvaznije je da mu u stratu pokazes ko je gazda, ko je autoritet.
Skarfi je super sto se tice setnje. Odmah smo ga kao malenog naucili na povodac, ustvari koristimo am od pocetka i nema problema. Macke i ptice su povod za trcanje, jurnjavu....ali dok setamo kroz grad on je na povodcu, jer opasnost vreba sa svih strana...a kada ga odvedemo na istrcavanje, a to je uglavnom svaki dan, onda ga pustimo sa povodca, ulica je daleko i nema opasnosti od automobila....Skarfi je sam oprezan, nece da ode daleko...par metara i odmah prati gde smo mi....
Nazad na vrh Ići dole
EMA

EMA


Muški Broj poruka : 76
Godina : 31
Lokacija : Backa Palanka
Datum upisa : 06.03.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 8:46 pm

Ljudi hvala vam mnogo Smile uskoro cu i ja dobiti mog malenog zguzvavog Smile kacim slike cim se upoznam sa njim Smile tj. sa njom Smile
Nazad na vrh Ići dole
andzelina




Broj poruka : 1
Godina : 39
Datum upisa : 10.03.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyUto Mar 10, 2009 10:47 pm

Imam shar pea koji ima 8 meseci,zivim u stanu i zna da trazi kada hoce napolje,vodu....u kuci je pravi andjeo ali kada izadjemo vani pocne da sizi kada vidi macke,golubove,kucice.....vuce kao nenormalna,ne mogu da se izborim sa njom i naravno dala sam je na dresuru,tek smo krenule pa cemo videti rezultate.Smatram da dosta toga nije moguce uraditi sa njim sam jer su jako tvrdoglavi i zato sam pristalica dresure i iskreno se nadam da ce nam pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Mar 11, 2009 10:02 am

Jesi ti sa njom na dresuri ili je ostavis i odes???
gde si je dala na dresuru ako smem da pitam??? SmileSmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Mar 11, 2009 5:38 pm

I mene interesuju te stvari? Kako to kod nas izgleda? Čuo sam za one super OBEDIENCE CLASSES svuda po svetu gde gomila vlasnika bude sa psima pa tako kuce vežbaju sve živo. Ne znam da li to kod nas postoji?! Smile @andzelina kako to izgleda i odakle si?
Nazad na vrh Ići dole
Siniša
Admin
Admin
Siniša


Muški Broj poruka : 1948
Godina : 36
Lokacija : Indjija
Datum upisa : 24.06.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Mar 11, 2009 9:46 pm

andzelina i mene to isto zanima, daj nam vise informacija Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://shar-pei.bestofforum.net
Jovana_Dario

Jovana_Dario


Broj poruka : 16
Godina : 27
Datum upisa : 03.04.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPet Apr 03, 2009 8:02 pm

Ja ucim mog Daria da nebesni ali je danas za malo ujeo mog mladjeg brata od tetke svi smo se jako uplasili ali dobro je moj brat prosao Dario ga nije mnogo ujeo samo je malo rasparao zubicima njegovu trenerku..i htela sam da vas pitam kako da ga dresiram???
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPet Apr 03, 2009 8:53 pm

Pošto je još mali on pokušava da nađe mesto u kući. Shar-pei bi trebalo da bude poslednji na hijerarhijskoj lestvici,kao i svaki drugi pas u kući. Ne dozvoljavajte da reži i laje na vas niti na bilo koga od ljudi kad to krene da radi,oštro NE i jako glasno posle toga kompletno ignorisanje, ako ne posluša iz prve probajte više puta i glasnije,kao krajnja metoda uhvatite ga za kožu iznad vrata i obrnite na leđa i ostavite ga da leži tako oko minut dok se ne smiri. Čak i ako u igri krene da se ujeda obavezno odmah isti postupak sa glasnim NE ili FUJ i igračka umesto grickanja vas. Shar pei ima tendenciju da dominira posebno mužijaci i to pokazuju još od ranih dana i takvo ponašanje treba saseći dok su još mali,jer kasnije postaje problem većih razmera.
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Maj 10, 2009 12:14 pm

Bora je dobio el.ogrlicu!
Jako sam zadovoljan sa njom jer sam el.shock upotrebio samo jednom i vise ne moram!
Pre nego sto se upotrebi el.shock pritisne se dugme za vibraciju i tako je Bora naucio da kada mu ogrlica zavibrira zna da treba da slusa komandu da stane ili neku drugu!
Isprobao sam je tako sto sam video drugog psa i pustio sam da ga Bora vidi!Naravno kada ga je Bora spazio krenuo je sprint ka njemu!Vikao sam mu da stane...ali naravno nista...stisnuo sam dugme za vibraciju 2 puta i nije odreagovao...pa sam stisnuo el.shock...i naravno stao je u mestu!
Isti dan samo uvece ponovio sam istu situaciju ali bez el.shocka samo sa vibracijom i Bora je odma stao!
I jos jedna bitna stvar je da mi Bora neide vise daleko od mene!
Uvek je tu negde oko mene ali naravno ide svojim putem!Wink
Uzeo sam vise komada tako da ima i za prodaju!
Sve detalje mozete videti u malim oglasima na ovom forumu!
Moja iskustva su zaista pozitivna!
Nisam nista hteo da pisem dok je Bora i ja nismo detaljno isprobali!
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Maj 10, 2009 5:22 pm

Znači ogrlica deluje. To je pozitivno. A šta piše u uputstvu,kako reaguje na čip?
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPon Maj 11, 2009 1:08 pm

Pozdrav Pedja!
U uputstvu ne pise nista vezano za cip,ja sam se konsultovao sa veterinarima pre nego sto sam i narucio ogrlicu!Jer je i meni to isto palo na pamet!A i zeleo sam da cujem njihovo misljenje vezano za tu ogrlicu...posto su misljenja razna,sto i sam znas!
Nema nikakve veze ako je pas cipovan i koristi el.ogrlicu!To su mi veterinari rekli!Jer imaju iskustva sa tim ogrlicama i isprobali su ih!
Jedan od veterinara ima drugara koji je iz Amerike doneo jos pre 5god.tu ogrlicu i do sada nikada nikakvih problema nije imao a naravno pas mu je cipovan!

Ja prvi ne bi stavio mom Bori da znam da moze da mu nesto naskodi!A u krajnjem taj el.shock se ne upotrebljava stalno vec 2-3 puta,i to je to!

NARAVNO SVAKO KO IMA BILO KAKVU SUMNJU I NIJE BAS SIGURAN ZA EL.OGRLICU,NEKA SE KONSULTUJE SA SVOJIM VETERINAROM PRVO!!!

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPon Maj 11, 2009 1:16 pm

Evo i nekih slika Bore sa el.ogrlicom...

Osnovna dresura - Page 2 Image013ulf

Osnovna dresura - Page 2 Image014mkh

Osnovna dresura - Page 2 Image015jqt

Osnovna dresura - Page 2 Image016wvk
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyPon Maj 11, 2009 9:53 pm

E Bora je stvarno divan kao medvedić je. Jedino mi se ne sviđa što mu je ogrlica prepolovila podvaljak,heheheh,šalim se. Njima svaka ogrlica prepolovi podvaljak. Smile
Znam da ta ogrlica može da olakša dresuru maksimalno,zato me i mami toliko,ako je verovati ljudima na drugim forumima kažu da pas treba da zna komande da bi se ogrlica koristila,ona valjda usavršava dresuru. Srećno sa korišćenjem i javljaj kakvi su rezultati dalje.
pozz
Peđa
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyUto Maj 12, 2009 12:23 pm

Hvala Pedja na komplimentima za Boru!Wink
Ogrlica pored toga sto usavrsava dresuru sluzi i za:
1.da zaustavi psa kada je to neophodno(da ne pretrci put,ne ode kod drugog psa,ne zaleti se na malo dete jer u daljini mu se ucini da je to drugi pas...)...ovo su sve moja iskustva sa Borom!Smile
2.da ne jede nista sto nadje na ulici na zemlji(ovo je narocito dobro da se pas ne bi otrovo!),da ne uzima hranu od drugih ljudi
.
.
.
3.Kao i za samu dresuru psa!

Pedja ne bi bas vise pisao o mojim iskustvima i rezultatima u buducnosti da ne bude da previse reklamiram i namecem el.ogrlicu!!!
Samo cu reci da na Bori def.deluje i da vise nemam toliko brige da ce mi otici kod drugog psa(i opet zadobiti ujed),da ce mi pretrcati ulicu jureci ptice i macke...ja sam je samo iz tog razloga i uzeo jer su to jedina dva problema koja sam jao imao sa Borom!
Pozdravljamo tebe i Marfija Bora i ja!Wink
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySre Jun 17, 2009 10:26 pm

...Nisam sa drsuru elektro sokovima. Ne sumnjam da se sa njom postizu rezultati.
Svi mi ovde na forunu imamo istu rasu pasa i svi znamo koliko su oni ponekad tvrdoglavi ,namcoracti , da vole da se dure, ali zbog toga ih i volimo.

Mislim da neke osnovne komande mogu i bez te ogrlice da se nauce , sigurno malo teze i sa vise truda ali ja volim da kada ga zovem da se vrati zmog mene a ne zbog ztraha od elektro soka.

Pazi i dan danas on kada vidi macka i li drugog psa on se okrene pogleda gdesam i ko metak se sjuri za njima Very Happy Very Happy Shocked ali trudim se da to ispravimo i mislim da cemo na tome da radimo dokle god smo zajedno ja i on Laughing Laughing Laughing nadam se dugo
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 9:51 am

Slazem se sa Hanom...

Crisp je par puta za takve nekakve gluposti dobio batine,batine a ne premlacivanje ( pretrcavanje ulice,da se zatrci na drugo psa,za mackom... ) tako da sada pu,pu nemamo tih problema,dovoljno je da viknem i on se "ukopao" u mestu...

Mnogi mene kritikuju,ali ja dresuru psa poredim sa vaspitanjem deteta... Dete,takodje mora ponekad dobiti po guzici kada je nevaljalo...

Zamislite da dete kada nesto zgresi,da ga peckate sa jednosmernom strujom Shocked Shocked Shocked umesto da ga pljusnete dva,tri puta po guzici Smile Smile Smile Dete bi izraslo u drugog "Biba struju" Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 11:14 am

Hhehee, Bibu struju, hahah super lik... Smile Smile Smile
Jedini razlog zašto nisam uzeo el. ogrlicu je zato što mislim da ne bih znao da je koristim,a stvarno sam se dvoumio. Meni je Marfi gotovo uvek vezan,osim na njivama,ali kad uoči nešto tad nestane kao metak. Uglavnom se svađam sa njim, batine je dobio 2 puta za 3 godine,a sad dok ne dreknem i to baš kao ludak on se ne smiruje. Ko može da preseče u sebi taj momenat kada treba i kako reagovati onda ta el. ogrlica nije loš izbor,al ja mislim da ja to ne bih znao. I ja ih isto poredim sa decom,sećam se i da su moji mene mlatili svaki put kad bih se naginjao preko ograde terase na 4-om spratu posle mi nikad nije padalo na pamet.
Osnovne komande nauče jako brzo, neverovatno pametna rasa,ali je problem samo da li i kad žele da sarađuju. Mni se desi da imam hranu u ruci i molim Marfija da sedne i nema šanse da bi seo,a onda izađem napolje i slučajno mu kažem da sedne i on posluša iz prve. Najbitnije komande po mom mišljenju sedi, stani, dođi, mi smo sve savladali i što je stariji to ih bolje izvodi.
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 12:55 pm

Slazem se sa Pedjom da su jedna od najpametnijih pasa ( izuzev nemackog ovcara Smile ),ali koliko su pametni-toliko su i tvrdoglavi!! Veoma brzo smo naucili sedi,fuj,dodji,stani...neke osnovne komande,to mi je bilo najbitnije...

I dalje ponekad tera po svome,nece da dodje,stane,gleda me i nece-inati mi se Smile Smile Onda dreknem da meni ne bude dobro,tada maltene zna i da cita Politikin zabavnik Smile Smile Smile Sve zna,samo da ne budu batine Smile Smile Smile

Crisp je bogami malo vise puta dobio batine,ali to su uglavnom bile batine iz straha tj kad je istrcao na ulicu i tako tome slicno...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 1:11 pm

Mi smo dođi vežbali kao blesavi i dan danas to radimo. Sve moguće tehnike od ucenjivanja keksićima do trčanja u drugom smeru,pa onda sestra na jednoj strani ja na drugoj pa ga zovemo čas kod mene čas kod nje i na to super reaguje,ali kad uoči drugog psa ili mačku tad nema pomoći. Mada davnih dana je dobio batine kad je preleteo njivu i uspeo da stigne do puta,to je ono kad sam ga tukao do 5-og sprata,od tada ne ide u tom pravcu šta god da ima tamo. Naučio je da ako krene u tom pravcu i preleti ulicu,bez obzira na njegove bolesti ima da ga umlatim kao nikad. Ništa mi nije tako strašno nego da ga zgaze kola ili ovde kod mene kamion. Stani smo vežbali na povodcu, ja krenem sa njim i viknem stani ako neće prosto se zakopam pa se on u početku malo davio,ali sad bez problema staje i kad je pušten.
Nazad na vrh Ići dole
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 1:30 pm

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Arci reaguje samo na jedno Laughing kad tako ode preko polja pomaze mi samo sedanje u kola i za njim . kad me ugleda dolazi ko metak, voli da se vozi Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyČet Jun 18, 2009 1:31 pm

Mi smo stani vezbali na flexi-u,i brzo je naucio...

Mislim da ne bih preziveo da ga ne daj boze udari auto,ili tako nesto slicno,zato je dobio bogami vrlo lepe batine kada je istrcao na ulicu...
Nazad na vrh Ići dole
srecko

srecko


Muški Broj poruka : 29
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 03.06.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySub Jun 20, 2009 3:48 pm

posto sam dobio sad malog shar pei-a, zanima me kako da ga dresiram? nisam pre nikad imao psa Smile

ako neko moze da mi napise neke savete, bio bi mu zahvalan Very Happy


sinoc mi je celo vece plakao u kuci :/ nisam mogao da spavam Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptySub Jun 20, 2009 4:02 pm

Trenutno je još uvek jako mali da bi se sa njim radila dresura, to ti je period kad se on navikava na novo okruženje i ljude. Jedina stvar na kojoj se sada radi je vršenje nužde napolju ili na tačno određenom mestu (pošto je jako mali bar do prve vakcine nek bude u kući, i posle vakcine nekih nedelju do dve, odvojen je od majke i imunitet mu sad zvanično pada jer nema više sisanja pa je podložan da zaradi mnoge bolesti). Ostatak ''dresure'' se sastoji u igri i što većem kontaktu sa ljudima tako će naučiti jako puno stvari. Nek se svi igraju sa njim, bacajte mu igračke, vucite, prevrćite ga, kao kad se štenci igraju međusobno. To je dovoljno za početak. Tek kad primi revakcinu i prođe ponovo nedelju do dve onda počinje trening, šetanje na povodcu i puštanje da ga drugi psi onjuškaju tj. socijalizacija...
Što se tiče ovoga da je plakao celu noć to je normalno pošto je jako mali, zavisi i gde spava. Inače se štenci kad su mali bude češće da idu u wc i da jedu tako da, moj savet unesi ga u sobu gde spavaš pored kreveta,a ako ne želiš to moraćeš da ga istrpiš dok ne nauči da apsolutno nikakvu pažnju neće dobiti ukoliko se bude derao. Smile A koje mu je ime?
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Jun 21, 2009 12:02 am

Savet?!! Hm...,svako od nas je u principu na svoj nacin dresirao svog psa...a,i svaki pas je jedinka za sebe...

Mi smo sa Crisp-om ovako:
1. Dobijao je ( i sad dobija ) svu mogucu paznju,igranje sa njim...
2. Kada uzme nesto da grize sto nije njegovo ( papuce,cipele,naocare Smile ) onda malo po guzici i guraj mu njegove igracke u usta
3. Jos je bebac mali,ali mu nikako ne dozvoli da on pokaze da je gazda. Treba mu doikazati da si tvrdoglaviji od njega,da si uporniju... Psihicki ga "slomiti",naravno nekada i po guzici treba dobiti Smile

Ima vremena,upoznaces svog psa,a sve sto ti bude trebalo-tu smo da pomognemo...

To sto je plakao-to mi je vrlo dobro poznato Smile Ivana je htela da ga vrati posle prve noci Smile Celu noc je kukao,cvileo...odvojio se od brace-sestara-majke... Najbolje je da mu das da spava sa nekom lutkicom,da se oseca sigurnije,da nije sam... Naravno,ako moze,neka spava sa tobom u sobi.
Nazad na vrh Ići dole
srecko

srecko


Muški Broj poruka : 29
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 03.06.2009

Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 EmptyNed Jun 21, 2009 1:26 pm

pa ne spava samnom u sobi Razz drzim ga u predsoblju kao ima odvojena prostorija pa tamo bude:) naucio je da vrsi nuzdu napolje, mislim do sad dva puta kad sam ga izveo napolje tamo se iksakio, nije unutra Smile jedino se upiskio unutra Very Happy

a pokusacu to da ga psihicki "slomim" jer je jako napaljen i grize sve sto stigne i mene Razz dajem mu igracku, al nece, nego mene grize Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Osnovna dresura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Osnovna dresura   Osnovna dresura - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Osnovna dresura
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» ZOI - Dresura
» Jo Zoi (DRESURA)
» Dresura video
» Ring dresura
» profesionalna dresura

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: