Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)

Ići dole 
+14
vesna secerov
Lee
Blaze
hektor
AhKin
Big Mazi
leica
neron
Nesha
JOVANKA BROZ
Bafi
unaltraina
Skarfi
Murphypei
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:42 pm

Hvala na savetu,videcemo kako ce sve da se zavrsi!! Neutral
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:47 pm

Nece se zavrsiti drugacije nego da ce pas patiti i mozda brzo i uginuti ako je FSF i ako ne preduzmete ono sto je ispravno.
Taj vajni veterinar bi morao znati i postovati neka eticka pravila.....bolesna zivotinja je odgovornost svog vlasnika i takvim zivotinjama treba pomagati dokle god ima nacina da moze da joj se obezbedi kvalitetan zivot. Ko se toga nije u stanju da pridrzava,ne treba ni imati zivo bice pod svojim okriljem a ponajmanje takva osoba treba da bude veterinar.
Najlakse je u zivotu" Brigo moja predji na drugoga" i nemam reci za bezobrazluk i moralnu neodgovornost sto se predloga o prodaji tice.
Ovo se odnosi na tog coveka...ne na tebe Jovanka i nadam se da cete otkriti pravi uzrok te temperature i taj gastritis dovesti u red boljom ishranom i terapijom.


Poslednji izmenio unaltraina dana Pon Apr 11, 2011 3:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
JOVANKA BROZ

JOVANKA BROZ


Broj poruka : 31
Godina : 34
Datum upisa : 08.04.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:56 pm

Pa ja ga stvarno mnogo volim i nebi podnela da mu se desi nesto...zaista puno brinemo o njemu a on jadan sav je nezan i sve mu fali!!! ali bicemo dobro nadam se... kiss thumbup
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Apr 11, 2011 3:57 pm

kiss fali mu samo pravilna i njemu odgovarajuca ishrana i prava terapija i bice Bruno pas za desetku Smile.
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 5:32 pm

Drugari, pomoc, ocajni smo
Leica nam je danas dobila jako visoku temperaturu, 41C. Jutros je jos trckarala, a kada mi se dva puta nije ni javila znala sam da nesto nije u redu. Delovala je kao da se sunca na terasi, ali kada je ustala, zglob na zadnjoj desnoj nozi jako otecen, jedva je hodala, cini mi se da je i njuska otecena, drugi zglob je manje otecen. Odmah smo je odveli kod veterinara, dobila je dve boce, otok je sad mnogo manji, hoda bolje. Vadili smo i krv i sutra Vam javljam rezultate. Receno nam je da postoji verovatnoca da je groznica.
Sta dalje.
Crying or Very sad
Hvala Vam unapred.
Pozdrav od Lee.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 7:32 pm

Uh... znam da si u haosu, ali pokusaj da ne panicis dok ne stignu rezultati. Da li znas sta je dobila u te dve boce? Napisi ako znas. Drzimo palceve i
kiss Leici
Javljaj rezultate . hugs
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 7:34 pm

Sačekajte rezultate sutra. Kod FSF leukociti će biti blago povišeni posle napada, ali ni približno onome kako izgleda kada je u pitanju infekcija. Jetra će takođe reagovati i parametri će biti povišeni jer dolazi do raznih procesa prilikom autoinflamacije. Uz otečen zglob i temperaturu i otečenu njušku vrlo lako može da se desi da je groznica u pitanju, ali bez rezultata krvi ništa. Ne znam da li je veterinar planirao da odradi test na lajmsku bolest pošto se ona isključuje kada se sumnja na groznicu jer ima slične simptome. Ukoliko se pokaže da je zaista groznica u pitanju nije smrtna presuda, mnogi peievi žive izuzetno dugo uz kontrolu inflamacije trenutno su saznanja daleko bolja nego što su bila pre nekoliko godina kada sam vodio bitku sa ovom bolešću. Postoji lek koji se zove kolhicin, ima različita imena na tržištu ukoliko za to bude bilo potrebe nije nikakav problem da me kontaktirate rado ću pomoći.
Za početak pročitajte temu o hijaluronu koja se nalazi na vrhu svakog podforuma lakše ćete razumeti o čemu se zaista radi jer ovu mutaciju ima svaki shar-pei modernog tipa (mesnate njuške) u zavisnosti od CNV zavisi na koji način će se inflamacija ispoljiti. Evo linka:
http://www.sharpei-balkan.com/t561-shar-pei-i-hijaluron

Javite obavezno kako je.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 8:52 pm

Drzimo fige hearty
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 9:02 pm

Sutra u oko 14h Vam javljam rezultate, a u 15:30 idemo kod veterinara. Nadam se da cete biti na forumu da mi prokomentarisete rezultate, jer sam skrhana od kako sam je videla sa otecenim nogicama. Sada je bolje, otoci su manji, njuska normalna, super je vecerala i zivnula je, ali ja sam haosu.
A za boce ne znam, nisam ni pitala, rekao je da su za snizenje temperature i protiv bolova.
Hvala svima.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 9:11 pm

Pedja, murphypei zna sve o tome...Njegov pas je imao FSF groznicu i ako je Lea slucajno ima on ce ti sve objasniti oko lecenja. Znam da ste malo sad u soku i strahu, ali nije kraj....i ako bude groznica, postoji terapija za normalan zivot psa.

Mislimo na vas Smile
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyUto Maj 10, 2011 9:43 pm

Mislimo na vas Smile
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 4:40 pm

Sta bi sa rezultatima ?
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 5:05 pm

Drugari, stigli smo
biohemija joj je odlicna, ali krvna slika losa.
Eritrociti 6,26
Leukociti 28,7
MCV 64,9
MCH 22
MCHC 340
HCT 0,4
Hb 138
segmentirani gran 0,69
limfociti 0,27
monociti 0,04
trombociti 257

S- AMILAZA 892.1 U/L
S- GGT 1,4 U/L
PROTEINI UKUPNI 63,6 g/L

Ostali parametri su u granicama, kalijum, kalcijum, urea....
Temperatura danas 39C, otok na desnoj zadnjoj nozi, ali hoda normalno i trckara.
Vet kaze da je najverovatnije FSF u ranoj fazi. Idemo i sutra na pregled. Kontrola krvne slike na 6 nedelja uz terapiju dozivotno.
A meni jedan psihijatar.
I kazu da srce ne boli, a mene boli.
Pozdrav od Lee i Dragane.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mazi

Big Mazi


Muški Broj poruka : 1713
Godina : 51
Lokacija : Obrenovac
Datum upisa : 17.04.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 5:44 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 5:48 pm

Crying or Very sad zao mi je Dragana, jako...
Pokusaj da se smiris, znam kako se osecas, veruj mi...
Uz vas smo hearty
Nazad na vrh Ići dole
AhKin

AhKin


Ženski Broj poruka : 1364
Godina : 41
Lokacija : Bavaniste
Datum upisa : 29.09.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 7:21 pm

Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 7:24 pm

Sad
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 8:41 pm

Sad Sad Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 9:42 pm

leica ::
Drugari, stigli smo
biohemija joj je odlicna, ali krvna slika losa.
Eritrociti 6,26
Leukociti 28,7
MCV 64,9
MCH 22
MCHC 340
HCT 0,4
Hb 138
segmentirani gran 0,69
limfociti 0,27
monociti 0,04
trombociti 257

S- AMILAZA 892.1 U/L
S- GGT 1,4 U/L
PROTEINI UKUPNI 63,6 g/L

Ostali parametri su u granicama, kalijum, kalcijum, urea....
Temperatura danas 39C, otok na desnoj zadnjoj nozi, ali hoda normalno i trckara.
Vet kaze da je najverovatnije FSF u ranoj fazi. Idemo i sutra na pregled. Kontrola krvne slike na 6 nedelja uz terapiju dozivotno.
A meni jedan psihijatar.
I kazu da srce ne boli, a mene boli.
Pozdrav od Lee i Dragane.

Rezultati nisu toliko strašni upravo gledam Marfijev rezultat krvi 2 dana posle FSF napada i razlika je u leukocitima i to mala kod njega je bilo 22.8 (normalno za pse je 17) što bi bilo jako slično kao što Lea ima uzimajući u obzir da je njoj uzeta krv u toku napada. Jako je bitno početi sa kolhicinom što pre, pretpostavljam da su objasnili doziranje, mi smo povremeno imali problem sa retkom stolicom pa sam smanjivao dozu al čak i pola terapije je bolje nego ništa.
Mi smo krv vadili na svakih 6 meseci a urin smo kontrolisali na svaka 3 meseca, iz razloga što se prvi znaci oboljenja bubrega primete u urinu (specifična gustina bude manja i višak proteina u urinu). Uz dobru negu sve će biti ok, kao što rekoh u privatnoj poruci mislim da ste u pravim rukama što se tiče veterinara njima je Marfi bio prvi slučaj FSF. Sad
Za sve što treba tu sam.
Nazad na vrh Ići dole
leica




Broj poruka : 49
Godina : 47
Datum upisa : 19.03.2011

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptySre Maj 11, 2011 10:12 pm

Hvala drugari,

Danas sam zvala gomilu apoteka i niko nema kolhicin, ako znate gde ima, javljajte.
Da li mozete da zamislite koliko joj nije bilo do zivota kad je kod veterinara usla bez otimanja, a danas je vec poznata slika, prepoznala je gde ide pa se zabetonirala, morali smo je unositi ko "dobrovoljca''. Idemo i sutra kod veta pa javljam.
Hvala Vam na podrsci.
Pozdrav od Lee.
wave
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 2:51 am

Sad Sad Sad jako mi je zao, ali sada je to sto jeste. Bice ona uz protokol o.k. ....i iskreno se nadam da napadi nece biti cesti. Odlicno je sto ste kod veterinara koji ima iskustva. Nista, lek, suplementi, kvalitetna ishrana i pracenje stanja bubrega i to je to. Bice ona jos dugo uz vas kiss Leici
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Maj 12, 2011 1:38 pm

leica ::
Hvala drugari,

Danas sam zvala gomilu apoteka i niko nema kolhicin, ako znate gde ima, javljajte.
Da li mozete da zamislite koliko joj nije bilo do zivota kad je kod veterinara usla bez otimanja, a danas je vec poznata slika, prepoznala je gde ide pa se zabetonirala, morali smo je unositi ko "dobrovoljca''. Idemo i sutra kod veta pa javljam.
Hvala Vam na podrsci.
Pozdrav od Lee.
wave

Tražite u apoteci lek koji se zove kolhikum dispert (colchicum dispert) u tabletama je od po 0,5mg mogu da ga nabave apotekari ja sam imao dogovor da mi donose mesečno 2 kutije jer je bilo 20 tableta samo a na samom početku ide jedna tableta dnevno (pola ujutru i pola uveče svaki dan u isto vreme) kasnije je Marfi u jednom danu dobijao i po 2 tablete to je puna doza al nije mogao baš uvek da toleriše.
Kad dođem kući pogledaću još na kompjuteru mesta na internetu kod nas gde se može naručiti lek imam negde sačuvano.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 9:35 pm

Kakva je situacija sa malom Leom ? Da li ste pronasli kolhicin ?
Nazad na vrh Ići dole
Blaze

Blaze


Broj poruka : 742
Godina : 55
Datum upisa : 07.03.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2011 8:02 am

Sto se tice genetskih analiza laboratorija Antagene radi analize izmedju ostalog za amiloidozu i FSF.

Evo linka sa svim sto se tamo radi

http://www.antagene.com/index.motsclefs.Nos-tests-ADN-test-ADN-test-genetique-chien-maladie-id.rubrique_id.124.coderub1.1.coderub2.0.html

A evo i cenovnika

http://www.antagene.com/uploadfichier/Francais/documents%20de%20commande/FR_TARIFS%20150611.pdf

Ostaje da se proveri ko od nasih veterinara moze da salje uzorke i koja je cena pripreme istih za slanje.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 EmptyČet Jun 23, 2011 8:44 am

Blaze ::
Sto se tice genetskih analiza laboratorija Antagene radi analize izmedju ostalog za amiloidozu i FSF.

Evo linka sa svim sto se tamo radi

http://www.antagene.com/index.motsclefs.Nos-tests-ADN-test-ADN-test-genetique-chien-maladie-id.rubrique_id.124.coderub1.1.coderub2.0.html

A evo i cenovnika

http://www.antagene.com/uploadfichier/Francais/documents%20de%20commande/FR_TARIFS%20150611.pdf

Ostaje da se proveri ko od nasih veterinara moze da salje uzorke i koja je cena pripreme istih za slanje.

Sto se amiloidoze i FSF tice, ne rade analize utvrdjivanja bolesti vec se bave istrazivackim radom na otkrivanju genetskih testova za ove bolesti, kako sam uspela da razumem??. mozda ce se ukljuciti neko ko govori francuski ..Moze se poslati krv psa kao uzorak za njihova istrazivanja ili cak i sam uzorak tkiva bubrega ako pas ugine nakon slanja krvi.
Do 15 marta 2010 su sakupili 141 uzorak krvi(moguce i u sklopu velike medjunarodne akcije prikupljanja uzoraka za udruzeno istrazivanje koje je jos u toku) od toga je kod 19 pasa klinickom slikom dijagnostifikovana FSF. Od njih 141, 28 je do sada uginulo i kod 11 je utvrdjeno oboljenje Amiloidoza, 3 su imali druge probleme bubrega a 14 je imalo zdrave bubrege. Znaci za sada je po njihovoj evidenciji, (koja je vec stara), skoro pola pasa uginulih...uginulo zbog Amiloidoze.


Kad vec rec o tome, za sada ne postoje komercijalni testovi.....sem klasicnog uzimanja uzorka tkiva bubrega sa zivog psa (sto niko kome je iole stalo do psa, ne radi svom psu, a moze se uraditi i u BGD na fakultetu) ,da bi se utvrdilo prisustvo amiloida....Bilo bi lepo da ima genetskih testova za komercijalnu upotrebu i nadam se da ce ih biti u skoroj buducnosti za ove smrtonosne bolesti.
Test na amiloid posle smrti rade i kod nas .....kao i osnovnu genetsku analizu za utvrdjivanje ocinstva npr Smile

Bilo bi odlicno kada bi bar neko od domacih odgajivaca poceo da radi amiloid test na svojim psima koji su isli u rasplod a uginu....ja jos nisam cula niti znam da je ovde to iko uradio nakon smrti psa a za sada je to jedini nacin da se uvrdi koje linije i u kojoj meri ( nijedna nije a da bar negde daleko nema ni jednog) imaju naslednu amiloidozu. Treba znati koji su oboleli, koji potencijalni prenosioci a koji zdravi.
Jos uvek mi deluje ravno bajci da ce bi neko kod nas iskljucio i znanog vrlo izvesnog prenosioca iz priploda ako je lep ili ima trofejne pretke ,ali ......mozda se i iznenadim jednog dana . Ipak je novac i licno zadovoljsvo u posedovanju "vrednog" psa jace od broja potencijalnih mladih leseva koje ce taj isti ostaviti iza sebe.Da ne spominjem kucni uzgoj uopste jer se tu uglavnom niti planira, niti vodi racuna o icemu kada je zdravlje u pitanju. Rolling Eyes pale
Kad ovako posmatramo nasa zemlja je pravi raj i nasa populacija ovih pasa puca od zdravlja pale ...koga god da pitas svima su psi zdravi i nikad niko nema, niti je imao problem sto je donekle i tacno jer se amiloidoza i ne moze utvdrditi dok pas ne ugine a onda im vise nije vazno kakvi su bubrezi.Samo se moze nagadjati ukoliko nema napada groznice a slabi funkicija bubrega mladom psu. Ne kazu onda bezveze......ne pariti do najmanje 3, kod nekih se vec u tom uzrastu po lab analizama vidi slabljenje funkcije bubrega sto jeste crvena lampica za izbacivanje iz uzgoja. Ali....ko da ceka toliko..."pregorece" im psi Smile pa sta ce posle Smile i naravno i dalje cujem da ljudi od nekih slusaju kako je normalano da ovi psi zive kratko....takva je rasa, ne zive dugo, tu oko 6 godina obicno a do tada su jako zdravi, ni temperaturu nikad nemaju, eto malo kapci, koza i usi ponekad samo !!!!!! ljuta
I moram da dodam da na mom psu koji je uginuo od akutnog otkazivanja bubrega ..obdukcija i test nije uradjen samo iz razloga sto se to dogodilo u vreme praznika kada se nije moglo odmah....a nisam zelela svog omiljenog psa drzati u svom zamrizavacu mrtvu i cuvati je do radnih dana. Mada presudilo je vise to sto je bez potomaka.


Poslednji put izmenio unaltraina dana Čet Jun 23, 2011 2:54 pm, izmenio ukupno 9 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)   Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Shar-pei groznica (Šar-pej groznica,FSF/SHS)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Groznica
» Marfi i groznica (FSF/SHS/A)
» Shar-pei - 24h
» Shar-pei

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: