Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem lecenja psa - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem lecenja psa - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem lecenja psa - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem lecenja psa - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem lecenja psa

Ići dole 
+10
miracle
kud
Nesha
Skarfi
Buba_mara
sharpi
ivana&bane
Murphypei
Siniša
Ceki
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Feb 10, 2009 11:04 am

Jos jedno pitanje!!!!
Jeste ostavljali vaseg ljubimca nekada na cuvanje nekom kad vi idete na odmor???? Kako se ponasaju??? Procitala sam da je Alfi bio u depresiji i da je bio besan kad ste dosli!!!!!! Malisa:)SmileSmile

Skarfi je vezan za nas, jako!!!
Nase roditelje poznaje, ali nije bas rad da provodi vreme sam sa njima. Ja se brinem te depresije koja moze svasta kod njih da izazove
Nazad na vrh Ići dole
ivana&bane

ivana&bane


Ženski Broj poruka : 491
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.10.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Feb 10, 2009 11:10 am

Kada smo Ivana i ja odlazili na more,Crisp je prvi put bio beba tj imao je oko 3 meseca,tada je ostao sa mojim bratom. Valjda je bio mali da bi skapirao da smo otisli i valjda nije imao pojam o vremenu tj koliko dugo smo bili odsutni Smile Drugi put smo ga ostavili sa Ivaninim roditeljima,u principu kazu da je bio ok,malo tuzan ali ipak ok... Boze,kada smo dosli... Nije prestajao da skace po nama,da nas "ljubi"!! Prase nase "malo"... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Feb 10, 2009 11:16 am

Mene Skarfi kad ne vidi ceo dan, on blesavko poludi od srece.... Ivan mi kaze da cim zazvonim na interfon od odlepi, cvili, skace, hoce vrata da probije...moghu zamisliti odlazak na 10 dana i njegovu tugu....U gradu ima kafic u kom je i on dobro dosao gost..tamo dok pijemo pice on seta, druzi se sa gostima, ima svoju vodu....ali kad jedno od nas krene ka toaletu on naravno ide kao pratnja:)SmileSmileSmile svuda gura svoj mali mekani nosic:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Feb 10, 2009 4:56 pm

Ja stvarno nikada nisam video rasu koja se toliko vezuje za ljude. Ja Marfija ostavim kući sa sestrom i to na samo tri dana (to je najnoviji rekord) i on ne jede, i neće da obavlja veliku nuždu jer ga ona ne pušta u šetnjama, a on je stidljiv. Ne znam kako bi reagovao da ga ostavim duže,ali ne verujem da bi bio normalan da ga ostavim sa ''strancima'' još ako to nije njegova kuća. Čak i posle samo tri dana koliko me poslednji put nije video kad sam došao kući nije želeo da razgovara sa mnom čak nije hteo ni da mi se javi,a inače se poklanja na vratima kad dolaze ljudi koje voli.
Nazad na vrh Ići dole
sharpi

sharpi


Muški Broj poruka : 1043
Godina : 47
Lokacija : Temerin
Datum upisa : 08.02.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyUto Feb 10, 2009 6:40 pm

Druge godine kad smo išli na more,Alfi već nije bio u depresiji,ali postao je mnogo dominantan,mislio je da je došao njegovo vreme,da je sada on vođa "čopora".Smile Baš su pričali da skroz se promenuo,i da je baš bio agresivan... Smile Ma svaki dan smo zvali da pitamo i za njega kako se ponaša,poslali nam na mms slike i video i tako smo i mi bili mirni,mada najranije bismo i njega poveli sa nama,ali šta bi on radio kad smo mi na plaži?!
Za ovu godinu se ne brinem,jer je već tu i Lili,a oni su stalno zajedno,ni korak da naprave jedan bez drugog...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPet Apr 03, 2009 9:14 pm

Hoću da zhavalim svima koji su nam preporučili ''Bilju&Olju'',sharpi i skarfi posebno hvala. Bili smo danas ljudi su stvarno divni,Marfi je vadio krv i bio je iznenađujuće dobar obzirom da nikada to nismo radili,nije režao niti lajao,ali je zato malo gunđao i kako je spušten sa stola krenuo je da beži napolje. Smile Smile Smile Sutra čekamo rezultate pa ću da vidim. Kad smo razgovarali jako sam se iznenadio ljudi su znali za FSF,ali prvo test na sve ostalo (u igri je i Lajmska bolest) pa tek onda dijagnoza. Svaka im čast. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 12:11 pm

Potrebna mi je pomoć.
Don danas uopšte neće da jede.Ima jak proliv,a znam šte je jeo tako da ne verujem da je od hrane.Osim što je juče pojeo 2 smokve.Koliko god se mi trudili on odbija hranu.Jutros je bio veseo,rezigran i hiperaktivan.Sada je malo usporeniji jer mu se spava.Ali tako mu se svaki dan spava oko podneva.Primetili smo još da mu curi nos.Obrisao sam mu ali kad je on jako dunuo opet curi.Ne kija,ne kašlje.Šta bi moglo da mu bude?Jel moguće da je pokupio neki virus ili prehladio stomak?Molim vas pomozite?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 1:21 pm

Moguće da je prehladio stomak. Jel pije vode? Kad imaju proliv jedini problem je što malci lako dehidriraju. Odvedi ga kod veterinara pa neka ga pregleda skroz,prepipa izmeri temperaturu i te osnovne stvari. Verovatno će mu dati dve injekcije i posle nekog vremena će se povratiti.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 2:34 pm

Katastrofa!! Sad Sad Vratili smo se od veterinara.Nije prehlada stomaka,nema temperaturu ali zato ima natekle krajnike i sekreta u plućima i to izbacuje kroz nos. Sad Sad Primio je 3 boce.Uplašio nas je kad nam je rekao da je moguće vakcina probila. Shocked A mi sumljamo je prehlada od ove kiše što je padala između subote i nedelje.On je izbacio ćebe i spavao je na daskama.Moguće je i od hladne vode jer mu mi često menjamo vodu pa kad se izigramo i izjurimo on se napije ko kamila.A možda je i od nagle promene vremena.Ja se oceko kad nam je rekao da je moguć štenećak. Shocked Sad Shocked Kaže da su uglavnom to prvi simptomi.
Ako je to ne znam da li će se izvući..... Shocked Sad Sad Sad Sad
Sad je jeo pirinač i jogurt,a granule neće jer ga boli grlo.
A sad sam primetio da ima peruti po leđima.... Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 3:16 pm

Još jedno pitanje da li je uz štenećak obavezna krv u prolivu....?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 3:41 pm

Baš mi je žao što je bolestan,ali ono što ja znam o štenećaku je da ga u početku obavezno prati visoka temperatura,kasnije se stanje menja pa temperatura varira od izuzetno visoke do niske. Ja ne mislim da je štenećak u pitanju.

Citat :
Prvi znakovi oboljenja se pojavljuju 3 do 15 dana od infekcije. U prvom stadiju oboljenja primećuje se veoma visoka temperatura, gubitak apetita, apatija i vodenast iscedak iz nosa i očiju. Ovi simptomi se često zamene sa simptomima prehlade, tako da to treba imati na umu.

A šta je mislio pod tim da je vakcina probila? Shocked Imao je dovoljno vremena da razvije imunitet tako da teško da je štenećak,mada može da se javi bez obzira na vakcinu. U svakom slučaju mislim da nije to.

Krv u prolivu može da se pojavi usled virusa, napada virusa na tanka i debelo crevo, usled delovanja parazita (gliste,crevni paraziti).
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 3:46 pm

Hvala ti!
Vakcina kada probije misli se da je virus nadjačao imunitet.On je zadnju vakcinu primio 22.08.Znači ima već 10 dana.
Verujem da je od hladne vode ili naglog promena vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 3:59 pm

Čekaj 22.8. mu je bila poslednja treća vakcina? Za 10 dana nije još razvio imunitet,ali ga ima samo daleko slabiji jer ga štite prethodne vakcine. Samo ga prati, čim jede (bilo šta) znači da je ok. Ja mislim da je prehlada. Rešiće se to ne brini,nemoj mu dodavati ništa od onih preparata, a za hranu bi bilo najbolje supica,pirinač i belo meso dok malo ne ojača.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:06 pm

Da to je ta treća koju je dobio za svaki slučaj.Baš je puno pirinča pojeo i jogurta.Celo lice je zamazao. Smile
Hvala na savetu. Wink


Poslednji izmenio NEBOYSHA dana Pon Avg 31, 2009 4:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:07 pm

Kod pasa ne postoji prehlada.To što mu curi nos mogu biti bakterije što se može ustanoviti samo kroz bris.Mrki je imao u nosu neku Klebsiela Pneumonie koja izaziva upalu pluća i to se manifestovalo kroz slince kao kod deteta(žuto-zeleni).Šetam ga i brišem mu nos papirnim maramicama.
Automatski to prelazi i na grlo pa budu natečeni krajnici a tada pas odbija svaku čvršću hranu jer ga to boli.
Curenje iz nosa,proliv to jesu prvi simptomi štenećaka ali pas koji dobije štenećak odbija bilo šta da stavi u usta i nije uopšte veseo niti aktivan.Ja lično ne verujem da je štenećak neko upala krajnika usled neke bakterije.
Pas ima prirodni instinkt i neće ležati na hladnom ako mu ne prija i neće bez veze skloniti ćebe.Isto tako neće piti vodu ako nije sveža a isto tako ni hladnu ako mu škodi.
Štenećak ide sa krvi u stolici.
Čim on bilo šta hoće da pojede,ne brini.
Uzmi supu i piletinu skuvanu i stavi u blender i samelji kao bebama da bude tečno-kašasto pa mu to daj za sledeći obrok.Ja ću biti do 19h pored kompa pa javi šta se dešava.Imam iskustva nažalost i sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:11 pm

Hvala puno.Malo ste me smirili.
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:39 pm

Da,zaboravila sam temperaturu da spomenem.Štenećak ide sa izuzetno visokom temperaturom i toplim nosem.Ponavljam,ako jede bilo šta nije štenećak već grlo što je kod pasa normalna bolest kao i kod ljudi.Mogao je to i od tebe da pokupi.
A veterinara menjaj.Ovaj sa probijenom vakcinom neka teli krave.Kakva glupost.Vakcina je vid zaštite koji ne garantuje 100 posto da do te bolesti neće doći ali ipak to su retki slučajevi.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:44 pm

Hvala! Mnogo ste mi pomogli. Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 4:52 pm

Na žalost i ja imam iskustva sa tom opakom bolešću.Prvo leglo koje ja imala naša Greti je obolelo od nje.Ostalo nam je samo jedno štene,znači svi ostali su nam uginuli.To je bilo pre dve godine.Ne mogu vam opisati kako smo se borili za njih,znači noćima nismo spavali ni ja ni suprug a da ne govorim o tome da sam otplakala svakog od njih.Ženkica koja je ostala je i dalje kod nas.Nisam ni pomišljala na to da je damo nekom.Ona je izgleda imala jači imuni sistem pa se izborila sa bolešću.Sad je prava dama i da kucnem nema posledica,mada kažu da ta bolest može da ostavi posledice kod onih koji je prebole.Da,nisam rekla da su dobili štenećak iako su bili vakcinisani i revakcinisani.Veterinar koji nam je lečio keriće rekao je da se i to dešava ali jako retko.Mi smo posle toga dezinfikovali celu kuću i dvorište.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 5:25 pm

Upravo smo se premorili obojica od trčanja i igre.Ponovo je lud kao struja!!!Jeee! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 5:35 pm

Super.Trebaće mu još koji dan antibiotika za grlo i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 5:56 pm

Odlično... Vidiš da je malac kao stena. Smile

Ja sam se napatio dok nisam našao veterinare. Da ne pričam koliko puta smo imali groznicu još kao mali,a glavno lečenje je bilo dve boce i to je to dođite sutra i ako je sve ok možete kući,a ako nije još dve boce. Sto puta sam pisao da sam u 90% slučajeva sam lečio psa i postavljao dijagnoze. A glavno prebacivanje je bilo:''Nemoj da čitaš po internetu naći ćeš mu 100 bolesti...'' Nije mi jasno zašto je morao da te plaši sa štenećakom,ali dobro. Da vidiš kako sad izgleda kad odem kod veterinara. Obavezno prepipavanje Marfija, obavezno merenje temperature (pa to je prvi znak da li nešto nije kako treba), obavezno 100 pitanja pa ako ni to nije dosta tražim vađenje krvi.
Nećete mi verovati,ali nama je prvi put infekciju uha veterinar lečio na osnovu toga da sam ja rekao da pas mlati glavom i češe uši. Odmah je dao kapi koje su na bazi steroida i koje kad je u pitanju gljivična infekcija samo ubrzaju razvoj gljivica,naravno kod nas je bila gljivica u pitanju.
Neverovatno,ali istinito. Sa ''Biljom&Oljom'' sam super zadovoljan,posebno hvalim Vladu jer mu svaki put odnesem gomilu papira da pročita jer realno ja se ne razumem u te njihove medicinske pojmove. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 10:42 pm

Mališa je super večerao.Jeo je pirinač sa jogurtom i granulama.Obavio je veliku nuždu i nije proliv već ima normalan oblik samo je malo mekše.Srećan je,razigran.....Hvala svima na pomoći.
Jedino šta nas sada brine je to što mu se leđa malo perutaju a na stomaku smo na dva mesta videli kao neke braon tačkice.Evo slike.Ovo mu je oko sisice.

Problem lecenja psa - Page 2 Dsc075581resize
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 11:03 pm

Perut je sastavni deo svakog stresa organizma, bilo da je bolest ili neki prolazan virus...
nemoj se za to brinuti, proci ce perut...

Nisi postavio slike, da vidimo te tackice


Drago mi je da je Don dobro:)SmileSmileSmileSmileSmile
Slatkis:)SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 EmptyPon Avg 31, 2009 11:06 pm

Ja vidim sliku u mom prethodnom postu ali evo ponovo.

Problem lecenja psa - Page 2 Dsc075581resize
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem lecenja psa - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem lecenja psa
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» Problem sa testisima
» Problem bradavica
» Problem sa teranjem
» Testisi...Problem!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: