Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Problem lecenja psa - Page 3 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Problem lecenja psa - Page 3 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Problem lecenja psa

Ići dole 
+10
miracle
kud
Nesha
Skarfi
Buba_mara
sharpi
ivana&bane
Murphypei
Siniša
Ceki
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 7:55 am

izvini, kod mene se uopste nije otvorila slika u postu...sad tek jeste...
izvini jos jednom...

Skarfi ovo nikad nije imao, a mozda i jeste ali nisam videla....
Njemu su se pojavile neke krupnije, kao bradavice, mazali smo SInoderm N za kozu i spoljnu upotrebu i proslo za 3 dana...

Probaj sa tim, ili cekaj forumase da se jave sa odgovorima, mozda oni znaju...

Ili kad promenis veterinara, odes da vidis...
Ili nazovi Berceka, odgajivacnicu u Zrenjaninu i pitaj ga gde onvodi svoje naborane na preglede....meni je na sva pitanja odgovorio...super ljudi a blizu si i da odes licno...

pozz

javi jel ima promena kod malog mekoanig
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 11:39 am

Po ovome na slici meni prvo pada na pamet da je reakcija na ujed buve,mada je teško reći preko slike. Prekontroliši ga za svaki slučaj,znam da si ga skoro čistio,ali te buve su jako dosadne i teško ih se rešiti,svaka mačka koja ti prođe kroz dvorište navuče celu jednu familiju buva sa sobom. Smile

Jel malac danas divlja? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 3:04 pm

Mališa je isti kao i ranije! Very Happy Very Happy
Divlja,skače,juri,gricka,igra se....veseo je!......! Smile Jutros je za doručak sve pojeo.A jeo je samo granule.Za ručak je jeo granule sa jogurtom i opet je olizao posudu. Very Happy Ne curi mu nos,nema proliv...
Sad baš treba da ga odvedemo na pregled.. Smile Smile
Presrećan sam! Very Happy Very Happy A juče sam se baš uplašio..
Jedina briga su te tačkice.Nisu se povukle a nisu se ni proširile.Pitaću vet. šta bi to moglo da bude.Da nije možda neki komarac,pošto kod njega u kući ih ima puno.(moramo da zalepimo onaj papir da se za to lepe komarci)

Skarfi nema potrebe da mi se izvinjavaš,dešava se.A i svi vi ste mi toliko pomogli da se nikad ne bi naljutio na bilo koga! Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 5:14 pm

Nije komarac pošto od komarca ujed izgleda isti kao kod čoveka.Liči na ujed buve ali ne mora biti.Operi to fiziološkim rastvorom i ništa više.Proći će možda i samo od sebe.
Nazad na vrh Ići dole
miracle




Broj poruka : 167
Godina : 59
Datum upisa : 07.04.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 6:55 pm

I ja mislim da je to od buve.Naša Greti ima alergiju na ujed buve pa možete zamisliti kako je to.Znači ,sva se upali,tako da muku mučimo da je sačuvamo od tih napasti. Nekad zna sama sebe da izgrize na tom mestu gde je ujede.Užas!
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 2:58 pm

Potreban brz odgovor!!!Don opet slabo jede.Ovog puta je u pitanju donja usna.Gornji zubi mu udaraju u donju usnu i ona više nije mekana sada je tvrda.Šta treba da radimo jel mora operacija????Vet. će uskoro doći da ga pregleda.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 3:18 pm

Operacija za šta?! Nije mi jasno jasno šta je sa donjom usnom... Misliš da se donja usna uvrće preko donjih zuba? Ajd probaj malo detaljnije da mi objasniš pošto ne razumem najbolje... Misliš da slabo jede zato što ne može da žvaće zbog uvrnute donje usne? Sačekaj veterinara da ga pogleda... Otvori mu vilicu i pogledaj da li na donjoj usni ima tragove zuba... A ukoliko je usna tvrda i otečena može biti da ga je nešto ubolo,možda je ćapio pčelu ili osu ili pauka. Naravno proverite mu temperaturu...
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 3:28 pm

Da u donjoj vilici ima tragova zuba.Pogotovo od očnjaka.Natekla mu je.Ne jako.Stalno traži nešto da grize.Sada bi trebalo da počne polako zubi da mu rastu.Možda mu je zato nateklo...
Odgajivači su nam rekli da se za takve slučajeve radi operacija,da se odstrani deo usne.
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 3:44 pm

Nama je veterinarka rekla kada je Mrki imao 4 meseca da mu donja usna prelazi preko donjih zuba i da će verovatno morati da mu se skrati malo donja usna.Ali,ako mu ne bude smetalo,ništa.To je navodno rutinska operacija kod njih kao i kapci.Mrkiju se vremenom raširila glava,vilica...pa mu to nije smetalo tako da smo tu operaciju izbegli.Ali u jednom periodu uopšte nismo mogli da mu vidimo donje zube jer je usna išla duboko preko njih u usta.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 3:51 pm

Hvala vam! Very Happy
Nadam se da će tako biti i u Don-ovom sličaju. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 4:10 pm

Samo bez panike,biće to u redu.Čim jede išta, nije alarmantno.Sačekaj,možda ga je nešto ujelo,možda je nešto pojeo pa ima blagu alergiju(može biti i glista).
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 6:12 pm

Slažem se sa Iris,obavezno sačekaj i javi šta kaže veterinar.
Rekao sam ti da pratim i veliki shar-pei forum i naleteo sam samo na dva slučaja u kojima je morala da se radi ta operacija. Druga stvar,ta operacija kao i entropija, ne bi trebalo da se radi dok pas ne završi sa formiranjem glave,evo čuo si da su isto i Mrkiju predložili pa kad se popunio sve bilo OK. Takve operacije se rade samo u slučaju kada pas ne može nikako da funkcioniše. A to što nekada ne jede koliko ti od njega očekuješ ne mora ništa da znači,mi imamo dana kada Marfi ceo dan ne jede ništa.
Znači samo opušteno i bez panike. Poslednja stvar, entropija i operacija sečenja i zatezanja donje usne se smatra diskvalifikacionom manom i takvi psi bi trebalo da budu isključeni iz uzgoja jer se smatra da je to genetski.
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 6:39 pm

Sta ti je rekao veterinar, kako je DOn???
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Sep 16, 2009 8:41 am

Pozdrav za sugradjanina, mislim da smo se sreli par puta... Bar mi je Don jako poznat.... iz kog dela grada si? Da se vratimo na temu. I mi smo sa jednim stenetom imali problem i resili smo ga bezazlenom operacijom, naravno bezazlena je i lagana ukoliko je radi dobar veterinar. Kako sad ovde ne bi reklamirali veterinare ili kudili druge molim te da mi se javis na pp i kazes kod kog veterinara ides. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
Hana

Hana


Muški Broj poruka : 472
Godina : 111
Lokacija : tu i tamo
Datum upisa : 16.05.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Sep 16, 2009 3:22 pm

@sloti slobodno napisi ako imas pozitivno iskustvo sa nekim veterinarom, isto tako i negativno,jer svi mi kuburimo sa dobrim veterinarima pa mislim da nema nista lose u tome da se preporuci dobar , ali isto tako i da se napise koji je za izbegavanje.
Nazad na vrh Ići dole
sloti

sloti


Muški Broj poruka : 257
Godina : 46
Lokacija : Zrenjanin, www.sharpei.iz.rs
Datum upisa : 06.04.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Sep 16, 2009 3:28 pm

Iskreno, ja nemam poverenja u ove nase Zrenjaninske osim kod decka kod kog ja idem a spremam je da prihvati iskustvo i znanje koje ja imam sa shar pei-evima. Takodje, supruga mi je lekar pa dosta toga mozemo sami da zakljucimo ali nikada ne lecimo bez veterinara. Moj omiljeni veterinar je Ilonka u Subotici i ona mi radi sve hirurske ili ne daj boze ozbiljnije intervencije. Pozdrav za nju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sharpei.iz.rs
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySre Sep 16, 2009 3:41 pm

Ilonka je zakon za hirurgiju.
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySub Sep 19, 2009 3:11 pm

U pravu ste kada je rec o veterinarima . . . Ilonka je jako strucna a posebno kada je Shar Pei rasa u pitanju.
A sto se tice bilo koje anomalije ili bolesti kod ovih pasa, moj moto je otici kod dva - tri veterinara i videti sta kazu.
Ako svi isto kazu onda nema promasaja ali cesto se desava odem kod njih troje a svi mi drugaciju dijagnozu kazu. Strasno, tako da ja licno ne verujem veterinarima jer oni sve sablonski rade. Cast izuzetcima, ako uopste postoje - ali ja na izuzetka jos nisam naisao osim gospodje iz Su.
Pozdrav za sve a posebno za Mrkija (ipak je Beba rodjena setra Mrkiju )
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptySub Sep 19, 2009 3:27 pm

Problem sa Don-ovim usnama nema već su u pitanju bili zubi.Počeo je da ih menja. Smile

slavkan73 ::
Ipak je Beba rodjena setra Mrkiju

Ako je tako onda pozdrav za Mrkija i Bebu jer su oni rođaci mog Dona. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyNed Sep 20, 2009 1:31 pm

Perutanje kože na leđima i dalje ne prolazi... Rolling Eyes Nije crvena...

Problem lecenja psa - Page 3 Dsc077511resize
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyNed Sep 20, 2009 5:23 pm

Perutanje nije toliko strašno ukoliko nema drugih problema (crvenilo,svrab,pečati). Organizam mora da se oporavi od stresa,malo je vremena prošlo od kada je imao onaj problem tako da mu treba još neko vreme. Smile
Nazad na vrh Ići dole
kud

kud


Broj poruka : 1143
Godina : 56
Datum upisa : 11.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyPon Sep 21, 2009 4:01 pm

E pa tvoj Don prolazi do sada isto kao njegov rođak.I nas su uplašili sa operacijom usana...
Mrki se tačno sa 4 meseca perutao isto ovako a najviše na leđima blizu repa.Proveri prostirku ili šta već na kojoj leži Don.Ako nije čist pamuk ili vuna ukloni.Možda je moj savet OK a možda i nije.Mrki je ležao na mikrofiberu a to nije prirodni materijal i perutao se.Sa 4,5 meseca je imao operaciju kapaka i nikad više nije legao na tu svoju prostirku( zašto,ne znam ) ali više se nikad nije ni perutao.Da li je to povezano ne znam ,ali vredi probati.
Pozdrav za rođake!
Nazad na vrh Ići dole
Bora

Bora


Muški Broj poruka : 259
Godina : 39
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.09.2008

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyPon Sep 21, 2009 7:31 pm

Bora se isto sa 4-5 meseca perutao ali je proslo samo od sebe i to veoma brzo!
Tako da verujem da ce i Donu isto tako biti!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyPon Sep 21, 2009 7:42 pm

Hvala vam! Wink Poslušaću savet. Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 EmptyUto Sep 22, 2009 1:34 pm

Pozdravljamo DON-a . . .
Perutanje je sigurno prolazno i periodicno se moze vracati.
Nije povezano niti sa imunitetom niti sa bilo cime osim da se perutanje najcesce pojavljuje odmah nakon perioda linjanja. CETKANJE je najbolji lek.
Znaci, kada pas zavrsi sa prvim linjanjem, pojavice se perutanje koze koje moze trajati onoliko vremena koliko je potrebno kozi da se oporavi.
Isto tako perutanje moze biti posledica nedostatka odredjenih vitamina. Ali u svakom slucaju ako bilo ko primeti da pas ima perutanje a traje jako dugo trebalo bi ipak otici kod veterinara jer Shar Pei psi imaju dosta masnu kozu tako da cesto i dugotrajno perutanje im bas i nije svojstveno.
Pozdrav za sve Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem lecenja psa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem lecenja psa   Problem lecenja psa - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem lecenja psa
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnovna dresura
» Problem sa testisima
» Problem bradavica
» Problem sa teranjem
» Testisi...Problem!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdravlje-
Skoči na: