Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ponašanje pasa

Ići dole 
+22
Ari
Croft
PAŠA
Bojan_Radojkovic
Jojo 90
jan-lun
Dacha
Hana
Gaga^_^Aki
rugievithus
aca81
Nesha
nesa151
kud
Sheere Khan
thealimovic
sandra1000
vesnacikos
hektor
neron
unaltraina
Big Mazi
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Dec 12, 2012 5:28 pm

Uporedjivati psa i decu,po meni totalno bez smisla i van svake pameti,kao i to da se prema psu odnosimo kao prema detetu.Sto se ponasanja tice,pas mora da nauci i zna pravila lepog ponasanja koje mu mi kao vlasnici diktiramo.Za mnoge ce mozda dresura biti bolesna...(citaj zdrava) ali po meni deluje i ajde da ne masimo temu jer ovo je tema o ponasanju pasa za koje smo mi odgovorni ...znaci mi odgovaramo za postupke svojih ljubimaca i onako kako ih mi naucimo,to je slika i prilika nas samih Wink Kad je moj pas u pitanju,mogu da kazem da sam izuzetno zadovoljna njegovim ponasanjem,zna pravila lepog ponasanja i mnogi su imali prilike da to i vide kada su bili kod nas. Da budem iskrena,nisam nesto preterano radila sa njim,ali ono osnovno jesam,u setnju idemo bez povodca,na komande se odaziva i slusa,dozvoljava sve tretmane higijene bez da bezi,uvek mogu da uzmem hranu iz usta,prema gostima se ponasa kulturno,svakog onjusi i ko je njemu zanimljiv dodje i mazi se a ko mu ne "legne na prvu" onjusi i vise ga ne konstatuje.Imali smo jednu situaciju u Lazarevcu na izlozbi ove godine,sudija je hteo sam da pogleda zubalo (a kako njuska malo mesnatija a on hteo da se uveri da su bas svi zubi na broju),pitao me da mu prstima prepipa zube Shocked .Ja dala odobrenje,Heki mirno i strpljivo dozvolio "stomatoloski"pregled Smile Zato glasam za dresuru,to nije bauk vec potreba za sto komforniji i lepsi zivot sa ljubimcem Smile Ostali...... Wink
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Dec 12, 2012 6:33 pm

Neznam zasto neki clanoci misle da je dresura pogresna, Procitajte sve postove, to niko nije rekao. Pricali smo samo o tome da pas nesme da se maltretira ako nesto NE ZELI da radi. Svaki pas je prica za sebe. Prica je pocela zbog snimka na kome je pas ubijen u pojam. Onaj mali plavi... neko je napisao da ima samo 8 meseci. Nije dresura pogresna DALEKO OD TOGA, pogresno je lecenje kompleksa na psima. Nemojte mi zameriti neznam pse po imenima, ali potrudicu se da me razumete. Magna, taj pas blene u coveka koji je vodi i glava joj je zalepljena za njegovu budinu. Da li je iko od vas to radio sa svojim psom? Ponavljam se, fascinantno je sta pas moze da nauci. Pas mora da zna osnovne komande, MORA, radi svoje i nase bezbednosti. Pas mora da zna gde mu je mesto i da zna da se ponasa. Pas nesme biti maltretiran. I dalje tvrdim da je mali plavi prisiljivan na rad i kad nije to hteo.

Niko nije rekao da nevalja svog psa uciti i vaspitati i da on treba da bude raspusten. Pas mora da se ponasa normalno, da ne napada ljude na ulici, zgradi u stanu/kuci, decu, druge pse.... Mora da zna da se prema ljudima ponasa pristojno, a ujedno i ti ljudi da budu normalni prema psima. Ljilja je rekla da ona opomene druge kad njen pas nije raspolozen za upoznavanje, igru. Ali isto tako nije odgovorna ako ljudi i pored njene opomene insistiraju da diraju njenog psa.

Pogresno sam se izrazila kad sam uporedila decu i pse...


Citat :
To cimanje povoca je ok. To je kao kada se dete ponasa nedolicno pa ga uhvatimo za rukav i prodrumsamo ( imam osecaj da ce ovo sad svi pogresno da shvate) mislim konkretno kad dodje u neko besno stanje pa ga prodrmusamo "Prekini, nesmes to tako, nije to lepo i sl.." A drugo je kada uzmemo kais i to dete oplavimo zato sto je bilo besno ili izrevoltirano.

Kad sam ovo rekla mislila sam da trzanje povoca i makljanje psa nema veze jedno s drugim. Da trzanje povoca nije maltretiranje vec meni licno sluzi da prekinem neku reakciju svog psa tako sto cu kad trznem povocem skrenuti paznju na sebe i opomenuti ga sa "NE". A ne da ga umlatim i da posle ocekujem da mi pas bude normala, mozda ali juce. Zato sam uporedila decu s tom situacijom i da deca koja su opomenuta na lep nacin i deca koja su premlacena nisu isto, dete koje dobija batine dobija i traume za ceo zivot, strepi od sledecih batina i ima strah da bilo sta sto je uradio da je uradio pogresno i da ce opet dobiti batine.

Citat :
Kao sto svi znamo deci se najlakse prilazi kroz igru... tako i uce. Tako je zanimljivije. Ja nevidim razliku izmedju dece i pasa...ako pas moze kroz igru da uci to je idealno. Da izvrasava komande veseo, razigran, a ne pokunjen i uplasen.

Kad sam ovo rekla mislila sam na malu decu, 2-3 godine, koja u tom uzrastu nisu u stanju da razumeju neke stvari. Zato sam rekla da nema razlike izmedju dece i pasa. Ako mala deca kroz igru uce, zasto tako nebi i psi. Nisam mislila na decu od 8-9-10 godina jer je to apsurdno, psiha psa i psiha deteta tog uzrazta nije na istom nivou.. Psiha psa i malog deteta po meni jeste na istom nivou.

I Beti ide bez povoca. Uz nogu. Besprekorno reaguje na svaku komandu. Ja sam njen gazda, a ne ona moj. Postuje nepoznate, postuje druge pse, stanare zgrade, goste ali isto tako i oni moraju da postuju nju kad nije raspolozena za druzenje. Ali nikada nebi svog psa udarila zbog toga sto nece da sedi na samlici (mala stolicica) sto nece da mi ide pripijene glave uz nogu is sl. Moramo svoje pse uciti lepom ponasanju jer jedino tako imamo kontrolu nad njima, ako ja kao gazda svog psa drzim raspustenog i dogodi se da moj pas ujede nekog, sta koga briga za mene kad dodju da ga vode da ga uspavaju. PSE TREBA DRESIRATI A NE MALTRETIRATI. kiss
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 2:43 am

Ako je danas neko probustio emisiju "Bez komentara" Very Happy


Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 8:26 am

Opet ista prica. Meni nije jasno zasto svi mislite da da bi pas naucio da ide uz nogu mora da bude maltretiran da bi to naucio ??? Pa dovoljno je da imas neku poslasticu u ruci i da pas skapira sta treba da radi, znaci bez ikakve dreke i udaranje psa,to moze da se nauci, kroz igru sve se moze. Ja licno to moje nisam ucio jer realno kod sar pei i kad ga nesto naucis oko ovakvih stvari mora se dosta puta, cesce ponavljati jer przo zaboravi,sto se tice tih stvari uopste nije kao drugi psi. imao sam dosta rasa u svom dvoristu,a i dok nisam uzeo ovu rasu uvek je bilo u dvoristu makar jedan mesanac sa ulice,a bilo ih je i po 2 u nekim periodima mog zivota. i cak ti mesanci su dosta brze ucili od sar pei i lakse skapirali stvari ,i nije bilo potrebe da stalnim ponavljanjima. Znaci uz igu se sve moze nauciti i to bez ikakvog maltretiranje pasa. Sandra,pogledaj video klip sa izlozbe u debeljaci gde sam ja sa stenetom od 3 meseca. Vezbanje je bilo samo 2x po nekih desetak minuta,i sve se to naucilo samo sa slatkisem u ruci , mazenjem po glavi i poljupcem u njuskicu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 11:52 am

Potpuno ne razumevanje, bar sto se mene tice. Ne maltretiraju se psi dresurom ako se radi po sistemu nagradjivanja i kroz igru, tada je psima zabavno i mnogi rado izvrsavaju komande,opet, neki primerci jednostvno ne funkcionisu na takav nacin i kod njih ne "pali" poslastca.....ALI!! Stare metode dresure kakve se i dan danas primenjuju kod sluzbenih pasa...recimo vojnih(sto znam iz prve ruke jer mi je brat bio vodic psa u vojsci u kampu za obuku a imam kontakt i ovde u gradu sa ljudima koji rade u policiji na obuci pasa) a mnogi vlasnici podrazumevaju da je to tako i normalno je,gotovo uvek podrazumevaju sistem dresure koji ukljucuje i kaznu da bi se pas doveo do savrsene poslusnosti. Metod koji je koristen vidi se u ponasanju i govoru tela psa. Kao sto sam vec pomenula a i Ana je potvrdila u vezi onog plavog psa, kod tog psa se vidi da je verovartno bilo i kaznjavanja za razliku od Klivly koja iako Sandri izgleda neprirodno sa glavom na butini vodica ...sve to radi bez straha i vrlo razdragano. Ocigledno je da Elena ne kaznjava svoje pse tokom dresure iako Magna nije uvek raspolozena da izvrsava komande na nekim snimcima. Onaj njen muzjak Efialitis je takodje uvek spreman na saradnju i zeli da joj udovolji.Govr tela istih znakova kao i kod Klivly.
Problem je u tome sto mnogi vlasnici primenjuju sistem kaznjavanja psa tokom dresure i pas komande izvrsava iz straha a ne sto zeli da udovolji vlasniku jer i on uziva u tome.
Pas se kaznjava SAMO u slucaju da nece da izvrsava radnje koje su od vitalne vaznosti za zivot u urbanoj sredini pa ni tada ako je potpuno nepreman na saradnju, bolje ga je kontrolisati ogranicavanjem nego maltretirati ga jer gotovo uvek dolazi do kontra efekta.....Shar Pei definitvno nije pas koji uvek zeli da udovolji vlasniku, jednostvno je previse svoj da bi to cinio i ne vidim svrhu u tome da se pas kaznjava da bi uvek legao recimo na komandu "lezi" ili po svaku cenu insistiralo da se takav pas obuci za setnje bez povoca. Treba upoznati krakter svakog ovog psa ponaosob, obim dresure prilagodi njegovoj spremnosti da saradjuje i sve to samo u okviru dresure bez kazne. Postoji i momenat koliko je koji vlasnik spreman da radi sa psom i u kom obimu zahteva od psa vise od osnovne poslusnosti ...to je ono "zeljeno ponasanje" psa koje zavisi od zahteva vlasnika. Neko ce se zadovoljiti da ga pas slusa dovoljno da ne ugrozi nekoga ...a neko ce od psa zahtevati vise pa i polaganje ispita poslusnosti ili IPO.....radi se samo o tome da nema potrebe maltretirati pse kaznjavanjem koji nisu tip psa od kojih moze da se zahteva nesto vise ukoliko obuka sistemom nagradjivanja ne daje zeljeni rezultat.
Pas mora znati svoje mesto u kuci, mora slusati toliko da ne ugrozi druge na mestima gde i pas i vlasnik mogu snositi posledice...ako neko ni to nije postigao jer nije dovoljno radio ili nije uspeo sitemom nagradjivanja, neka ogranici psa a ne kaznjava batinama ili elekticnim sokovima recimo, ponajmanje da ga kaznjava jer ne zeli i nije mu interesantno da se popne na klupicu i legne.
Radi se samo o tome da psi "roboti" mogu to biti i na svoje zadovoljstvo a ne po svaku cenu po zelji vlasnika i biti maltretirani zbog toga.....a ima ih mnogo koji to ne rade zato sto im je to zabavno i zele, vec zato sto su i u strahu..... pa i na izlozbama smo mnogi od nas imali prilike da vidimo da pas bude udaren ako ring dresuru nije odradio savrseno i zbog toga losije plasirao.Niko ne moze da me ubedi da plavi pas sigurno nije bio protresen ili preziveo neku drugu grubost kada je vezbao ono penjanje i lezanje na klupicu ili komandu"lezi". Jednostvno ne mislim da su svi vlasnici takvi da zbog neke dresure nece kaznjavati psa a da bi posle mogli da neki snimak postave na YouTube i ocekuju aplauze ili nagrade na takmicenjima...bilo kakvim koji podrazumevaju dresuru psa.I to se vidi po ponasanju psa uvek.
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 13, 2012 5:24 pm

Citat :
Opet ista prica. Meni nije jasno zasto svi mislite da da bi pas naucio da ide uz nogu mora da bude maltretiran da bi to naucio ??? Pa dovoljno je da imas neku poslasticu u ruci i da pas skapira sta treba da radi, znaci bez ikakve dreke i udaranje psa,to moze da se nauci, kroz igru sve se moze.

Daco stavi neki smajli, ovako delujes kao da se ljutis Very Happy

Kroz igru mogu i kola da nauce da voze i klavir da sviraju... ali ne podnosim taj plasljiv pogled i taj povijeni rep. Manipulacija hranom je oket, ali siba, struja i slicne metode to nedolazi u obzir.


Citat :
Ja licno to moje nisam ucio jer realno kod sar pei i kad ga nesto naucis oko ovakvih stvari mora se dosta puta, cesce ponavljati jer przo zaboravi,sto se tice tih stvari uopste nije kao drugi psi. imao sam dosta rasa u svom dvoristu,a i dok nisam uzeo ovu rasu uvek je bilo u dvoristu makar jedan mesanac sa ulice,a bilo ih je i po 2 u nekim periodima mog zivota. i cak ti mesanci su dosta brze ucili od sar pei i lakse skapirali stvari ,i nije bilo potrebe da stalnim ponavljanjima.

Ziva istina. Inace mesanci su inteligentniji, tako bar kazu, kao sto sad mogu da primetim kod Mici i Beti ima bas razlike. Ona s ulice pa se kako tako nauci redu, a sta bi bilo da je kao stene dosla kod mene. S Beti se radilo, nekad vise, nekad manje, ovisno o njenom raspolozenju. Nisam rekla da je Magna maltretirana, ali onaj mali plavi jeste. Magna je verovatno hranom dresirana i ona nedeluje bas plasljivo kao mali plavi. Kao sto si rekao ti tvoje pse nisi ucio tome,ali to neznaci da tvoji psi neznaju mnogo vise stvari od Magne. I rekao si da ti praktikujes ponekad da ih cusnes, neznam, ali ni na jednom tvom psu se nevidi strah na licu, nemaju tikove od tebe, Ok, netreba trpeti da ti se pas popne na glavu, ali ti tvoje ne tuces kao sto to rade drugi. Njihovi psi to pokazuju.

Citat :
Znaci uz igu se sve moze nauciti i to bez ikakvog maltretiranje pasa. Sandra,pogledaj video klip sa izlozbe u debeljaci gde sam ja sa stenetom od 3 meseca. Vezbanje je bilo samo 2x po nekih desetak minuta,i sve se to naucilo samo sa slatkisem u ruci , mazenjem po glavi i poljupcem u njuskicu

O tome pricam sve vreme. manipulacija hranom je najblja za dresuru, samo treba da provalimo sta pas bas mnogo voli, sto je veca njegova zelja za nagratom to bolje uci. Daco videla sam snimak, video ga i tata Very Happy odusevili smo se. Mnogo mi je drago sto si toliko pozrtvovan za svoje pse i sto ih toliko volis. Kad si rekao da ih ponekad cusnes, posumnjala sam, nedelujes tako da moze ista da te iznervira. Tvoji psi su srecni, ja kao mutava samo pricam o onom malom plavom. On je uplasen i gotovo! Na stenetu s kojim si radio se vidi da je poletno, srecno, veselo i nije povilo rep jer si snjim radio onako kako treba.

Citat :
Potpuno ne razumevanje, bar sto se mene tice. Ne maltretiraju se psi dresurom ako se radi po sistemu nagradjivanja i kroz igru, tada je psima zabavno i mnogi rado izvrsavaju komande,opet, neki primerci jednostvno ne funkcionisu na takav nacin i kod njih ne "pali" poslastca.....ALI!! Stare metode dresure kakve se i dan danas primenjuju kod sluzbenih pasa...recimo vojnih(sto znam iz prve ruke jer mi je brat bio vodic psa u vojsci u kampu za obuku a imam kontakt i ovde u gradu sa ljudima koji rade u policiji na obuci pasa) a mnogi vlasnici podrazumevaju da je to tako i normalno je,gotovo uvek podrazumevaju sistem dresure koji ukljucuje i kaznu da bi se pas doveo do savrsene poslusnosti. Metod koji je koristen vidi se u ponasanju i govoru tela psa. Kao sto sam vec pomenula a i Ana je potvrdila u vezi onog plavog psa, kod tog psa se vidi da je verovartno bilo i kaznjavanja za razliku od Klivly koja iako Sandri izgleda neprirodno sa glavom na butini vodica ...sve to radi bez straha i vrlo razdragano.
Moj komsija koji ima odgaivacnicu ovde u Mirijevu i bavi se dresurom pasa. Na moje pitanje , kako se postupa sa psima koji su neposlusni? On je rekao da postoje specijalne ogrlice za pse sa tri principa rada, zvuk, vibracija i el. sok. To ima da se kupi po oglasima.

Na moje iznenadjenje njegovim odgovorom on je rekao: "Aaaa, nije to nista strasno, to njima nista neskodi, samo ih malo uplasi"

Onda sam ga pitala da li je to probao na sebi... Na sta se on sokiraoi rekao "Da li si normalna, znas kako to pecne, drugo su psi"

Hm... i o cemu mi pricamo. Dresura nemoze da traje 5-10-15 dana, vec se sa psima radi mesecima. Jedino ukoliko je pas agresivan onda se sa njim postupa drugacije, bude u izolaciji. Prvo se navikava na ljude, da zadobije njihovo poverenje, pa na druge pse i tako redom... to rade ljudi koji VOLE i kojima je STALO da taj pas uspe, koji nezale vreme i trud koji posvete psu.

Klivly je besprekorno dresirana. Bravo za vlasnika ako je to uspeo da postigne lepim putem. Za nju sam rekla da je ona bas kao vojnik, cudna je, Ali ima pasa kojima je prosto uzivanje da izvrsavaju komande. S moje tacke gledista to nespada u osnovnu dresuru, to je za ljude koji imaju vremena i volje da sa psima postignu nesto vise.

Citat :
Pas se kaznjava SAMO u slucaju da nece da izvrsava radnje koje su od vitalne vaznosti za zivot u urbanoj sredini pa ni tada ako je potpuno nepreman na saradnju, bolje ga je kontrolisati ogranicavanjem nego maltretirati ga jer gotovo uvek dolazi do kontra efekta..

Apsolutno tacno! Ako je u pitanju bezbednost psa on mora da bude kaznjen na odredjen nacin, a ne da dobija batine. Ja kad bas prsnem pocnem da se derem, ni to nije normalno, ali od straha u tom momentu nemogu da se savladam ( kad mi je izletela na ulicu i kad se poklala sa lutalicama ). Zato se s psima mora ozbiljno pozabaviti kad je u pitanju urbana sredina. Ali takodje i treba postedeti pse kad im jednostavno nije do ucenja.

Citat :
Pas mora znati svoje mesto u kuci, mora slusati toliko da ne ugrozi druge na mestima gde i pas i vlasnik mogu snositi posledice...ako neko ni to nije postigao jer nije dovoljno radio ili nije uspeo sitemom nagradjivanja, neka ogranici psa a ne kaznjava batinama ili elekticnim sokovima recimo, ponajmanje da ga kaznjava jer ne zeli i nije mu interesantno da se popne na klupicu i legne.

Problem je u coveku koji nije mogao da se posveti vaspitanju svog psa. Problem je u coveku koji kaznjava svog psa jer od njega zahteva nesto sto ga nije naucio. Opet kazem, problem je u ljudima koji zivcane i bes istresaju nad psima koji nenzaju sta se od njih trazi. Ako nemas vremena da ga ucis osnovnim stvarima onda i netreba da imas psa, ako ces ti njega zbog njegovog neznanja da tuces. Pa nije marioneta, sredstvo za skretanje paznje pa da se on po svaku cenu mora popeti na klupicu i pokazati ostalima kako je taj pas pametan za zato nesto. Psi imaju svoju licnost kao i mi. Dans mi se nesto hoce, sutva vec ne. To treba ispostovati.

Ne zelim da se neko naljuti na mene odavde zbog mog stava, ali ja najiskrenije kazem, mene dusa boli kad vidim da se pas maltretira. Mene to mnogo pogadja, a nedaj boze nekom da sutne psa lutalicu na moje oci... bez ikakvog problema bih mogla i sa dva puta vecim od sebe da se pobijem. U takvim situacija mi se samo smraci pred ocima. Mislim da ljudi treba da budu malo tolerantniji i strpljiviji sa psima.
Nazad na vrh Ići dole
jan-lun

jan-lun


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 31.10.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyNed Feb 09, 2014 8:41 pm

Bok, imamo problem sa lunom star je 6 i pol mj. kada nam netko nepoznat dode u stan on agresivno laje i rezi, nemogu ga nikako smiriti. Moram ga izvest van, kako postupiti i kako ga nauciti da bude dobar i pristojan?
Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyNed Feb 09, 2014 11:15 pm

To je manje vise normalno kod ove rase. Nepoverljivi su i preozbiljni. Ne vole nepoznata lica, galamdzije, nisu preterane maze. Kao i mi tako i oni imaju svoj krug "prijatelja". Ja se opet pozivam na kontra efekat... tuca i sinariranje psa nisu nista dobro. Vas pas je clan vase porodice, on ima svoj prostor i on ga cuva. Svako nepoznat je "uljez". Pas mora da zna granice. Komandu NE! Ali morate da budete sveni da ne mozete da primorate psa da mase repom kad neko dolazi ako mu se taj neko ne svidja. Hahha... ja se salim sa mojim gostima da ako hoce da im pas pozeli dobrodoslicu neka ga podmite, keksic s vrata i tako ce pas da ih prihvati  Wink I svaki put kad neko zazvoni na vrata pas ce misliti na poslasticu, a ne na napadanje gostiju.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPon Feb 10, 2014 11:21 am

jan-lun ::
Bok, imamo problem sa lunom star je 6 i pol mj. kada nam netko nepoznat dode u stan on agresivno laje i rezi, nemogu ga nikako smiriti. Moram ga izvest van, kako postupiti i kako ga nauciti da bude dobar i pristojan?

Jel' si probao da ga zatvoriš u drugu prostoriju i pustiš kada se gosti smeste? Mnogi imaju sličan problem i tako rade sa svojim psima. Gosti uđu, pas trešti iza vrata druge prostorije, kada se smeste kaže im se da ga ignorišu i ne pokušavaju da ga maze, samo da ga puste da ih onjuši i to je to. Šar-pej ume da bude jako čudan, oni su čuvari i neke jedinke teško prihvataju strance na svojoj teritoriji. Nije on prvi slučaj, veruj.
Nazad na vrh Ići dole
jan-lun

jan-lun


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 31.10.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Feb 12, 2014 10:07 pm

Ajde bas cu probati, hvala ti puno na savijetu  Laughing
Nazad na vrh Ići dole
jan-lun

jan-lun


Muški Broj poruka : 7
Godina : 31
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 31.10.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Feb 12, 2014 10:13 pm

hvala i tebi sandra, javim vam se s rezultatima  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jojo 90

Jojo 90


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 33
Lokacija : Prokuplje
Datum upisa : 08.03.2014

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySub Mar 08, 2014 7:25 pm

Zdravo narode...Imam muzijaka shar pei starog 2 i po meseca....cuvam ga u kuci,poslusan je sto se tice vrsenja nuzde i zabrana kao sto je NE....problem je u grickanju....ali to pokusavamo da sredimo sa igrackicama...na povodac bas nesto i ne voli da seta jer vuce na svoju stranu nzm da li je jos uvek mali da bi se naucio da ide uz nogu ili bar da idemo u istom smeru..Smile...zanima me do kad bi trebalo da se hrani granulama i cime jos...?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyNed Mar 09, 2014 10:07 am

Evo ovde odlični saveti u vezi sa ishranom Wink ISHRANA NAJMLAĐIH KLIK OVDE
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_Radojkovic

Bojan_Radojkovic


Muški Broj poruka : 13
Godina : 31
Lokacija : Zajecar
Datum upisa : 10.08.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Apr 18, 2014 11:29 am

Ljudi pitanjce ... u skorije vreme imam problem s' ponasanjem Hektora... on je mnogo zavoleo mog caleta... znaci non stop su zajedno i moj cale je zavoleo njega i na primer moj cale ode na posao... hektor je miran sve vreme, mazi se sa svim ukucanima... cim se vrati  moj cale i na primer krene da mi da dzeparac, ili me zagrli ili tako nesto slicno , Hektor odma skace na mene, na bilo koga znaci , krece da ludi rezi , laje , skace po krevetu ... i to je od skoro poceo da radi , sad'  skoro je napao moju rodjenu sestru poludela je hoce da ga izbaci napolje Very Happy sta da radim ljudiiiiiiiii
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Apr 18, 2014 7:58 pm

Kako misliš napao? Napao u smislu da je hteo da je povredi ili je krenuo da se igra veoma uzbuđeno? I moje obe reaguju kada nekog zagrlim i skakuću okolo ljubomorno i pokušavaju da dođu do mene.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Maj 16, 2014 10:16 am

Zanima me kako se pas udruži sa drugim psom. Konkretno imamo dva staforda u kraju (mužijak i ženka) i jako bih volela da se šetamo zajedno ali ta ženkica je inače agresivna na sve, pre mislim da je preplašena pošto je došla iz druge države pa je zbunjena. Malopre smo sreli mužijaka i lepo su se onjušili, Paša i on, ali pošto je staford stariji posle par minuta je zarežao i naravno i ovo moje čudo je pčelo da reži. Neki čovek je prošao i rekao nam da ih ne držimo jedno naspram drugog jer se tako drže za borbe i to ih još više uznemiruje. Šta raditi u takvim situacijama, Paša reaguje tako samo na mužijake koji reže na njega a ja bih baš volela da imamo druga za šetnju koji je naše veličine a ne "mali beli" pas.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Maj 16, 2014 10:42 am

Cim reze znaci da nisu prijateljski raspolozeni, bar taj prvi nije a Pasa rekla bih nije neko ko ce stajati ili se povuci. Ja uopste ne bih insitirala na druzenju sa takvim psima, ako se ne prihvataju, nema potrebe traziti djavola.....ako bas hocete setajte malo udaljeni jedan od drugoga, mozda ce se vremenom dovljno navici jedan na drugog da se i onjuse bez rezanja.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Maj 16, 2014 12:04 pm

PAŠA ::
Zanima me kako se pas udruži sa drugim psom. Konkretno imamo dva staforda u kraju (mužijak i ženka) i jako bih volela da se šetamo zajedno ali ta ženkica je inače agresivna na sve, pre mislim da je preplašena pošto je došla iz druge države pa je zbunjena. Malopre smo sreli mužijaka i lepo su se onjušili, Paša i on, ali pošto je staford stariji posle par minuta je zarežao i naravno i ovo moje čudo je pčelo da reži. Neki čovek je prošao i rekao nam da ih ne držimo jedno naspram drugog jer se tako drže za borbe i to ih još više uznemiruje. Šta raditi u takvim situacijama, Paša reaguje tako samo na mužijake koji reže na njega a ja bih baš volela da imamo druga za šetnju koji je naše veličine a ne "mali beli" pas.

Možete da šetate zajedno, ali nema puštanja da se igraju. Imao sam taj slučaj sa Marfijem i Manijem u kombinaciji, super su funkcionisali kada su zakačeni na povoce, ali pušteni nisu mogli od kako je Mani napunio nekih 8-9 meseci (ako se ne varam) i počeo da se oseća kao mužijak. Šetali smo zajedno, branili su jedan drugog (Mani Marfija najčešće), ali nismo im dozvoljavali da njuše isto mesto zajedno. Znači šetate slobodno ako ne kidišu jedan na drugog, ali ih nikako ne puštate blizu i ne puštate sa povoca.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Maj 16, 2014 1:00 pm

ja sa stafordima imam lose iskustvo, ne podnose laru uopste, cak i muzjaci, a ni ona njih a sa svima hoce daa se igra.... narocito posto su u paru , tu moze da ispadne problem.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Maj 16, 2014 1:09 pm

cim reze na njega mislim da kada bi ih pustili odmah bi usledio napad, kazem to je moje iskustvo, jer to su psi koji mahom imaju kratak fitilj, cast izuzecima.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyUto Jul 01, 2014 9:49 pm

Imam problem sa lutalicom ženkom vučijaka koju je neko verovatno pustio. Stalno nas napada i malopre sam se baš iznervirala dođe mi da nosim motku kad se šetamo. Paša i ja smo prošli on je obeležio jedan ćošak zatim je ona došla, mi smo prešli na drugu stranu ulice i pošli u suprotnom pravcu, ona je onjušila mesto gde je Paša mokrio i zatrčala se prema nama. Viknula sam i sklonila Pašu iza sebe ona se zaustavila i odjednom počela da skače prema nama. Da napomenem da je veća od mog psa i opet sam viknula Ne ona se okrene ode dva tri koraka i opet se zatrči i počne da skače na nas. Jedva smo pobegli (pomogao nam je prolaznik). Ono što me je iznerviralo jesu dve devojke koje su vikale sa terase da ne diram lutalicu i kad sam im rekla da ona nas napada one su ladno rekle pa to je zato što je tvoj pas agesivan, a moj agresivan pas je svo vreme bio iza mene i uvek je iza mene kad nas napada neki pas....mnogo sam ljuta.
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Jul 02, 2014 2:29 pm

Verujem da jesi, svako bi bio. Nasu rasu napadaju,opste poznato.. a problem lutalica je, nazalost, ogroman. Fino bi bilo da mozete da se organizujete da tu kuju neko usvoji, da ne bude vise na ulici. Lutalice su  gladne, cesce zedne, pa i ne cudi da su malo agresivniji.. Vidi sa tim devojkama, ako vec hoce da zadrze lutalicu, neka je udome. To ce biti najsrecnije resenje.
Nazad na vrh Ići dole
PAŠA

PAŠA


Ženski Broj poruka : 332
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2013

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptySre Jul 02, 2014 11:07 pm

Potpuno si u pravu.
U kraju imamo čopor lutalica koji hranimo i od kad je Paša porastao nikad nas nisu napali, čak smo zimus naišli na štence ispod stepenica i pustili su nas da ih onjušimo. Ova ženka ima opasan problem sa mojim psom a ne želim da ijedan pas bude povređen na ulici. Predložiću im da usvoje lutalicu mada imaju malog belog histeričnog psa  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyČet Dec 04, 2014 10:05 pm

Ari ::
Kod Dzonija nema sale. Mali Dzek Rasel je odlicno prosao. Nadam se da to predstavlja jedinstven dogadjaj, za oboje. Nama je Decembar krenuo naopako... 2. Dec. je Arija (5 meseci) gricnuo jedan pas, ali sam mislila da su to njihova posla i da ga samo upozorio da ne skace na njega uz kratak gric. (Kuci sam videla da ga je stvarno ujeo, malo dublje, sa 1 zubom - proslo i vidi se tek tek.). Nastavili smo setnju i skrenem zbog radova sa puta, 2 min kroz sumicu na banovom brdu, i tu nas napadne copor od 5 pasa.. svi ogromni, jedan cak mesanac argentinske doge.. da nisam nasla palicu na zemlji i upotrebila je kad je jedan krenuo da ujede Arija, veterinar se ne bih obradovao (i ne pitajte odakle mi u tom trenutku ta hrabrost da stanem ispred razbesnelog psa...) bicovanje ...

Danas 4. Dec.: Igraju se opusteno po travi Ari, odrasla madjarska vizla i jos jedan veci terijer - a inace Arija ne mogu da zadrzim kad vidi drugog psa, samo mu je igra u glavi, trcanje i valjanje po liscu. Obozava druge pse, ne mogu da ga zadrzim koliko krene da vuce. Sve je lepo pocelo, dok gazdarica vizle nije pomazila Arija. U jednom trenutku kada je Ari sa prednjim sapicama stao na vizlu, zarezao je, krenuo da laje i bacio ga na pod i ujedao ga opasno. Kad sam shvatila da nije vise igra nego da je stvarno agresivan skocila sam - sve u roku od nekoliko sekunde (ok, gurnula sam vizlu nogom ali dzabe).. sreca pa je gazdarica pritrcala i odvukla ga. pale Zeni je zaista bilo zao, sta je tu je. A on ni glas da pusti - to sam se tek sad setila. Niti je zalajao, niti zarezao ili zacvileo, niti ga ujeo. Tako da mi je drugar ne samo zguzvan nego i izbusen i pocupan - srecom nisu duboki ujedi, nekih par mm, ali je krvario i ima ih 15!! Jadnicak... Zao mi je sto prolazi kroz takva iskustva kao bebac. I sto ga napadaju tako. Uvek se lepo igrao i pazili su ga, komsija rotvajler, cau cau, pudlica, skitnice ga takodje obozavaju. Sa stencima i sa drugarima se divno igra, prav i zdrav junior. Uvek se raduje, mase repom, veseo, dobrica prava. Jedino eto sto od radosti voli odma da skace kad vidi drugog psa pa ga tu upozore, sto mi je ok.
Murphypei, ti si rekao da je zbog pogresne interpretacije polozaja repica i njihovog groktanja pri disanju... Ne znam sta da kazem, jos sam malo u soku. I ubedjena da je bila preterana reakcija drugog psa, s'obzirom da je zguzvanac jos mali. Jel ste imali slicne situacije? Kako ste odreagovali? U buduce cu 5x razmisliti dal da ga pustim sa povodca, ali opet je presrecan kad moze da trci i da se druzi. Sad je dobro, dezinfikovan i pregledan, dobio omiljeni snack (bananu i jogurt), i spava. A i ja cu jos malo, emocionalno naporni dani su ovo bili. Sleep


U slučaju sa vižlom (ne znam koliko je star pas, ali po reakciji pretpostavljam da je zreo) Ari je kriv. Nije caka u tome što je gazdarica mazila Arija, nego što je on, balavac, krenuo da izdominira odraslog psa. Stavljanje šapa na leđa drugog psa je znak dominacije, isto kao i naskakivanje koje ljudi često mešaju sa polnim nagonom. Pas mu je pokazao da to ne sme da se radi i zato se on mali nije ni bunio, delovalo je strašnije vama vlasnicima nego što zaista jeste. Wink Pritrčavanje ka psima, oduševljeno, je problem kod štenaca i mladih pasa koji su puni energije i kod nekih drugih rasa kao što su labradori i zlatni retriveri jer uleću u prostor, a ni stabilan pas ne može da proceni energiju najbolje i spreman je da zakuca uzurpatora. Ovo pišem iz iskustva jer je Kalla bila takva, ali je znala da se potčini kada drugi pas zareži na nju, dok sad ona reaguje isto kada joj neki pas ugrozi prostor, i njoj i svim ostalima koji šetaju sa nama, jer je kao najstarija preuzela ulogu vođe čopora. Nemoj ga puštati do se malo ne primiri i dok ga pas ne onjuši lepo. Npr. da tako presrećno krene ka mojoj Kalli ona bi prvo zarežala na njega, a ako je dosadan onda bi ga upozorila škljocanjem. Imaju i oni neki kodeks ponašanja koji moraju da nauče u psećem svetu. Very Happy
ovo sa lutalicama je situacija koja je gotovo normalna, upali ste na njihovu teritoriju i oni su je branili. Dobro ste prošli, da su hteli mogli su haos da naprave, ali ni lutalice ne ulaze u frku ako baš nisu direktno ugrožene.
Njih napadaju češće zbog stava i mirisa i disanja, ali to uglavnom bude tako što se pas napadač direktno zakuca u njih, nikako u igri, u ovom slučaju Ari je pogrešio i dobio školski čas od starijeg psa.
Nazad na vrh Ići dole
Ari

Ari


Ženski Broj poruka : 6
Godina : 36
Lokacija : Beograd - Cukarica
Datum upisa : 22.10.2014

Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 EmptyPet Dec 05, 2014 6:30 pm

Ovo sa lutalicama je jasno, upali smo na njihovu teritoriju i nema diskusije. U buduce ne prolazimo tamo i resen problem. Sada kada sam slozila misli, sasvim je logicno a i divim se iskreno receno njihovom dobrom organizaciom, podelom uloga i hrabroscu. Smile 

Hvala ti na komentaru i savetu. Hvala hvala! Pomogla mi analiza situacije dosta da smirim emocije i sagledam situaciju racionalnije. Idea Od jednom zvuci sasvim logicno. Iako znam za njihovu igru dominacije, mislila sam da to nije bio uzrok. Greska. Jeste, vizla je u punoj snazi, oko 4 god. Od pocetka sam ga pustala sa raznoraznim psima kako bi naucio da se i podredi, pravila ponasanja, igre, itd. I obicno ga malo skljocnu kad pretera i to je to, nikad nisam ni htela da intervenisem. Ovaj put sam ga prvi put videla krvavog i bas sam se uplasila za mog plisanog zguzvanca. Nadam se da je zapamtio lekciju, ma da nesto sumnjam: danas opet skace na starije pse odma posle ultrakratkog njuskanja pale pale. Malo se preracunao u visini i tezini. Kalla mica je znala da se potcini, sto je sjajno. Ari ne zeli/zna (jos) da prepusti jacima glavnu ulogu. Jel mogu da mu potpomognem u procesu ucenja? sem sto ga vucem na povodcu pri prilazenju psima i govorim "polako Ari,.. " ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ponašanje pasa   - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ponašanje pasa    Ponašanje pasa   - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ponašanje pasa
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» KASALJ KOD PASA
» AGRESIVNOST PASA
» Istrcavanje pasa
» Upoznavanje pasa
» Obuka i vaspitanje pasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Dresura-
Skoči na: