Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pecati na kozi - Page 5 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pecati na kozi - Page 5 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pecati na kozi - Page 5 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pecati na kozi - Page 5 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pecati na kozi - Page 5 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pecati na kozi - Page 5 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pecati na kozi - Page 5 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pecati na kozi

Ići dole 
+15
slavkan73
Big Mazi
Sonja Kukic
cici.mici
AvgustCezar
Saymon
Blaze
Skarfi
mikibobona
Murphypei
unaltraina
Dacha
neron
Vladica
leica
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyPon Maj 02, 2011 8:03 pm

Cao hvala vam svima jako sam se bila uplasila aod sada idem samo na domacu hranu . hungry thanks
Nazad na vrh Ići dole
cici.mici

cici.mici


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2011

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Maj 05, 2011 12:34 pm

hvala svima na podrsci....jako smo srecni Laughing
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Maj 05, 2011 2:37 pm

Drago mi je sto vidim da je sada sve ok Smile
Domaca hrana je najbolja hungry
Nazad na vrh Ići dole
Sky Black

Sky Black


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2012

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Avg 09, 2012 12:45 pm

Cao ja sam se evo uclanila..jedva Smile Super je forum skroz i puno mi je pomogao. Ja sam skoro kupila crno stene od 2 meseca.. I mislim da ima neki problem. Prethodni vlasnik dao mu je prvu vakcinu i na tim mestima na vratu sa obe strane otpala mu je dlaka. Pa sam htela da pitam da li je to normalna reakcija ili ne? On mu je stavljao neki plavi sprej (lek) i meni rekao da mu to mazem jodom. Zelela bih da cujem sta vi znate i mislite o tome. Unapred hvala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Avg 09, 2012 1:09 pm

Najbolje bi bilo da stene odvedete kod vetrinara i uradite bris i skarifikat kojim bi se proverilo da li ima bakterije,gljivice....Plavi sprej (ako mislimo na istu stvar) sluzi za zarastanje rana i apsolutno je nepotreban... Znaci najsigurniji nacin da proverite o cemu se radi su bris i skarifikat. A kod veterinara svakako morate da odete da se dogovorite oko sledece vakcine i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Sky Black

Sky Black


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2012

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Avg 09, 2012 2:41 pm

Ici cemo svakako al sam htela cisto da pitam pre nego sto odemo. Da li je to normalno ili ne? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Avg 09, 2012 3:22 pm

Ako mislite na sprej sa slika na prethodnoj strani to je antibiotik kao što je Ljilja već napisala. Ne znam ima li svrhe posle toga raditi bris i skarifikat al napisaće već neko ko zna. Smile
U svakom slučaju to nije normalna pojava. Wink


welcome i predstavite nam malog crnog u delu "upoznajmo se" Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyČet Avg 09, 2012 9:12 pm

Sky Black ::
Cao ja sam se evo uclanila..jedva Smile Super je forum skroz i puno mi je pomogao. Ja sam skoro kupila crno stene od 2 meseca.. I mislim da ima neki problem. Prethodni vlasnik dao mu je prvu vakcinu i na tim mestima na vratu sa obe strane otpala mu je dlaka. Pa sam htela da pitam da li je to normalna reakcija ili ne? On mu je stavljao neki plavi sprej (lek) i meni rekao da mu to mazem jodom. Zelela bih da cujem sta vi znate i mislite o tome. Unapred hvala. Smile

Dešava se da imaju reakciju na vakcine, uglavnom u vidu hematoma, retko dlaka opadne, a još je malo štene za prvo pravo linjanje. Ako nije problem postaviti sliku kako to izgleda? Uglavnom, podržavam ovo što su rekli Vladica i Neša, skarifikat i bris pa tek onda mazanja, nema lečenja napamet, kod shar-peia posebno, haos može da nastane. tri najčešće stvari koje se pojavljuju demodeks, bakterije i gljivice proveravaju se skarifikatom (demodeks) i brisom (gljivice i bakterije).

Dobrodošli na forum forum
Nazad na vrh Ići dole
Sky Black

Sky Black


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2012

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyUto Avg 14, 2012 11:56 am

Bili smo kod veterinara...kaze da to nije od vakcine nego je imao neki problem na kozi neku upalu pa da je ostao samo oziljak. Nama je decko od koga smo kupili Skaja rekao da je to od vakcine. Veterinar je rekao da ne brinemo jer je to sraslo i da nema nikakvih problema. Sad smo ga cistili i od glista i tako. Super je malisa. Hocu predstavicu ga samo da provalim kako..Smile Hvala vam puno...
Nazad na vrh Ići dole
Sky Black

Sky Black


Ženski Broj poruka : 8
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2012

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyUto Avg 14, 2012 12:17 pm

[quote="Sky Black"]Bili smo kod veterinara...kaze da to nije od vakcine nego je imao neki problem na kozi neku upalu pa da je ostao samo oziljak. Nama je decko od koga smo kupili Skaja rekao da je to od vakcine. Veterinar je rekao da ne brinemo jer je to sraslo i da nema nikakvih problema. Sad smo ga cistili i od glista i tako. Super je malisa. Hocu predstavicu ga samo da provalim kako..Smile Hvala vam puno..pecati na kozi - Page 5 Fotografija090
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 EmptyUto Avg 14, 2012 12:51 pm

Odlično. Eto, dobro je što niste ništa mazali imao je samo ranu koja je zarasla. Super što ste javili da znamo kako je zgužvanac. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pecati na kozi - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pecati na kozi
Nazad na vrh 
Strana 5 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Pecati po kozi
» pecati po kozi sar peja
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: