Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
pecati na kozi - Page 4 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
pecati na kozi - Page 4 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
pecati na kozi - Page 4 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
pecati na kozi - Page 4 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 pecati na kozi

Ići dole 
+15
slavkan73
Big Mazi
Sonja Kukic
cici.mici
AvgustCezar
Saymon
Blaze
Skarfi
mikibobona
Murphypei
unaltraina
Dacha
neron
Vladica
leica
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
cici.mici

cici.mici


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 08, 2011 4:48 pm

hvala na pitanju..pa bili smo kod drugog vet i reko je da su u pitanju gljivice,ali ne zna koje Sad
reko je da kupimo benzoderm i da dodjemo na kontrolu za 12 dana...nije joj se pogorsalo stanje ,sve je isto...
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 08, 2011 7:02 pm

Veterinar treba da odradi bris ili skartifikat na kozi da bi utvrdio koje su gljivice u pitanju i na osnovu toga da prepise terapiju....ovako napamet da lecite, nije bas pozeljno jer se gljivice mogu jos vise namnoziti....Kupi sampon Micoseb i okupaj je, bice joj lakse od toga ako su gljivice u pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
slavkan73

slavkan73


Muški Broj poruka : 384
Godina : 50
Lokacija : Novi SAd
Datum upisa : 25.08.2009

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 08, 2011 8:29 pm

Da, da . . . Mycoseb

Nama je to vec dva puta pomoglo bez ikakve dalje terapije.

Kupali smo je 2 puta nedeljno Mycoseb-om, ali kada utrljamo sampon ostavimo da deluje jedno 15-tak minuta i nakon toga isperemo.

Posle jedno mesec dana dlaka se svukuda izjednacila i bilo je sve ok.
Za dve ipo godine koliko beba sada ima samo smo dva puta imali ovaj problem i oba puta resili na taj nacin.
Znaci ako nije radjen bris i nije vam poznato koje su vrste bakterija u pitanju (ako su uopste i bakterije) necete pogresiti i ne moze nista lose da se desi ako perete ljubimca Mycoseb-om.
Ali svakako proverite bris na bakterije da bi bili sigurni o cemu se radi.

Pozdrav

lick
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 08, 2011 11:12 pm

cici.mici ::
hvala na pitanju..pa bili smo kod drugog vet i reko je da su u pitanju gljivice,ali ne zna koje Sad
reko je da kupimo benzoderm i da dodjemo na kontrolu za 12 dana...nije joj se pogorsalo stanje ,sve je isto...

Benzoderm nude veterinarima kao zamenu za Antidermakotik kojeg više nema u prodaji. On je sada namenjen isključivo promenama izazvanim od strane ektoparazita. Ipak, on neće rešiti uzrok već samo posledicu problema. Najbolje je da se uradi pregled (skarifikat, bris kože) i utvrdi tačni uzročnik promena. Nisu isključene buve, demodex, gljivice i sl. Dobar veterinar uživo je nezamenljiv.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 08, 2011 11:20 pm

Zasto lepo ne uradite bris psu(uzorak sa koze) i utvrdite pravi uzrok pecata?
Ne znam zbog cega je mnogima lakse leciti psa odprilike nego znati odmah sta treba leciti i davati ciljanu terapiju. Samo se trpaju razne hemikalije i lekovi na psa ponekad bezpotrebno jer nemaju efekta.
Nazad na vrh Ići dole
cici.mici

cici.mici


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptySub Apr 09, 2011 10:50 am

..ja sam mu rekla,a on kaze nema potrebe za tim Sad
jedino i njega da promeni pa da odem kod treceg vet.
ne znam...uzasno se osecam Sad
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptySub Apr 09, 2011 11:12 am

Ja bih ti definitivno preporucila da menjas veta(vlasnici imaju pravo da za svoje pare kojim placaju veta traze sve moguce analize,a na njemu je da ih odradi!) i slusa savete iskusnih ljudi(Pedja,Ljilja,Ivana i ostali...) sa foruma...Ovde svi rade za dobrobit ovih predivnih pasa,a sto se veterinara tice,pa ocigledno je da ima nekih koji su diplomu stekli ko zna gde...Nadam se da ce sa tvojim ljubimcem sve biti ok,a adekvatan vet i prava dijagnoza su pola posla... kiss za zguzvanca...
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptySub Apr 09, 2011 11:20 am

I da ,bez nervoze...Tvoj pas to sigurno oseca i tako mu nikako ne mozes pomoci...Polako,smireno,potrazi drugog veta(ustvari treceg) i bice to sve ok... Smile
Nazad na vrh Ići dole
cici.mici

cici.mici


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 3:35 pm

ej drugari..konacno da vam javim..nas problem je resen,delimicno..upitanju je mrtva dlaka.nikakve gljivice. ali to je trebao da mi kaze tek treci vet..nazalost. kupili smo cetku za podlake i cupkamo se..jos malo pa kao novi :}
hvala svima na savetima...
Nazad na vrh Ići dole
cici.mici

cici.mici


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 38
Datum upisa : 28.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 5:04 pm

pecati na kozi - Page 4 Img9007v
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 7:27 pm

goodpost
Slatka, čokoladna devojčica, drago mi je da je sve ok. kiss Posebno sam naklonjen peievima ove boje. hearty
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 8:29 pm

goodpost thumbup
Nazad na vrh Ići dole
Vladica

Vladica


Ženski Broj poruka : 1651
Godina : 27
Lokacija : Lazarevac
Datum upisa : 05.03.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 8:52 pm

Jeeeej... Drago nam je da je sve ok... Smile Pozz od Tie i Vladice...
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyČet Apr 28, 2011 10:15 pm

cheers bravo thumbup kiss
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPet Apr 29, 2011 11:35 am

bravo
Nazad na vrh Ići dole
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 3:21 pm

ljudi pomagajte mojoj beti se pojavilo neko crvenilo ispod vrata sta je topecati na kozi - Page 4 Dsc00130wn
Nazad na vrh Ići dole
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 3:27 pm

evo slikapecati na kozi - Page 4 Dsc00130af
Nazad na vrh Ići dole
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 3:30 pm

pecati na kozi - Page 4 Dsc00130ja
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 9:33 pm

Teodora, spakuj Beti i sutra kod veterinara da to lepo pogleda, ako treba odradite bris i dobijete terapiju.
Meni izgleda kao neka alergija, mozda ste menjali ogrlicu u skorije vreme pa joj ne odgovara....
Da li ona to cese ? Kada se pojavilo ? Jel samo tu ili ima jos negde na telu ? Koje je velicine to crvenilo, mislim koliku povrsinu zauzima ispod vrata ?
Nazad na vrh Ići dole
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyNed Maj 01, 2011 11:04 pm

hvala skarfi sto si se javio,crvenilo je ispod vrata odprilike 10cm prvo je bilo malo a onda se zadnjih par dana prosirilo ,cese se odkat se to pojavilo i na par mesta ima male pecate po ledjima mozda je i od granula koje sam joj dala do sada smo koristili alevu pa sam presla na brit od tad se sve pojavilo sad sam presla na domacu kuvanu idajem joj sirovo meso,veceras sam je oprala mycoseb samponom inamazala canesten om pa cu videti da li ce biti promene posto mi veterinar trenutno nije tu.
Nazad na vrh Ići dole
hektor

hektor


Ženski Broj poruka : 1907
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.06.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Maj 02, 2011 12:07 am

Teodora,posto si promenila hranu,moze biti da je alergijska reakcija,mada ovo moze da bude i bakterijska ili gljivicna infekcija a mozda i udruzena. Kao sto rece Skarfi trebalo bi odraditi bris i skarifikat na demodex zbog tih pecata i zapoceti adekvatnu terapiju.Poljubac plisanoj.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Maj 02, 2011 9:24 am

Sličan problem sam imao sa Marfijem prve godine u ovom periodu kada su krenule više temperature, a on nosio ogrlicu protiv buva. Isto je bilo odmah kod vrata i jako crveno, ali se nije širilo dalje. Alergije na hranu su retke i uglavnom se javljaju u okolini glave i na prevojima (dole kod stomaka). Mi smo mazali antidermakotikom (al njega više nema u prodaji). Ovo bi bilo ono što amerikanci zovu "hot spots" nije opasno ukoliko se ne širi dalje. Posle canestena bris više nema smisla, u 1dl fiziološkog rastvora razmuti pola aspirina (250mg) i time joj pređi taj deo (nekoliko dana bar 3 puta u toku dana) da se smiri upala pošto na ovoj slici deluje crveno dosta. Mikoseb ne može da škodi ja bih i njega koristio u malo vode pa na krpicu i brisao taj deo.
Jedan savet, kada primetite promene na koži najbolja stvar je da odradite bris i proverite na bakterije i gljivice čim stavite neku kremu ili mast bris više nema smisla i daleko je teže doći do srži problema. U tim situacijama lečite samo posledicu, a ne uzrok. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Maj 02, 2011 1:33 pm

Bata je imao ovako slicno ali jos crvenije kao reakciju na reklamne granulice( "Bio Trainer" ili nesto slicno) koje je dobio na poklon u zoo shopu i pojeo to malo sto je u kesici ali on ne jede granule uopste niti bilo kakve kupovne poslastice za pse.
Mislim da je ovo alergija na naglu promenu granula s obzirom da ona jede granule i navikla je na njih. Gljivice i sve ostale infekcije drugacije izgledaju. Njemu je nakon nekog vremena samo uz prskanje Ocetinespt sprejom deo promene promenio boju u zucksto i pretvoro se i tanki suvi povrsinski sloj koji je spao.I deo ovoga ce se verovatno pretvoriti u krasticu i otpasti. Kako Pedja kaze rastvor aspirina i smirivati. Da li si naglo presla na novu vrstu granula ili postepeno? Pravilo kod svake promene u ishrani grnulama da se na novu vrstu hrane prelazi postepeno tako sto se nova vrsta hrane pocne mesati u staru u sve vecoj kolicini dok se ne predje sasvim. Taj prelazak bi trebao da traje 5-6 dana. Svaka dehidrirana hrana ima i poneke razlicite hemijske dodatke u sebi uz one standardne koji se nalaze u svakoj i pas moze odreagovati alergijom. Nisu psi alergicni na proteine i masti u hrani vec na sve ono vestacko i hemijsko sto ide u njih Sad
Ja na ovo ne bih stavljala nikakve kreme i hemiju za sada sem Rastvora Aspirina za umirivanje i Octenisept spreja da na bi doslo do sekundarne infekcije a ako se promene nastave i pocnu siriti pravac veterinar nakon praznika. Canesten nemoj vise. Mislim da ovo nema veze sa gljivicama.
Nazad na vrh Ići dole
teodora kalinic

teodora kalinic


Broj poruka : 27
Godina : 32
Datum upisa : 27.01.2011

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Maj 02, 2011 7:10 pm

Cao svima hvala vam na podrsci.Sad smo dosli od veterinara i promena na kozi kod Beti je alergija zbog nagle promene granula.Hranila sam je Alevom pa sam presla na brit i od tada je pocela da se cese i dobija crvenilo ispod vrata i na sapama .Dobila je inekciju i namazana je nekim zelenim sprejom,sutra je vodim ponovo kod veterinara da vidi da li ima promene na kozi .Za sve vas koje interesuje moj veterinar:Zuca iz Zemuna 063 20 50 14pecati na kozi - Page 4 Abcd0006cdpecati na kozi - Page 4 Abcd0007qipecati na kozi - Page 4 Abcd0008npecati na kozi - Page 4 Abcd0009g
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 EmptyPon Maj 02, 2011 7:28 pm

Dobila je neki kortikosteroid da bi se smirila alergija a zeleni sprej je antibiotik (kao sto rekoh ja sam stavljala antiseptik sprej Ocenisept)da bi se sprecila sekundarna infekcija Smile Mi smo prosli i bez te bocke. Nadam se da ces ubuduce biti pazljivija prilikom izmena u ishrani granulama. Vidim da prelazis na zdraviju ishranu i to ti je dobra odluka...najbolja stvar za nase zguzvance.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pecati na kozi - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: pecati na kozi   pecati na kozi - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pecati na kozi
Nazad na vrh 
Strana 4 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Pecati po kozi
» pecati po kozi sar peja
» Mali pecati na kozi kao da opada dlaka
» Prvo linjanje,pecati i jos nesto...
» HITNOOOO!!! STENCE JE LOSE! IMA PECATE PO KOZI I TEMPERATURU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Bolesti pasa-
Skoči na: