Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
kupovina sar peja - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
kupovina sar peja - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
kupovina sar peja - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
kupovina sar peja - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
kupovina sar peja - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
kupovina sar peja - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
kupovina sar peja - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
kupovina sar peja - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
kupovina sar peja - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 kupovina sar peja

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 11:12 am

Iz kog grada su
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 11:33 am

Beograd... leglo je fino ali pogledajte jos oglasa ili na Fb i odaberite sta se vama dopada,,,ima stenaca, imam i ja mladog psa starog devet meseci  koga bih eventualno otudjila, izuzetno umiljatog karaktera ali cena je vislja i u skladu sa kvalitetom njegovih linija i karakterom.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 11:36 am

Koja bi bila cena, i odakle ste i ako moze koja sličica
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 11:51 am

Ja sam iz Panceva,cena je za privatne razgovore i jedan od uslova je da pas zivi iskljucivo u kuci kao clan porodice, tako je odnegovan, tako zivi i nikakav boks ili nuzprostorije ne dolaze u obzir... ovo je njegov album na fb  https://www.facebook.com/LjiljanaMileticP/media_set?set=a.779679528710942.1073741846.100000067071378&type=3..za sve ostalo obratite se privatnom porukom ....evo pomoci cu jos malo, ovde imate lepu plavu zenkicu na prodaju https: https://www.facebook.com/sharpeiakitainu?fref=ts (mesto,Vojvoda Stepa)jos jedno fino leglo https://www.facebook.com/dragan.zoric.52?fref=ts( Novi Sad) i naravno link iznad gde imate i krem pse u Beogradu a potrzite i sami pa se javite :)Pas se kupuje za ceo zivot i zato nemojte zuriti.
Nazad na vrh Ići dole
JohnnyBlack

JohnnyBlack


Muški Broj poruka : 36
Godina : 39
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 27.03.2013

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 2:30 pm

Pozdrav,

tu ima puno iskusnijih vlasnika, no s obzirom da sam ja nedavno uzeo štene, možda ti moje iskustvo može pomoći. Što se tiče toga kakvi su s djecom, moja je kujica luda za djecom, voli se maziti s njima i igrati i s poznatim klincima i s nepoznatim. Čim vidi dijete na cesti odmah bi se išla malo pomaziti. Ali to traje dokle njoj odgovara. Kad joj više ne paše pažnja jednostavno se makne. 

Što se tiče smrada, svaka životinja (kao i čovjek) ima neki miris. Ja Sumo još nisam kupao, prebrišem ju samo krpom i čajem od lavande. Važno je da spava na čistom, ja joj mijenjam ručnik na kojem spava svaka dva dana, ili čak i svaki dan, jer imam osjećaj da se počne osjećat baš poslije spavanja.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 3:27 pm

Hc psi se u principu malo vise osecaju po tom svom specificnom mirisu jer im je koza izlozenija spoljsnjim uticajima pa i masnija a i vise vlage ostane na njoj iz vazduha tako da kada spavaju , posebno ako podloga ne dise i nije od prodnih matrijala umeju se posle spavanja malo intenzivnije osecati jer se koza  na kojoj leze ugreje  i vlaga sa koze intenzivnije isparava a sa njom i miris psa....resenje su podloge od prirodnih matrijala ili bar taj deblji pamucni peskir na kome ce pas spavati gde god da mu je mesto i voli. Moji na namestaju imaju pamucne prekrivace ali vise se osete posle spavanja nego kada spavaju na svojim jastucima koji su obicni nasi stari vuneni jorgani  savijeni na cetiri dela i navuceni pamucnom navlakom koju takodje menjam na svakih par dana kao i po namestaju. Ne znam koliko ljudi zna da je miris koze ovih pasa repelent za glodare i neke insekte :)u kuci sa vise ovih pasa nikada, pa i samo jednim,  necete videti misa ili pacova, odbija ih  njihov miris, posebno ako je Hc vrsta dlake
Nazad na vrh Ići dole
neron
Urednica Shar-Pei Magazina
Urednica Shar-Pei Magazina
neron


Broj poruka : 5740
Godina : 45
Datum upisa : 24.10.2010

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 4:05 pm

I ja sam za to da se ne zuri Wink 
Sto se tice ponasanja pas, ima razlicitih iskustava. Imamo ovde clana koji ima dva psa, muzjaka i zenku
dugo godina,a skoro su dobili bebu. Mala kao i svako dete ume da se igra malo grublje, pa ih stipa i gnjavi, sto zenka ne trpi,a muzjak trpi. Dakle, nema standardnog ponasanja.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 10:12 pm

Ljudi,poludecu...sto se vise raspitujem za shar peja to se vise razocaravam. Koga god pitam kazu mi,bices rob,poludeces od raznih infekcija,stalno moras da ga brises lavandom,problemi sa ocima,pa zlezde zbog mirisa,veterinar ce te voleti najvise na svetu,bolje uzmi psa sa ulice i bog zna sta mi nisu napricali.. meni stvarno nije jasno sta je tim ljudima ili sta je psima
Ali ja ne odustajem i molim vas uverite me u suprotno
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 11:13 pm

U suštini to su stvari koje se dešavaju. Zato mi ovde i napominjemo da se pazi prilikom kupovine. Moj prvi šar-pej je imao sve što si nabrojao plus FSF plus bubrege u otkazivanju i nije doživeo četvrti rođendan. Danak neiskustvu i gomila novca potrošena na lečenja, lekovi na mesečnom nivou, specijalna ishrana za pse sa bubrežnim bolestima... Ali zato sam sledećeg psa pažljivo birao, istraživao, razgovarao, dosađivao i na kraju kupio ženku sa kojom nisam imao nijedan od rasnih problema. Živi u stanu, 4 godine će sledećeg meseca, prošle godine je okupana jednom u julu ili avgustu, kad se uprlja napolju prebrišem je lavandom (što nije često uopšte), taj miris koji pominju nema uopšte, jedino loše miriše kada pokisne i dok se ne osuši, najčešće na njoj osetim mirise ukućana jer se uvali u krevet ili fotelju. Imam i drugu ženku sličnih linija kao prva, ima skoro 1,5 godinu, kratkog je HC krzna i nema taj neprijatan miris o kojem pričaju po internetu, ima drugačiji miris od ove prve, ali nikako neprijatan. Ishrana JAKO utiče na miris psa i jače se osete psi na granulama, posebno lošim, nego ovi hranjeni na prirodniji način. Od problema imala je samo zatezanje kapaka i to zato što je imala alergiju očiju pa je bilo bolje podići kapke nego je mučiti i dalje kapima i mastima. Bolesna nije bila nijednom, veterinara videla za vakcinacije i to kad je imala zatezanje. Linije iz kojih potiču psi su neverovatno bitne, ne garantuju 100% zdravu jedinku, ali su daleko sigurnije. treba imati i malo sreće.
Šar-pej je pas koji pleni svojim karakterom, daleko više nego pojavom i to znaju samo vlasnici šar-pejeva, svi ostali u njima vide ili problem ili $$$$$. Wink I naravno tačno je da su više osetljivi nego mešanci, treba znati da je šar-pej pas sa nestabilnim mutacijama i da zdravlje zavisi od toga. Na stranu sve ovo, da me neko pita da li bih još jednog šar-peja odmah bih rekao DA. Jeste prvo iskustvo bilo bolno i iscrpljujuće i finansijski i emotivno ali je on zaslužan za ljubav prema rasi. Moj savet samo mudro i bez žurbe, prvo tačno odrediti zašto se pas uzima i videti da li je to baš rasa za tvoj način života i da li si spreman na sve što možda može da se desi sa psom jer nema garancije. Na internetu i na forumu ima dosta problema sa psima, ali je forum tako osmišljen da ljudi traže savete kada iskrsne nešto pa se problemi prvo i uočavaju. Veliki broj vlasnika živi sa šar-pejevima kao sa sasvim normalnim psima, uz one osnovne stvari u vezi sa ishranom i suplementiranjem, i retko imaju probleme. Ništa nije crno ili belo, a da pogledaš ostale pasminske forume videćeš da ovo uglavnom kažu za većinu rasa.
Nazad na vrh Ići dole
matejaiogi




Muški Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 30.03.2014

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptyUto Apr 01, 2014 11:53 pm

E sad mi je laknulo....hvala na svim savetima.
Kad budem gledao psa kojeg planiram da kupim,ima li nesto sto mogu da vidim ja kao amater,nesto na sta me mozete upozoriti da se ne bi presao sa odlukom,jer sam ja totalni nepoznavalac rase...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 EmptySre Apr 02, 2014 8:32 am

U suštini sve ovo što su ostali napisali. Evo ovde na strani 1 ima ceo moj tekst o odabiru šteneta:

http://issuu.com/murphypei/docs/zguzvani_magazin_broj_1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kupovina sar peja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: kupovina sar peja   kupovina sar peja - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
kupovina sar peja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Kupovina shar pei-a
» Kupovina steneta
» Kupovina Shar pei-a, pomozite
» Usvojio bih sar peja
» Pripreme za Sar Peja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Ostalo-
Skoči na: