Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana najmlađih EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana najmlađih EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana najmlađih EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana najmlađih EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana najmlađih EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana najmlađih EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana najmlađih EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana najmlađih EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana najmlađih EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana najmlađih EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana najmlađih

Ići dole 
+24
RocknRolla
Aca82
Croft
Dacha
Tatjana
bosancic90
fifi
sandra1000
Vili
Nesha
Han
Vladica
Buda
Kayamacedonia
djordje9
neron
JOVANKA BROZ
Saymon
Beauty Hana
madness99
Murphypei
Skarfi
unaltraina
sharpei hr
28 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyUto Sep 14, 2010 10:36 pm

Pozz! Evo ja sam nova ovdje.. Molila bih Vas ako mi netko može napisati s kime da počinjem ishranu svojeg Shar pei-a..Dolazi mi za 2 tjedna i ima 2 mjeseca,pa oču da čujem Vaše mišljenje šta je najbolje za njega??
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 1:27 am

Svakako bi trebalo nastaviti par dana nakon sto stene stigne u vas dom sa ishranom koju je imao kod odgajivaca. To cete pitati odgajivaca i nastaviti potpuno isto jos par dana...sta god da je u pitanju.Verovatno su to dehidrati Sad,zatim postepeno preci na zdraviji vid ishrane.

Najbolje za njega je prirodna i sveza hrana...kao i za svakog Smile

Stenci se obicno do petog meseca, nekad i malo duze hrane tri puta dnevno.
Pod zdravom hranom u ovom uzrastu se podrazumeva ishrana kuvanim ili delimicno kuvanim mesom(nesto sto je najpribliznije onome sto bi jeli u prirodnim uslovima i u coporu a to je polusvarena hrana iz zeluca njihove majke) uz dodatak malo povrca, kuvanog pirinca ili kuvanog krompira i dosta mlecnih proizvoda(jogurt ili svapski ili bilo koji drugi neslani i ne mnogo mastan sir). Naravno po koje jaje je neizostavno...meko kuvano.Jaja prepelice su pravo bogatstvo za ocuvanje i jacanje imuniteta, njih davati sirova...do tri komada sedmicno.Na svaki obrok staviti po pola kafene kasicice (ili manje ukoliko stene dobije meksu stolicu)ribljeg ili devicanskog maslinovog ili kokosovog ulja...najbolje sva tri naizmenicno.
Sa navrsenih 10 nedelja vec moze kao jedan obrok dobijati i po obrok sirovog mesa(junetina...pileca prsa, jagnjece od buta, mlevena plava morska riba. Sve ovo sa ili bez dodatka jogurta ili sira).Tada na red dolaze i krupne sirove junece kosti za jacanje vilice i laksu promenu zubica...kao zabava, a ostrugana hrskavica i meksi delovi zglobova su odlican prirodni izvor kalcijuma i hondroitina vaznih za razvoj kostiju i zglobova.
Dnevni unos ove hrane iznosi 5-10% tezine steneta dnevno(kolicina naravno prilagodjena aktivnosti i izgledu stenca),rasporedjeno u tri obroka.

Sve vrste industrijski preradjene hrane namenjene ljudskoj ishrani izbaciti potpuno, kuvana jela iz vase kuhinje namenjana ljudima nisu prihvatljva takodje zbog soli i zacina, zitarice i seceri su najveci neprijatelj ove rase...znaci sve vrste sem pirinca(on najmanje remeti Ph organizma kod pasa) izbaciti iz upotrebe.

Zbog zitarica i mnogo toksicnih materija u njihovom sastavu, dehidrati nisu najbolji izbor za pse...kako stence tako i odrasle sem u slucaju kada su bez sintetickih dodataka i Grain free (potpuno bez zitarica i biljnih vlakana).Takvih granula je i inace jako malo na trzistu...u Srbiji ih cak i nema i po njih vlasnici odlaze u susednu Madjarsku Sad.Od standardnih komercijalnih granulata postoje i oni malo kvalitetniji ali o tome ako bude potrebe.Nadam se da nece Smile

U svakom slucaju ovo je neka preliminarna preporuka, ukoliko se odlucite da svoje stene hranite kuvanom i malo kasnije sirovim, ili kombinacijom ova dva zdravija nacina svakako je potrebno malo detaljnije o tome.
Nadam se da cemo se druziti i na dalje. Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Sre Sep 15, 2010 3:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 8:03 am

Puno hvala na odgovoru.Naravno da čemo se družit i dalje!!!

Samo bih te još htela pitati ; vidla sam tu na forumu da svi spominju neke granule,pa dal mi možeš preporučiti koje da kupim i kolko ima potrebe uopšte za time??? Dali mu možem davati pedigre junior na početu u kombinaciji s ostalim kuhanim obrocima (meso),mislim ujutro neko jaje sa jogurtom,podne kuhano meso, a na večer pedigre junior??
Još jednom puno ti hvala!!!
Kad stigne stavljam slike gore!
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 9:48 am

Slazem se u potpunosti sa ovim sto je napisala unaltraina sto se tice ishrane pasa Smile
Dobrodosla na forum Smile Lepo od tebe sto se unapred interesujes oko ishrane svog buduceg shar peia SmileSmile
Ako se vec odlucis da ipak hranis psa granulama, onda nemoj nikako uzimati Pedigre, zato sto one spadaju u granule najlosijeg kvaliteta. Imaju super reklamu, ali nisu pozeljna ishrana, pogotovo za ovu rasu.
Preporucila bih ti Bento, Royal Canin ( ima bas poseban za shar pei, ima njihova slika na kesi ) , zatim Hills, Purina Pro PLan, Aleva. To su neki od granulata koje mozes davati psu.
Ja hranim SKarfija iskljucivo sirovim mesom, ponekad kuvanim, jede ribu i sve one dodatke koje je unaltraina napisala.
Granule ne dobija odavno. A nekad ako sam bas u frci i ne stignem skuvati dobije konzeru Hillsa ili Natural Treinera.
Razmisli, procitaj ovaj deo o ishrani sto su svi pisali svoja iskustva, i slobodno pitaj sve sto te zanima SmileSmile
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 11:06 am

Pozdrav i dobrodošli na forum. Wink
Slažem se sa svim što su napisali ostali. Ima još nekoliko tema u ovom delu o ishrani i sve se to može primeniti i na štene. Svoje štene od početka hranim kombinacijom kuvano-sirovo za takvu vrstu ishrane posebno kod šteneta se treba malo više udubiti u materiju da štenetu ne nedostaje nešto od osnovnih stvari. Ukoliko niste spremni da se upuštate u tako nešto druga opcija su granule.
Vidim da je u nastavku imena hr pa pretpostavljam da je Hrvatska u pitanju. U Hrvatskoj imate daleko bolji izbor granula nego mi u Srbiji. Nema potreba da štene bude na puppy ili junior programu slobodno od prvog dana krenite sa hranom za odrasle, još bolja opcija je Taste of the Wild hrana koja nema podelu po starosnoj granici (ta podela po mom mišljenju je izuzetno glupa i bespotrebna). Mislim da imate i Orijen na bazi ribe sa manjim brojem proteina. Takođe znam da u Hrvatskoj postoji i BARF, al ne mogu sada da se setim ko ga proizvodi ako uspem da nađem postaviću. Znači, ako se odlučite za granule tražite grain free formule (bez žitarica) i ne možete pogrešiti. Bacite pogled na kesu i ako u prva 3 sastojka stoji pšenica ili kukuruz ili neka druga žitarica samo vratite kesu nazad. Pedigree i slične hrane su loš izbor, čak i ako je kod odgajivača štene tako hranjeno ja bih odmah prešao na drugu hranu.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 3:11 pm

Smile O granulama su sve rekli Marphypei i Skarfi.Granule nisu neophodne za pravilan rast i razvoj steneta...ali reklama cini svoje.
Naravno da moze i tako izgledati ishrana, kombinacija kuvane hrane i granula.Jedino sto bi taj jogurt sa jajetom trebao biti srednji,podnevni obrok zbog svoje energetske vrednosti i brze svarljivosti a meso jutarnji.
U tom slucaju kasnije se mora biti oprezan ukoliko se u ishranu ubaci i sirovo meso...o razmaku izmedju obroka i njihovom rasporedu.
Bitno u celoj stvari je da stene unosi optimalnu kolicinu zdravih a neophodnih sastojaka za rast i razvoj.Da sastojci budu raznovrsni, razlicite vrste mesa i iznutrica, puno mlecnih proizvoda i nesto dodataka(kao gore pomenuta ulja).
Ishrana kuvanom hranom, posebno ishrana sirovim pruza sve sto je neophodno... cak mnogo vise od granula .Ne unose se stetne materije u neverovatno velikim kolicinama kao kad su granule u pitanju.Pedigree i njima slicne su lideri u tome Smile


Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Sep 16, 2010 7:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 9:18 pm

Hvala Skarfi na savjetu..
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 9:24 pm

Hvala Murphypei.. Dobro si primjetio/la iz Hrvatske sam,budem točno pogledala šta se nudi kod nas na tržištu.Sad kod odgajivača jede pedigre al budem ja to promijenila..Puno hvala svima na dobrodošlici
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 9:27 pm

Unaltraina hvala na pomoći.Budi pripravan za sljedeće savjete kad mi budu potrebni.
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 9:34 pm

Smile...pripravna Smile naravno da hocu kao i svi ostali Smile
Eto...sada da sacekamo i da beba stigne i vidimo ga i mi. Fotografije ce nas sve jako obradovati.


Poslednji izmenio unaltraina dana Čet Sep 16, 2010 12:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptySre Sep 15, 2010 11:18 pm

SmileSmileSmile
Nema na cemu...svi cekamo da vidimo bebca SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyČet Sep 16, 2010 6:51 am

Čim stigne doma stavljam slike...Jedva čekam da odem po njega..
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyNed Sep 19, 2010 9:26 pm

Pozdrav! Gospođa kod koje idem po svoju bebu mi je poslala slike pa sam na jednoj slici primjetila da beba na nozi nema malo dlake, pa se bojim da nema več sam kakvu kožnu bolest.Neznam staviti slike na forum da vi to procijenite pa bih vas ljepo zamolila nekoga ko se razumije u to da mi da svoj mail da mu pošaljem slike da vidi...Hvala
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyPon Sep 20, 2010 9:25 pm

Pozz! Bila sam danas u shopingu da kupim bebi sve što joj je potrebno.Našla sam PURINA hranu ADULT SENSITIVE na kojoj je slika Shar pei-a,ali me malo sastav zabrinjava :losos,riža,kukuruz,kukuruzni gluten.Na forumu sam čitala da nesmiju jesti hranu di ima žitarica i glutena a tu ih ima..Dali je ta hrana ok za štenca?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyPon Sep 20, 2010 10:28 pm

Nije.....Sad...mozda te je zbunila slika na vreci ali moras gledati sastav...gore si vec dobila napisano koje hrane su bez zitarica a koje od ostalih su prihvatljivog kvaliteta Sad
Taste Of The Wild-losos...ovo potrazi!!!!!!!!..posebno sto stene ima problem sa gljivicama...on nikako ne sme jesti zitarice.
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyČet Sep 23, 2010 9:56 am

Našla sam hranu TASTE OF THE WILD-losos u Zagrebu.Baš sam sretna...Kolko dođe kod Vas??? Kod nas je 2,70 kg 20 eura...
U subotu idemo odma po hranu,nadam se da hoće to jest.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyPet Sep 24, 2010 9:43 am

U Srbiji još uvek ne može da se nađe u slobodnoj prodaji može da se poruči direktno preko uvoznika, al nažalost ne sećam se koja je cena u pitanju. Ta hrana je zaista dobra i koliko sam čitao iskustva drugih psi je rado jedu ima 3 ukusa (losos, patka i bizon) i sve 3 vrste su bez žitarica i odlične za održavanje dobrog zdravlja.
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyPet Sep 24, 2010 8:53 pm

Evo kupila sam danas ima i u Varaždinu..Dobila sam 2,70 kg za 15 eura bilo je 30 % popusta.Od lososa sam uzela
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyNed Sep 26, 2010 6:22 pm

Stigla je moja beba jučer doma....Nemogu vam opisati kolko sam sretna,a da vam ne velim kakva je maza.. Nogice su ok,na nekim mjestima nema dlake al to budemo probali rješiti prehranom..Okice idu na pregled drugi tjedan...Fakat je živio u lošim uvijetima,katastrofa...

Zove se Viktor... Hvala svima na pomoći.. Pusa od Viktora
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyNed Sep 26, 2010 6:26 pm

Slobodno otvori temu sa imenom zgužvanca u delu Upoznajmo se pa nam ga predstavi, sa slikama će neko od nas pomoći. Wink
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyNed Sep 26, 2010 9:37 pm

Stavila sam,nadam se da se slike vide,malo su velike al barem ga bolje vidite
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyUto Sep 28, 2010 9:10 am

Pozdrav! Imam jedno pitanje...Viktora hranim samo s Taste of the wild i kuhanim mesom,jogurtom,jajima kuhanim itd...Na vrečici od taste of the wild piše da slobodno mu dnevno dam 150 g hrane,meni se to čini malo...Eto da pitam dal se toga moram strogo držat?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyUto Sep 28, 2010 9:30 am

Ako mu dodajes kuvanog uz granule...to je sasvim dovoljna kolicina, bar ja tako mislim ali bas i nemam iskustva sa granuliranim hranom pa ce jos neko dati savet predpostavljam.
Viktora ne smes nagojiti zbog nogica...bolje je da ti bude i mrsavko nego pregojen dok ne izraste...vec je imao problem sa krivim nogicama Sad
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyUto Sep 28, 2010 10:18 am

Ok bude sad malo na djeti Smile)) A ti si svojeg od pocetka hranila kuhanim???Mislila sam da ti možda znaš jer si mi preporučila taste of the wild..
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih EmptyUto Sep 28, 2010 10:55 am

Taste Of The Wild je hrana koja je opste poznata kao jedna od retkih a da je bez zitarica Smile...Ja nemam iskustva ali nekoliko ljudi sa foruma da...koji njome hrane Smile. Odlicna je .
Ne, moji mladji psi nisu jeli granule(sem kao bas bebe do 4-5 nedelja)...starije zenke da, ali smo imali mnooogo problema sa kozom i usima(tada jos nije bilo Taste Of The Wild Smile)
Mada ja jesam u sustini veliki protivnok granulirane hrane i mojih pet Peia jedu sirovo.... kuvano samo ribu i ponesto od iznutrica(sa pirincem ili krompirom) jer to nece sirovo Smile
Svako hrani svog psa onako kako mu je zgodno. Granule su prakticne Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana najmlađih Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana najmlađih
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!
» Ishrana skotne kuje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: