Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana najmlađih

Ići dole 
+24
RocknRolla
Aca82
Croft
Dacha
Tatjana
bosancic90
fifi
sandra1000
Vili
Nesha
Han
Vladica
Buda
Kayamacedonia
djordje9
neron
JOVANKA BROZ
Saymon
Beauty Hana
madness99
Murphypei
Skarfi
unaltraina
sharpei hr
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 22, 2012 12:08 pm

Grickanje sapica i repa mi vise lici na neku kontaktnu alergiju, spoljasnji faktor, tipa trava po kojoj je setao, ili nesto u vazduhu...ili ga je mozda gricnula buvica.....Sta on ima od zastite za krpelje i buve, da li nesto koristite ?
Jedenje granula ne bi trebalo da izaziva tako nesto.....

Napravi rastvor, 3 case vode od 2dl i 1 casa sirceta....uzmes sundjer i prebrises ga po celom telu, naravno deo oko ociju preskocis...
to bi trebalo da skine sve moguce alergente koji su mu na povrsini dlake i koze....

Jos jedno pitanje, da li mu je ovo prvi put da jede piletinu, jer neki pei zna da odreaguje malo burnije na pilece meso, ali tada bi mu se upalila glava, celo, usne...
Nazad na vrh Ići dole
Buda

Buda


Broj poruka : 37
Godina : 33
Lokacija : vranje
Datum upisa : 19.01.2012

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 22, 2012 8:14 pm

Prvi put jede piletinu, ali nema nista na glavi, celu i usnama. Nista do sad nismo koristili protiv buva. Ovde na forumu su mi rekli da kupim prasak protiv buva i da mu dam Ca, ali to cemo sutra da kupimo, zato sto je danas nedelja. Za sirce razmera 3/1?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 22, 2012 8:22 pm

Skarfi ::
Napravi rastvor, 3 case vode od 2dl i 1 casa sirceta....
1 čaša sirćeta !? Treba 1 supena kašika Wink
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 22, 2012 9:26 pm

Da Ivana je verovatno u brzini napravila lapsus, nije čaša jabukovog sirćeta nego velika supena kašika. Wink
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 22, 2012 10:01 pm

Samo da podsetim Smile Iskljucivo "Bubi" prasak protiv buva, svi ostali su mnogo vise toksicni za stence cak i "Intox" koga mnogi preporucuju za stence starije od 6 nedelja i on ostaje kao opcija br.2 Smile
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyPon Jan 23, 2012 1:04 pm

Embarassed kasika sirceta.....lapsus pri kucanju...izvinjavam se
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jan 16, 2013 5:24 pm

Pozdrav svima, treba mi mala pomoc. Imam muzjaka starog 2 meseca i hranim ga iskljucivo granulama Josera i sad sam pocela malo da mu dajem jagnjece kosti. Dajem mu 240 gr dnevno i to mu je dosta jer jako lepo napreduje ima vec 7 kg. Smile Ono sto me muci je da od kad sam pocela da mu dajem koske on pije jako puno vode i stomak mu se bas naduva, bude kao burence. Da li je to normalno ili da prekinem sa kostima?
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jan 16, 2013 5:36 pm

Prvi put čujem za te granule.. Bitno je ako ste se već odlučili za granule, da budu što kvalitetnije i bez žitarica. Inače sve granule traže dosta vode pa se zbog njih napija. Sirove kosti daješ? Ja bi mu davao i meso, sirovo, kuvano.. Wink Uključite i suplemente koje bi trebalo svaki pei da uzima za održavanje hijalurona (omega 3 i vit. C (sa produženim dejstvom))
Nazad na vrh Ići dole
Vili

Vili


Ženski Broj poruka : 22
Godina : 34
Lokacija : Lazarevo
Datum upisa : 28.12.2012

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jan 16, 2013 5:42 pm

Te granule mi je preporucio covek od koga sam kupila psa, kaze mi da su mu se one najbolje pokazale. Nisu sirove, dajem mu od jagnjetine sto je ostalo od Bozica. Smile Stavljam mu u granule AD kapi to su mi rekli da je obavezno.
Nazad na vrh Ići dole
Nesha
Urednik
Urednik
Nesha


Muški Broj poruka : 4417
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 23.07.2009

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jan 16, 2013 6:04 pm

Vili ::
Nisu sirove, dajem mu od jagnjetine sto je ostalo od Bozica.
Kosti uvek sirove nikada termički obrađene! Wink

Sad našao sastav tih granula.. Katastrofa su! Wink Pune žitarica, svaga i svačega a mesa piše 5% ! Menjajte to što pre. Wink

Ovo su samo neke koje su OK za zgužvance. Wink

Brit Care Venison&Potato Cereal free
Farmina N&D Canine formula
NUTRIVET INSTINCT

Nazad na vrh Ići dole
sandra1000

sandra1000


Ženski Broj poruka : 1437
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 21.04.2011

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Jan 16, 2013 11:40 pm

I nama je odgaivac rekao da smemo da psu dajemo supu i preporucio Aro granule koje su strava i uzas. A jeftinije i pritom mnogo zdravije je kupiti meso i iznutrice i time hraniti psa. Granule koliko god skupe i kvalitetne bile nisu ni blizu mesu.
A kosti su cista zanimaca nisu obrok. Zive i to ako idete negde odlicne su da pas ne napravi neku stetu, posto umeju satima s njom da se zanimaju.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyČet Okt 24, 2013 2:14 pm

Aki je dobio sina.Stene ima 2 meseca.Sta bi bilo najbolje da mu dajem da jede.
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyČet Okt 24, 2013 10:48 pm

Ukoliko nemaš dovoljno iskustva sa ishranom (a gledam godine u profilu i kopčam da i ne zavisi puno od tebe), moj savet je granule bez žitarica. Nutrivet ima nekoliko linija i naručuje se preko interneta, stiže na kućnu adresu pošto. Ima tema o Nutrivetu ovde na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySub Nov 02, 2013 11:48 am

Narucila sam granule koje ste mi preporucili i stene hoce da ih jede,zadovoljno je.Hvala:D
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySub Nov 02, 2013 12:19 pm

Super cheers 
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyPon Nov 25, 2013 5:06 pm

Imam zenkicu 2 meseca staru , mislim da sam se zeznuo kada sam uzeo granule pedigre, covek od koga sam kupio preporucio mi je granule"ECOPET" da li moze neka pomoc jos oko granulica za stene, i da li da nasatavim da ga hranim sa predigreom dok ne pojede ili da odma predjem na druge, sa pedigreom ga hranim 2 dana...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyPon Nov 25, 2013 7:39 pm

Pedigree ne valja za njih, a ni Ecopet. Slobodno menjaj granule odmah. Moj savet su uvek granule bez žitarica znači Nutrivet, Dog Lovers Gold, Farmina N/D, ili Brit Care Venison cereal free. Danas je to daleko lakše jer većina hrana može da se naruči preko interneta i stignu odmah sutradan.
Evo na poslednjoj stranici ima preporuka i linkova odakle naručiti: http://www.sharpei-balkan.com/t134p60-hipoalergijske-hrane-za-pse
Nazad na vrh Ići dole
Tatjana

Tatjana


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 03.12.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyUto Dec 03, 2013 12:01 pm

Zdravo Smile
Pre 4 dana sam uzela stene od 2 meseca,jako je sladak i umiljat.Mali Čarli Smile.Juce smo bili kod veterinara,rekao je za pocetak granule da mu dajem 4x na dan a posle pirinac i povrce.Zanima me koliko kolicinski da mu dajem granula ?Sve sam iscitala sto ste pisali koje su dobre samo me interesuje kolicina i zasto nece da jede iz cinije nego samo iz moje ruke?To mi je za sad slatko ali znam da posle noze biti problem...
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyUto Dec 03, 2013 12:46 pm

welcome

Koje granule? Ne doziraju se sve isto, zavisi koje su u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyUto Dec 03, 2013 5:13 pm

Na svakom dzaku ti pise  kolicina koja se dozira dnevno, kasnije ces vec sama videti po njemu koliko mu je dovoljno, a sto se tice serpice  ne znam iz kakve mu dajes ,ako je u pitanju metalna probaj mu dati iz plasticne jer imali smo primera gde psi nece da jedu i piju vodu iz metalne serpe, ja imam primer kod mene od njih 9 samo jedna zenka nece  da joj se servira u metalnoj cinici Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
Tatjana

Tatjana


Ženski Broj poruka : 2
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 03.12.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySre Dec 04, 2013 11:41 am

Sad znam da pise kako sam kupila originalnu vrecicu :)Od uzgajivaca sam dobila malo granula da imam prvih dana samo pa nisam znala sta i kako..Hvala vam svima puno....Jede iz metalnih cinijica prestao je iz ruke..i to smo resili Smile
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 05, 2014 1:32 pm

Ljudi samo me zanima vase misljenje, kakva je hrana JOSERA SENSITIVE ????
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptyNed Jan 05, 2014 10:46 pm

Ne znam tačno ono što vidim na internetu, po sastavu je solidna, nema kukuruza što je bitno i vidim da piše da je sa malo žitarica. Ne znam da li je neko koristio na forumu za zgužvance pa da kaže...
Nazad na vrh Ići dole
bosancic90

bosancic90


Muški Broj poruka : 46
Godina : 33
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.11.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySub Jan 18, 2014 8:18 pm

Ja sam cuo da je kvalitetna, mislim hrana je superpremium i procitao sam da je kucici vole, a video sam i sam da ima vrlo malo zitarica...
Nazad na vrh Ići dole
fifi




Ženski Broj poruka : 60
Godina : 29
Lokacija : beograd
Datum upisa : 14.08.2013

Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 EmptySub Jan 18, 2014 8:21 pm

Ja nisam tolko strucna da ti kazem dal su dobre ili ne ali znam da je Ariju izasla alergija od hrane sa vrlo malo zitarica dok Akiju nije nista ali sam ipak promenila hranu. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana najmlađih - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana najmlađih
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!
» Ishrana skotne kuje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: