Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana najmlađih

Ići dole 
+24
RocknRolla
Aca82
Croft
Dacha
Tatjana
bosancic90
fifi
sandra1000
Vili
Nesha
Han
Vladica
Buda
Kayamacedonia
djordje9
neron
JOVANKA BROZ
Saymon
Beauty Hana
madness99
Murphypei
Skarfi
unaltraina
sharpei hr
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 11:33 am

jel smeju nasi zguzvanci da uzimaju surutku ?
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 11:33 am

jel smeju nasi zguzvanci da uzimaju surutku ?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 07, 2014 6:00 pm

Smeju. Samo oprezno na samom početku da ne dobije mekšu stolicu. Surutka je odlična, ali mora postepeno da se uvodi.
Nazad na vrh Ići dole
Croft

Croft


Ženski Broj poruka : 213
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 31.10.2013

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySub Feb 08, 2014 10:03 am

okej, hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aca82

Aca82


Muški Broj poruka : 25
Godina : 41
Lokacija : Valjevo
Datum upisa : 15.11.2014

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySub Nov 15, 2014 9:09 pm

Poz svima, od danas i mi smo ponosni vlasnici jednog mališana. Pronašao sam ovde sve što me trenutno interesuje oko hrane...... uskoro ćemo se pohvaliti izgledom našeg ljubimca samo da provalimo kako se postavljaju fotografije. Hvala na savetima  Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
RocknRolla




Muški Broj poruka : 1
Godina : 33
Lokacija : kragujevac
Datum upisa : 07.01.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptySre Jan 07, 2015 1:58 pm

Pozdrav narode!..hteo bih da pitam da li je dobro davati jednom nedeljno, stencu, jedno zivo jaje, zbog dlake?   ..  koji brend hrane , bez zitarica, preporucujete?
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyČet Jan 08, 2015 11:05 am

welcome

Može jaje da se daje mada nema neke prevelike potrebe, posebno kad štene odrasta na granulama. Što se tiče brenda treba pronaći onaj koji odgovara, to uglavnom zavisi od samog psa, a i od toga koliko koja hrana košta. Sve hrane bez žitarica su tu negde, ono što sam probao u jednom momentu je Nutrivet, ali jako kratko, moje su uglavnom na sirovom/kuvanom.
Nazad na vrh Ići dole
vvesko

vvesko


Muški Broj poruka : 4
Godina : 52
Lokacija : teslić
Datum upisa : 02.03.2014

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 1:49 am

Pozdrav svima......
Imam par pitanja, a bitno mi je da mi odgovore ljudi koji poznaju ovu temu, ne tamo nekakvi šalabajzeri koji nisu imali ni ribicu za kućnog ljubimca.
Evo prvo o kome, čemu je reč...
Ishrana najmlađih - Page 6 11831708_704808042958489_4988831195116700953_n WowIshrana najmlađih - Page 6 11885269_704807539625206_6504542453150093784_n

Ishrana najmlađih - Page 6 11934970_706334859472474_231195765714813869_n


Donči i bombončići...

Moje mezimče mi je donelo na svet sedam prelepih kučića, a oboma su to prva iskustva Wow.....

Sada imaju 21 dan i planiram ih polako odvajati od majčine ishrane, pa je moje prvo pitanje upravo to.
Dali je sada vreme da ih počnem odvajati i kako?
Naravno i nekakav recept za ishranu. Majka im se zove Dona i nju sam od početka hranio sa granulama. Imam tu mogućnost zato što mi rođak drži veleprodaju hrane za pse Happy Dog Very Happy.
Sirovu hranu nisaam davao nikada, jedino sada kada je bila skotna i posle porođaja sam joj kupovao konzerviranu hranu. To sam mešao sa granulama, drugi dan sa tunjevinom, treći sa jogurtom i tako ukrug.
Prijatelj mi reče da bi bombončiće trebao sada da hranim sa pola litra mleka, 20 ADkapi, dve šnite hleba, kašikom mladog sira, maslinovog ulja kašiku i da od toga napravim smesu i doziram im po 1,5 deci dnevno.
Nebi da pogrešim ništa, tako da pitam za savet sve koji su se susretali sa tim.
Takođe, planiram da ih prodajem sa 2,5 meseci, pa bi mi dobro došao opis ishrane do tog perioda, a i posle da mogu objasniti drugim vlasnicima.
Nema veze sa ovom temom, ali kada bi trebao da počnem sa vakcinacijama, čišćenjem od glista, čipovanjem i slično. Hvala puno unapred.
P.S. Planiram da uz svakog psa podelim i malu knjižicu, to jest skriptu za daljni uzgoj psa, pa ako neko ima gde tu skriptu ili adresu gde se može preuzeti, bio bih mu do neba zahvalan.

Pozdrav od Dončija i Bonbončija, svih sedam... smeh
Nazad na vrh Ići dole
Dacha

Dacha


Muški Broj poruka : 825
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 6:35 am

POzdrav. Sto se tice odvajanja stenaca od majke da ih skines sa sise nema potrebe jos za tim, moji stenci sisaju dokle god kuja ima mleka a to obicno mude do nekih mesec ipo dana starosti stenaca i kuja je uvek sa stencima dokle god neodu u nove domove,sto i treba da bude jer oni sto sta nauce od majke. sto se tice izhrane mozes poceti davati sa nekih 25 dana (hleb nemoj davati) i ako ih sad odvojis moras da bude svestan da ih moras hraniti na svaka 3 sata. Sto se tice ciscenje parazita cistis ih sa 21 dan pa sledeci put sa 6 nedelja, sa 7 nedelja dajes prvu vakcinu.  I bolje umesto mleka da dajes jogurt,ako dajes mleko jedino ono kupovno vestacko koje je bas za ishranu stenaca,mada bih ja ipak preporucio samo jogurt umesto mleka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.siriuspei.com
vvesko

vvesko


Muški Broj poruka : 4
Godina : 52
Lokacija : teslić
Datum upisa : 02.03.2014

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 11:17 am

Hvala ti brate puno. Nisam ih ni mislio skroz odvajati, pogrešno sam se izrazio. I mislio sam na dohranjivanje, jer mi žao nje da ona muku muči sa njih sedam radni smajli.

 Jogurt znači, može sir, AD kapi, i maslinjak. Dali da im ubacujem i tunjevinu?

Za sada mogu iz iste zdjelice ili da im posebno raspoređujem?

Izvinjavam se svima što sam dosadan sa pitanjima, ali prvi su nam štenci. bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Sep 07, 2015 9:57 pm

Ne tunjevinu, a i od maslinovog ulja može da se desi da dobiju proliv to ne želiš kod štenaca nikako jer prebrzo dehidriraju. Ono što sam ja radio sa štencima mešanca, starter granule rastvorene u zamensko mleko za štence. Jedna posuda i to se napravi da bude kao ređa kaša i pustim ih da sami lapaju jezicima koliko žele.
Nazad na vrh Ići dole
brankiolina




Muški Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Šibenik
Datum upisa : 14.09.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPon Sep 14, 2015 10:55 pm

Pozdrav ekipa, 

puno hvala na svim predivnim savjetima, ljudi strašni ste!

Moja curica dolazi za dva dana (mislimo se još oko imena), imati će dva mjeseca minus 10 dana, pretpostavljam da je to ok. 

E sad. S obzirom da živim u Šibeniku gdje nam je trenutno ograničena ponuda granula (mislila sam početi s granulama, postupno uvoditi sirovo i kuhano), meni treba pomoć oko toga.
U ponudi sam našla Hill's, Interquell, Monge, Morando, Purina, Royal Canin,Symply. Čini mi se da je i Orijen bez žitarica, ima ga kod veterinara.
Može mi netko savjetovati što da uzmem za prvu ruku, čisto dok se ne snađemo? Da li granule moram natopiti vodom?
Strašno smo uzbuđeni i jedva čekamo da dođe. Čim dođe ću vam je predstaviti Smile
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyUto Sep 15, 2015 6:17 pm

welcome

Najbolje je proveriti šta je štene jelo kod odgajivača i početi od toga, čisto da ne bi zbog šoka imalo problem sa stomakom. Neke od ovih hrana ne prepoznajem uopšte, najbolje je uzeti onu koja nema žitarice. Nema potrebe da štene jede puppy formulu, šar-pejevima to nije potrebno jer se razvijaju kao gigantske pasmine iako je u pitanju srednji pas. Orijen je dobar jer je bez žitarica, ali je visokoproteinska hrana (40%) i ja ga ne bih koristio za štene, za odraslog psa da.
Ne moraju se granule natopiti vodom, mada je njima kad su mali daleko lakše da jedu granule kada su vlažne i mekše. Jogurt je odličan za to, takođe može i supica u kojoj se kuvalo meso. Samo pogledajte koje su granule bez žitarica i ne može se pogrešiti.
Nazad na vrh Ići dole
brankiolina




Muški Broj poruka : 5
Godina : 36
Lokacija : Šibenik
Datum upisa : 14.09.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyUto Sep 15, 2015 7:01 pm

Hvala.

Kupila sam Canagan - sastojci: svježe pripremljena okoštena patka (16%), sušena patka (12,5%), slatki krumpir, sušena haringa (8,5%), svježe pripremljena okoštena divljač (7,5 %), grašak, krumpir, pureća mast (5%), sušeni kunić (4%), sušena divljač (4%), sušena jaja (3,75%), lucerna, biljne bjelančevine, vitamini, minerali, jabuka, špinat, alge. (ukupno 36% proteina, 19% masti, omega 6,omega 3,kalcij, fosfor)

Uzela sam 2 kg za početak, našla sam online dostavu za Taste of the wild.

Još jednom puno hvala na svim informacijama, isprintali smo cijeli forum  Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Marija Ben

Marija Ben


Ženski Broj poruka : 23
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.09.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 1:36 pm

Juce smo se predstavili na vasem forumu.
Procitala sam sve postove u vezi ishrane stenaca i vecinu toga smo usvojili. Granule smo sveli na minimum, samo kad smo u nekoj zurbi, uglavnom jede kuvanu hranu. Uveli smo Omega3(1 tabletu dnevno) i tablete kalcijuma po savetu veterinara. On sutra puni 11 nedelja, da li je potrebno uvesti jos nesto od suplemenata?
Problem je sto uopste nece da jede iz cinije, vec trazi da ga hranimo. Osecam se kao da smo dobili jos jednu bebu u kuci. Kad mu serviramo hranu, on je samo pomirise, a kad ga hranimo komad po komad, smaze celu porciju.
Sta nam je ciniti? Vec zamisljam sebe kako ga hranim ceo zivot i dize mi se kosa na glavi Laughing 
Pozdrav i hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 2:21 pm

A što tablete kalcijuma? Da li veterinar procenjuje da treba ili je to onako preventivno? Vitamin C sa produženim dejstvom 500mg je odličan za razvoj vezivnog tkiva. Mojima sam dodavao dok su bili tako mali po 250mg ujutru i uveče u obroke.

A što se tiče hranjenja iz ruke, to se zove odlična dresura vlasnika. hehe Šar-pej je tvroglav pas koji voli da istera svoje, tako da su spremni da se femkaju u beskraj pa ko izdrži. Very Happy Ukoliko ukinete davanje iz ruke malo će se duriti, ali neće dugo biti gladan, možda samo preskoči koji obrok, ali tada ne sme da dobija ni pored stola. Igre gladi. hehe
Nazad na vrh Ići dole
Marija Ben

Marija Ben


Ženski Broj poruka : 23
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.09.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 2:51 pm

Mislim da je preventivno, jer nam je preporucio Kalcijum tablete Trixie nakon mog pitanja o dodacima ishrani. Ja sam svojevremeno svom poenteru dodavala mlevene ljuske jajeta u hranu, ali ajde, rekoh da ga poslusam.
Inace mi se cini da je veterinar OK. Zna dosta o rasi i sa puno paznje pristupa psu. Juce smo otisli na pregled ociju i zadrzali se sat vremena. Njegovi saveti oko nege, ishrane i vaspitanja psa su skoro identicni kao vasi na forumu. Cak je usvojio i jednog bolesnog sar peja koga je vlasnik izbacio na ulicu.
Sto se tice hranjenja, tu moramo da postanemo malo cvrsci. Vise necu da ga hranim iz ruke, pa makar gladovao danima.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 4:17 pm

Pa to sa ljuskama je odlično kašičica mlevenih ljuski kao prah, bolja od bilo kojih tableta. Nema šanse da priroda može da napravi problem.
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 4:24 pm

DVM Linda Tintle je pre nekako postavila sjajan članak na svoju FB stranicu. Ovo je njena stranica na FB: https://www.facebook.com/linda.tintle.9 Evo ga članak na engleskom, jednom ću ga prevesti, verovatno za neki naredni broj časopisa:

Puppy Love, Good Fats and Less Carbs.

This is a picture of Rique (REE-kay), who I met for the first time yesterday. Best. Part. Of. My. Job.
smile emoticon
He’s a complete sweetheart!

I was out of town last weekend visiting my mother down in North Carolina so it is always more than a little crazy just before and when I get back - which is why my posts have been scarce. I am finally able to take a couple deep breaths and regroup today.

I have a couple of ideas for blog posts here but first, let me talk about fat, carbs and your Pei’s diet.

Dogs are omnivores like people. Geneticists discovered that one big difference between wolves and dogs is that dogs have more of the enzymes needed to digest starches (the senior author of the study published in the journal Nature was also the lead geneticist on the discovery of the mutation causing "Shar-Pei-ness", Dr. Kerstin Lindblad-Toh, http://www.boston.com/…/ke…/o0zYpVxdtVgXnvWGSo8ngP/blog.html). It is speculated that living in close proximity with agrarian humans, there was environmental selection pressure for genes that help process starchy foods as people moved away from the hunter-gatherer dietary pattern.

So if dogs have more of these enzymes than wolves or cats, why do I recommend a relatively low carb or grain-free diet for dogs with chronic inflammation?

Omnivores’ bodies want to convert carb calories right into stored fat. Insulin release, triggered by the rising blood glucose levels, opens the gateways leading to immediate fat storage. Stored fat is not easily available for energy… so your dog is still very hungry. Getting fatter and STARVING (which they tell you pleading, begging with pitiful eyes and lolling tongue as they stand over their just-emptied bowl.) A feeling that any human that has ever been on a low fat, high carb reducing diet can understand.

I have watched my canine patients get considerably fatter along with their humans over the past three decades. Dogs and people are usually eating low fat, high carb diets with supposedly healthy vegetable oils and whole grains as touted by the nutrition “experts”. And, too often, they are plagued by chronic illness.

In my opinion (and that of a lot of respected scientists bucking conventional wisdom), dogs and people need higher quality and quantity of fats, moderate amounts of high quality protein and less carbohydrates (sugars, grains, starches). Whole grains and factory-farmed meats are high in omega-6 polyunsaturated fatty acids and low in omega-3 polyunsaturated fatty acids promoting a pro-inflammatory state. Dogs need saturated fats and cholesterol to make healthy cell membranes, hormones and for optimal brain function. Fats are also satiating – they make you feel full and satisfied.

Shar-Pei have a mutation that makes them over-express hyaluronan. Hyaluronan is the largest molecule in the body, both by size and quantity present. It is in between all the cells, lines the blood vessels, is part of the brain’s perineuronal networks, critically important in reproduction, plays major roles in the kidneys in maintaining hydration, and the excess hyaluronan in skin gives Pei their meatmouth and wrinkles. Fragmented, damaged or degraded hyaluronan turns on a multi-protein complex called the inflammasome resulting in the release of potent chemicals that cause fever and inflammation.

A recent paper http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25686106 describes how beta-hydroxybutyrate (BHB) turns off this pro-inflammatory pathway. A low carb ketogenic diet or intermittent fasting can increase levels of BHB but I am attempting now to see if added medium chain triglycerides from coconut oil, MCT oil or Dave Asprey’s Bulletproof Brain Octane (http://www.bulletproof.com/brain-octane-oil-16-oz) may give this therapeutic benefit to Shar-Pei with autoinflammation. (Put the coconut oil in, not just on, your Pei.) Grass-fed, pastured butter would be another great source of this and other beneficial nutrients like Vitamin K2 and Vitamin A.

Shar-Pei benefit from eating the building blocks and cofactors for synthesizing hyaluronan. I can recall opening a can of Alpo many years ago as a teenager and it looked perfectly awful to me. Big pieces of blood vessels, hunks of organ meat, chunks of muscle, lots of yellow fat and broth. You will not find dog food looking like this these days as pet food manufacturers cater to human tastes. But this was real food for function that would have contained lots of Coenzyme Q-10, Vitamin K2, magnesium, glucosamine, chondroitin sulfate, omega 3 fatty acids, Vitamin D3, etc. These necessary factors are scarce or nonexistent in the “select cuts” supposedly present in modern commercial kibble with sprayed on (oxidized, rancid) chicken fat and vegetable oil for palatability.

I recommend adding a high quality fish oil that has been batch-tested for rancidity, heavy metals and toxins like PCBs as a source of omega-3 fatty acids to try to restore a healthier omega-6 to omega-3 polyunsaturated fatty acid ratio (ideally of 1:1 to 3:1 because 20:1 is not uncommon in standard diets). I give some to my dogs and then take my own spoonful each night.

Another problem which I have previously addressed is the tendency for big open bags of high carb kibble to become rancid and contaminated with grain mites and mold over time which can further stimulate inflammation. If you feed kibble, do not open more than a 2 week supply at a time and preferably keep it refrigerated or frozen until use.

If you decide to increase the fat and decrease the carbohydrate content of your dog’s diet… do it gradually over 1-3 weeks to avoid intestinal upset and loose stools. It takes time for the bacteria living in your dog’s gut to adjust to changes and your dog’s body needs to turn on the enzymes needed to process the higher fat formula.

All dogs are individuals and results may vary.
Nazad na vrh Ići dole
Marija Ben

Marija Ben


Ženski Broj poruka : 23
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.09.2015

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyNed Sep 27, 2015 5:17 pm

Hvala na odgovoru.
Procitala sam tekst, odlican je.
Nazad na vrh Ići dole
zevs

zevs


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 46
Lokacija : nis
Datum upisa : 10.02.2016

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 19, 2016 11:49 am

cao,ja sam nova na ovom forumu.dobila sam malog zguzvanca crne boje,star dva meseca,zove se zevs.hranin ga granulama za juniore,monge proizvodjac.lepo ih rucka,mnogo je zivahan.juce smo se kupali i on je bio jako srecan a i ja sa njim.slike neznam jos da postavim,ali cu traziti pomoc za to.recite mi vase misljenje o svemu ovome.pozdrav od zevsa
Nazad na vrh Ići dole
zevs

zevs


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 46
Lokacija : nis
Datum upisa : 10.02.2016

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 19, 2016 2:18 pm

pozdrav svima,moze li neko da mi kaze da li trebam davati zevsu i tab.kalcijuma,iako ga u hrani koju jede vec ima.star je dva meseca...unapred se zahvaljujem na  Razz
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 19, 2016 7:55 pm

welcome

Nisam znao za tu hranu pa sam pogledao sastav na internetu, hm... Menjajte je. Vidim da ima i kukuruz i ovas itd. što nije baš poželjno za šar-pejeve. Preko interneta može da se naruči dosta hrana, a treba gledati da budu bez žitarica (grain free ili cereal free). Šar-pej spada u srednje-velike pse, ali se razvija kao gigantske rase, jer je u pitanju kasnostasna pasmina, zbog toga se odmah hrani hranom za odrasle, nije potrebno davati im puppy ili junior formule. Kada je obrok "balansiran" (tu spadaju granule) ne dodaju se kalcijumski preparati, nema potrebe za tim.

P.S. Fotke se postavljaju preko ove ikoniice gde je slika i disketa, jako je lako, postavi se veličina 800x600 tu gde piše resize. Wink
Nazad na vrh Ići dole
zevs

zevs


Ženski Broj poruka : 12
Godina : 46
Lokacija : nis
Datum upisa : 10.02.2016

Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 EmptyPet Feb 19, 2016 9:39 pm

hvala puno na vasem misljenju,menjacemo sigurno,sta nam vi preporucijete hungry
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ishrana najmlađih - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana najmlađih
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!
» Ishrana skotne kuje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: