Shar-pei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum posvećen šar-pej rasi!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
*** DOBRODOŠLI NA SHARPEI-BALKAN.COM ***
Zadnje teme
» Doli - Bubrezi visok kreatinin & urea
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Maj 01, 2019 10:58 pm od Rasa981

» Pozdrav svim dvonoznim ljubimcima ,zgizvanih pasa.
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Jan 18, 2018 8:36 pm od nesa151

» Sar Pei stene
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyNed Dec 10, 2017 2:33 pm od Viktorija Milic

» SHAR PEI & ZIMA
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySub Dec 09, 2017 9:09 pm od Cezarr

» Dresura udomljenog šar peja koji nije od malena sa vama
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Dec 07, 2017 9:37 pm od Cezarr

» Parenje, graviditet i ostale teme...
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Avg 22, 2017 9:20 pm od Kal El

» Problem sa okicama.
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Jul 19, 2017 11:38 am od teodushera

» Ishrana sirovim mesom i kostima (RAW Meat&Bones)
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyPon Jul 17, 2017 11:15 am od Taki

» Stene ima zapusen nos!Problem
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Jul 06, 2017 8:49 am od teodushera

» Mali Bebci
Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyNed Jul 02, 2017 5:47 pm od teodushera


 

 Ishrana najmlađih

Ići dole 
+24
RocknRolla
Aca82
Croft
Dacha
Tatjana
bosancic90
fifi
sandra1000
Vili
Nesha
Han
Vladica
Buda
Kayamacedonia
djordje9
neron
JOVANKA BROZ
Saymon
Beauty Hana
madness99
Murphypei
Skarfi
unaltraina
sharpei hr
28 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 11:40 am

5 ih imaš???? Super,tebi je sigurno život uljepšani u njihovom društvu..Ja budem isto prešla na sirovo al mislim da je još pre malen za sirovo ili??? Pošto bude sad skoro 3 mjeseca da li mu mogu dati sirovu svinjsku velku kost???
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 12:15 pm

Bolja je velika juneca ali i svinjsku svakako mozes ali prethodno zamrzni nekoliko dana pre nego li mu je das.Dobro ce mu doci kao pomoc za promenu zubica...dodatni prirodni izvor kalcijuma a i kao visecasovna zabava.
Nije malen za sirovo ni sada ali mozes preci ili ubaciti kada tebi bude odgovaralo. Murphypei trenutno podize stene na sirovoj hrani, ustvari i na sirovoj, Kalla jede kombinovano od svoje 8 nedelje Smile
Naravno da mi je zivot predivan sa njima Smile .....a ni njima nije dosadno kada nemam previse vremena za njih Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 4:45 pm

Budem mu onda dala kost pa neka se igra i uživa...Da sam prije znala kolko su divni i mazasti več bih odavno imala...Hvala na savijetu
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 4:55 pm

evo ovde mozes pronaci mnogo interesantnih recepata da spremas guzvancu SmileSmile

http://shar-pei.bestofforum.net/zdrava-ishrana-f1/domaaa-ishrana-recepti-t84.htm
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 8:14 pm

Hvala Skarfi...Kušat čemo vaše recepte:))
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 9:32 pm

Nemoj zaboraviti da zitarice zamenis belim krompirom ili pirincem !!!!!! To vazi i za testeninu i sve drugo gde ih ima .
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Sep 29, 2010 8:53 am

ok.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Sep 29, 2010 6:34 pm

Imamo jedan "problen"..Svaki dan bar 3 puta na dan mu se štuca(kuca) ili kako vi to zovete...Dal je sve u redu?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Sep 29, 2010 6:49 pm

Prvi uzrok mogu biti crevni paraziti...ako je ociscen od glista i nema gliste...sledece je da halapljivo jede.... ili je stucanje na nervnoj bazi jer je jos nesiguran i ne zna sta se od njega ocekuje ili jednostavno zbog nesigurnosti u novoj sredini.
Cesto se to dogadja kod stenaca...ukoliko nije od parazita u crevima ili zbog gutanja vazduha prilikom jela i stuca na nervnoj bazi...jednostavno ga kad pocne stucati mazi i tepaj mu ili ga podogni u narucje mazeci ga...vremenom ce se osetiti sigurnijim i prestace Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Sep 29, 2010 7:28 pm

Očišten je od glista i parazita...Moguče je da guta zrak kad jede jer se jako žuri prilikom jela..Bitno da nije ništa strašno..Hvala na savijetu Smile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 9:38 pm

SKARFI pitanje za tebe... Very Happy
U ovom postu si mi savjetovala Royal Canin di je njihova slika gore..Pa imam jedno pitanje:Pronašla sam tu hranu ako je to to.Zove se Royal Canin dermatologi al nisam 100 % sigurna dal sam dobro napisala dermatologi ali ubiti nešto poput toga piše i shar pei je na slici,piše za osjetljivu i bolesnu kožu,ali mene zabrinjavaju sastojci RazzŠENICA,RIŽA,PŠENIČNI GLUTEN ITD.... Ja mislim da nije ok jer ga puno žitarica nutra.
Dali je to ta hrana na koju si mislila???

Pozdrav kiss
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 9:57 pm

ŠTA KAŽETE NA OVU HRANU ?????POŠTO IMAMO GLJIVICE I PROBLEME S KOŽOM???


Potpuna hrana za odrasle pse svih pasmina (2,5 - 40 kg) od 1 godine +, i za gigantske pasmine (>40 kg) od 2 godine + , koji imaju povremene tegobe s preosjetljivom kožom.

Prepoznavši važnost prehrane u održavanju zdravlja kože i dlake, Eukanuba je formulirala svakodnevnu prehranu za pse Eukanuba Sensitive Skin. Ova hrana početkom korištenja pomaže stabilizirati metabolizam kože, a nastavkom svakodnevnog hranjenja osigurava zdravu kožui sjajnu dlaku. Sadrži bjelančevine ribe i jaja (bez piletine), prirodno riblje ulje te povišenu količinu masnih kiselina omega-3.

Ne sadrži umjetne boje, arome ni konzervanse.

Ova varijanta hrane za pse Daily Care proizvedena je od posebnih namirnica koje sadrže:

prirodna riblja ulja, bogati izvor masnih kiselina Omega-6 i Omega-3 koje podržavaju zdravlje kože i dlake
ribu i jaja kao jedini izvor bjelančevina, čime se smanjuje broj mogućih uzročnika iritacije kože
dvostruko veću količinu masnih kiselina Omega-3 nego u hrani Eukanuba Adult Maintenance, kao podrška zdravlju kože
masne kiseline Omega hrane stanice kože i osiguravaju sjaj dlake

Sastojci:
kukuruz, som (>14%, 3,5% ribljeg ulja), riblje brašno (s 2,3% ribljeg ulja), suha srž repe, životinjska mast, riblji hidrolizat, suhi pivarski kvasac, suho cijelo jaje, dikalcijev fosfat, kalcijev karbonat, kalijev klorid, kuhinjska sol, natrijev heksametafosfat, DL-metionin.


Analiza:
sirove bjelančevine 23%, voda 8%, sirove masti 13%, sirova vlaknina 3,0%, sirovi pepeo 6,5%, kalcij 1%, fosfor 0,8%, vitamin A 12.000 IJ/kg, vitamin D3 900 IJ/kg, vitamin E (α-tokoferol) 200 mg/kg, bakar (bakar-II-sulfat) 20 mg/kg, β-karoten 1 mg/kg. Razina vitamina je zajamčena do krajnjeg roka uporabe. Sadrži antioksidanse dozvoljene u EU
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 10:12 pm

Moj savet je da se držite Taste of The Wild.
Ova Eukanuba ne valja za gljivice evo izvlačim zašto:

Sastojci:
kukuruz, som (>14%, 3,5% ribljeg ulja), riblje brašno (s 2,3% ribljeg ulja), suha srž repe, životinjska mast, riblji hidrolizat, suhi pivarski kvasac, suho cijelo jaje, dikalcijev fosfat, kalcijev karbonat, kalijev klorid, kuhinjska sol, natrijev heksametafosfat, DL-metionin.

Ove stvari koje su boldovane prave najviše problema posebno kod pasa sa gljivičnim i bakterijskim problemima. Kukuruz spada u jedan od najozbiljnijih alergena u psećem svetu ovde je na prvom mestu. ova srž repe je čist šećer tj. ugljenihidrati koji su prirodna hrana za gljivice i bakterije od njih mnogo lepo bujaju po koži. riblji hidrolizat u prevodu smeće koje je ostalo od ribe i prerađeno kroz nekoliko faza hidrolize koja izvlači dušu.
Sve u svemu zlo i naopako, ali ta hrana nije najgore što može da se nađe spada u bolje hrane. Al kad već ima bolje od ovoga (bar kod vas u HR) ja ne bih menjao.
Wink



Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 10:15 pm

E zato i pitam Vas stručnjake i Vas slušam ostajemo na Taste of the wild,sad jede več drugu vreču lososa,to mogu promjenit..jer ima još divljač i još nešto...Ili baš mora biti losos????

Puno ti hvala!!!Kolko mi pomažeš več sam ti najmanje 10 čokolada dužna Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Murphypei
Admin
Admin
Murphypei


Muški Broj poruka : 8637
Lokacija : Ruma
Datum upisa : 13.11.2007

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 10:20 pm

Nema na čemu zato smo tu. Wink
Može se menjati mislim da imaju bizona i patku još u ponudi. Smile Meni je jako žao što je mi nemamo u ponudi nekada bi mi bilo lakše da "zakoljem" kesu i istresem bobice umesto što stalno mozgam i obijam vrata mesarima. Smile

P.S.
Za čokoladu ćemo se dogovoriti. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 10:23 pm

Navela sam ti to kao jednu od mogucnosti da pogledas jer sam videla da su je izbacili na trziste, ali nisam bila u prilici da detaljno iscitaam njene sastojke....ako ima sve sto si ti navela, onda nemoj nikako da je kupujes....
U principu, nikad ne mozes biti sigurna da je sastav bas takav kao sto pise na pakovanjima.... jer niko od nas ne zna sta se sve nalazi u toj maloj granulici !!!!

Ostani na Taste of the Wild i uzivaj sa Viktorom SmileSmile
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 10:24 pm

Hvala Ivana svejedno.... Puno pozdrava
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Okt 20, 2010 11:20 pm

Very Happy kiss kiss
Nazad na vrh Ići dole
sharpei hr

sharpei hr


Ženski Broj poruka : 797
Godina : 34
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.09.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyUto Nov 23, 2010 1:30 pm

Pozdrav! Ja Viktora hranim ujutro samo granulama TASTE OF THE WILD a kroz dan dobiva kuhanu hranu. Našla sam još jednu hranu bez žitarica kod nas u Hrvatskoj.
Zove se FINEST FISH4DOGS COMPLETE..Piše ovako : bez umjetnih dodataka i konzervansa.Odličan je izvor masnih kiselina omega-3.SASTOJCI :bakalar 32 %, krumpir 26%, brašno haringe 22,5 %, lososovo ulje 7,5%,minerali i vitamini 4,2%...
Nazad na vrh Ići dole
madness99




Muški Broj poruka : 31
Godina : 31
Lokacija : Sabac
Datum upisa : 18.08.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Nov 24, 2010 1:05 pm

I moj ima ponekad problema sa stucanjem, ali to je u 90% situacija posle jela jer bas halapljivo jede i onda posle 2-3 minuta prestane. To je normalno?
Nazad na vrh Ići dole
unaltraina
Urednik
Urednik
unaltraina


Ženski Broj poruka : 8643
Godina : 58
Lokacija : Pancevo
Datum upisa : 24.02.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptySre Nov 24, 2010 3:04 pm

desava se Smile nije nenormalno u svakom slucaju ali nije ni normalna pojava kod bas svih stenaca Smile
unaltraina ::
Prvi uzrok mogu biti crevni paraziti...ako je ociscen od glista i nema gliste...sledece je da halapljivo jede.... ili je stucanje na nervnoj bazi jer je jos nesiguran i ne zna sta se od njega ocekuje ili jednostavno zbog nesigurnosti u novoj sredini.
Cesto se to dogadja kod stenaca...ukoliko nije od parazita u crevima ili zbog gutanja vazduha prilikom jela i stuca na nervnoj bazi...jednostavno ga kad pocne stucati mazi i tepaj mu ili ga podogni u narucje mazeci ga...vremenom ce se osetiti sigurnijim i prestace Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2010 10:00 pm

Pitanje...nasa Hana ima 5,7 kg....i mozda deluje malo mrsavo...vodimo polemiku zestoku...je li to ok? Ili treba vise? Hranimo je mlevenim junecim, kuvana piletina belo, mladi sir, expandirani pirinac, kuvana sargarepa, krompir, brokoli...dodaci ulja, prepelicja jaja 3 nedeljno i kuvano zumance ponekad....i mlevena susena ljuska jajeta...radimo li nesto pogresno? Koji odnos tj kolicina mesa naspram dodataka? malo sam u frci da nisam nesto pogresila....
Nazad na vrh Ići dole
Skarfi
Urednik
Urednik
Skarfi


Ženski Broj poruka : 4415
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 04.02.2009

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2010 10:15 pm

Hana super izgleda Smile Nije mrsava, ima super kilazu za svoju starosnu dob SmileSmile
Hranite je super hranom i nema potrebe za brigu SmileSmile

Poljubac za malu plisanu od Skarfija kiss
Nazad na vrh Ići dole
Beauty Hana

Beauty Hana


Ženski Broj poruka : 353
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.12.2010

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2010 10:45 pm

Stvarno??? Huh! Skarfi, mnogo ti hvala....bas nam je lakse Very Happy saljemo vam veeeeliiiki kiss
Nazad na vrh Ići dole
Saymon

Saymon


Muški Broj poruka : 143
Godina : 39
Lokacija : Kragujevac- Jagodina
Datum upisa : 15.03.2011

Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 EmptyČet Mar 17, 2011 8:17 am

da li sme da jede celo jaje i u kojoj kolicini...1 kom...2 kom po obroku

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=100002192151627
Sponsored content





Ishrana najmlađih - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ishrana najmlađih   Ishrana najmlađih - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ishrana najmlađih
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» PITANJA U VEZI SA ISHRANOM
» holy ishrana
» Koja je najbolja hrana?!
» Ishrana skotne kuje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Shar-pei :: Shar-pei :: Zdrava ishrana-
Skoči na: